عربستان به کمک اردوغان آمد تجارت اعراب با چین به مرز ۴۰۰ میلیارد دلار می رسد!

کشورهای عربی تجارت خود با چین را به بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار افزایش خواهند داد. این را سخنگوی دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد. ایران برای جبران عقب ماندگی خود از کشورهای عربی باید گام های بلند و فوری بردارد، اما در داخل حکومت و بویژه از سوی اتاق بازرگانی و آنها که چون اختاپوس روی “هولدینگ”های پتروشیمی، فولاد و… افتاده اند بر سر راه این گام های بلند سنگ اندازی می کنند، زیرا گسترش مناسبات با چین با پول ملی دو کشور انجام خواهد شد و در اینصورت به حساب های بانکی اعضای اتاق بازرگانی و صاحبان هولدینگ ها در کشورهای اروپائی دلاری افزوده نمی شود.

شواهد نشان میدهد که عربستان نقش مهمی در هدایت اتحادیه عرب و مناسبات با چین ایفاء می کند و همین کشور برای تحکیم پیوند کشورهای عرب و بویژه کشورهای خلیج فارس با ترکیه دست به اقدامات جدی زده است، اقدامی که می تواند، حداقل فاصله کنونی میان ترکیه و امریکا را حفظ کند و ارتش ترکیه که عضو ناتوست آلوده به جنگ اوکراین نشود.

در تازه ترین اقدام عربستان برای تقویت موقعیت اردوغان در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری ترکیه و همچنین تقویت پول ملی ترکیه “لیر” این کشور توافقنامه سپرده گذاری ۵ میلیارد دلاری در بانک مرکزی ترکیه را امضاء کرد. خبرگزاری رسمی عربستان این اقدام را مطابق دستورات پادشاه عربستان و ولیعهد عربستان اعلام کرد

پیک نت.