افسانه سازی قتل رهبران تروریستی

به بهانه شکار ایمن الظواهری
در تداوم سناریوی مضحکه”جنگ با تروریسم “توسط ایالات متحده امریکا،اخیرا منابع کاخ سفید اعلام داشتند که ایمن الظواهری رهبر شبکه تروریستی القاعده را در شیر پور کابل با حمله پهبادی به قتل رسانیده است.
هرگاه به خاستگاه وچشمه زار گروه های تروریستی در افغانستان نگاه شود،اکثر این گروه ها مانند القاعده،طالبان،داعش …در کارخانه های تروریستی ایالات متحده آمریکا مبتنی بر نیاز زمان آفریده شدند و به مثابه یک سلاح راهبردی واستراتیژبک بویژه در اهداف ژئوپولتیک پیوسته مورد استفاده قرار خواهند گرفت.برخورد های تاکتیکی و هنگامه سازی قتل رهبران تروریستی برای افتخار آفرینی کذایی هیچگونه تغییری در سناریوی راهبردی منابع وارد نخواهد کرد.نبرد وتقابل آمریکا با چین و روسیه در منطقه بیش از پیش کوره زار گروه های تروریستی وتاسیس مدارس آنها را به حمایت پاکستان گرم تر خواهد ساخت.این حمله مترسکی، طالبان را برای تجدیدعهد پیمان های قبول شده ملزم خواهد ساخت وانها کماکان به مثابه جنگجویان نیابتی مسیر های راهبردی بیگانه را برای تحقق اهداف راهبردی خواهند پیمود.
افسانه قتل الظواهری وباز تولید رهبران جدید این گروه هاچرخه ایست که مستدام ادامه خواهد یافت وامریکا با تکفین آنها دستان خود را تمیز خواهد کرد.
هرگاه به ماجرای افسانه سازی قتل اسامه بن لادن در ابوت آباد پاکستان نگاه شود،سرنخ های ازچگونگی ماجرای قتل احتمالی الظواهری را بدست خواهد داد.
بیگمان درامه قتل الظواهری بخشی از سازوکار های مشترک آمریکا ،پاکستان وگروه های مربوط نیابتی طالبان می باشد.پیامد این بازی در سمت تابش نقش ریاکارانه آمریکا در سرکوب تروریسم ،شخم کاری بیشتر تخمه های تروریستی برای یک بازی عظیم و گسترده منطقوی را در برخواهد داشت.
تلخ ترین بخش این سناریو زمانی رونمایی می‌کند که به دنبال گویا قتل اسامه بن لادن ،ایالات متحده آمریکا افغانستان راتحت سایه ننگین معاهدات” دوهه” به یکی از مراکز بزرگ تروریستی در آورده و حاکمیت تروریستی را بنام امارت طالبان در کشور مسلط ساخت وافغانستان را به بستر آرام آموزشگاه، پرورشگاه وسکونتگاه تروریستی مبدل ساخت.
آیا هنگامه سازی قتل الظواهری به ابعادجنایت وفاجعه قرن یعنی تسلط نظام سیاه قرون وسطایی تغییری وارد خواهد کرد؟بویژه که شماری از سکان‌داران ارشد نظام امارت که بوسیله آمریکا به اقتدار سیاسی دست یافتند واز افتخارات رکورد لیست های سیاه تروریستی برخوردارند؟
داستان ناگفتهٔ قتل اسامه بن لادن
پس از صحنه آرایی های قتل اسامه بن لادن بوسیله نظامی های آمریکایی در ماه می ۲۰۱۱ در ابوت آباد پاکستان،پنتاگون خلاف قانون فدرال ،دستور پاکسازی فایل های مرگ اسامه بن لادن را از بانک های اطلاعاتی خود صادر کردتا بدین گونه سرنخ های حقیقی را در ورای این ماجرا دفن نماید.
به باور آگاهان پرونده های عملیات بن لادن برای حفظ دروغ بزرگ باید حذف می شد.هکذاعضای تیم حمله بر اقامتگاه فرضی بن لادن از افشای حقایق جریان عملیات منع شده بودند.
در یک طنز تلخ، سه ماه بعد از عملیات نیرو های ویژه آمریکا به تعداد ۲۲ تن از تیم عملیاتی نیروی دریایی بنام «مُهر ۶ » که در مأموریت قتل بن لادن در ابوت آباد پاکستان شرکت داشتند در سقوط هلیکوپتر در شرق افغانستان جان باختند.
یکی از اعضای تیم عملیاتی بنام جاب دبلیو پرایس در سال ۲۰۱۲ظاهرأ دست به خودکشی زد و آخرین مرگ مربوط به تیم عملیاتی زمانی که برت دی شیدل، رئیس اپراتور جنگ ویژه، در یک تصادم آموزشی چتر نجات کشته شد ،اتفاق افتاد.
بن لادن کشته نشده است
ظاهراً اسامه در یک تیاتر سیاسی به دستور دولت ایالات متحده کشته شد.اما شواهد عینی گواه بران است که اسامه بن لادن در زمان حمله آمریکا در ابوت آباد پاکستان ” مرده” بود .اما براساس گزارش «بریت دی،تحقیقات جهانی،می ۲۰۱۲» داستان کشتن آن بوسیله کماندو های آمریکایی بدون هیچگونه سوالی توسط ناوگان های تبلیغاتی ورسانه های دروغ پرداز تحت کنترل طوطی وار برای مردم وارونه جلوه یافت وتوسط مردم ساده باور غربی بلعیده شد. برقول آگاهان قتل بن لادن یک دروغ بزرگ است.
بسیاری از مفسران معتبر، از جمله تحلیلگران اطلاعاتی و سران کشورها، مدت هاقبل ازسال ۲۰۱۱ ادعا کرده بودند که بن لادن مرده است.
در گزارشی “معتبر” در ۲۶ دسامبر ۲۰۰۱ فاکس نیوز به “مرگ طبیعی” اسامه بن لادن در دسامبر ۲۰۰۱ اذعان کرد.
همچنان روزنامه آبزرور پاکستان به نقل یکی از رهبران طالبان که گفته می شود در مراسم تشییع جنازه رهبر القاعده شرکت کرده بود، گزارش داد که اسامه بن لادن به دلیل عارضه ریوی علاج ناپذیر، در یک مرگ طبیعی درگذشت.
این منبع گفت: «نیروهای ائتلاف درگیر یک عملیات جست و جوی جنون آمیز هستند، اما هرگز نمی توانند به هدف خود برای زنده بودن یا مردن اسامه دست یابند.
به گفته این منبع، بن لادن از یک عارضه جدی ریوی رنج می برد و در اواسط ماه دسامبر در مجاورت کوه های توره بوره‌ تسلیم این بیماری شد.این منبع مدعی شد که بن لادن در آخرین اقامتگاهش به خاک سپرده شد و قبر او بر اساس عقیده وهابی او ساخته شد.
بر اساس این گزارش ،حدود ۳۰ نفر از نزدیکان بن لادن درگروه القاعده، از جمله محافظان مورد اعتماد و شخصی او، اعضای خانواده و برخی از “دوستان طالبان” در مراسم تشییع جنازه شرکت کردند. همچنان یک رگبار گلوله نیز برای ادای احترام به او شلیک شد.
منبع طالبان که مدعی است چهره بن لادن را قبل از دفن دیده است، گفت: “او رنگ پریده به نظر می رسید اما آرام، آرام و با اعتماد به نفس.”
این منبع در پاسخ به این سوال که آیا بن لادن قبل از مرگ احساس پشیمانی داشت یا خیر، به شدت گفت: «نه».
این منبع در پاسخ به این سوال که بن لادن در کجا دفن شده است، گفت: «مطمئنم که مانند سایر مکان‌های توره بوره آن مکان خاص نیز ناپدید شده است.»
در پایان این داستان این سوال مطرح میگردد که آیا تیم عملیاتی آمریکا به دستور فرمانده کل قوا، یک فرد بیگناه را به منظور حفظ “داستان مرگ اسامه” رسمأ کشتند؟
تعدادی از اعضای تیم« مُهر۶»که این حمله را انجام دادند اکنون کشته شده اند.
افسانه اسامه اکنون طبقه بندی شده است و در پرونده های مرگ اسامه که در آرشیف سیا ذخیره شده است، دفن شده است.
آری؛
با خوانش این داستان میتوان به اسرار وانگیره های قتل فرضی الظواهری رهبر سازمان تروریستی القاعده حدس زد.زمان وپس لرزه های داستان قتل او ،حقایق را در پیرامون این ماجرا بازگو خواهد کرد اما مهم ترین عنصری که درین نمایش نامه ها برمیتابد،حضور بالفعل وبلقوه آمریکا در افغانستان وتداوم بازی های راهبردی این کشور در پروژه ای بنام طالبان است.
با احترام
عارف عرفان
لندن،اگست ۲۰۲۲
منابع :
گلوبال ریسرچ،پنجم جون ۲۰۲۲