اعتراض بانوان به سخنرانی همسر اشرف غنی در امریکا: رولا غنی زن منفور تاریخ

بانوان مبارز افغانستانی به انتخاب همسر رئیس جمهور گریزی افغانستان به عنوان سخنران در نشستی در امریکا اعتراض کردند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، حرکت “خودجوش زنان مبارز افغانستان”، به انتخاب همسر اشرف‌ غنی به‌عنوان سخنران در نشستی در امریکا اعتراض کرده و می‌گویند که رولا غنی نماینده زنان افغانستان نیست.

این گروه از زنان امروز (یک‌شنبه، ۹ اسد) در گردهمایی در کابل گفته‌اند، که علیه هر جریان و شخص سیاسی که خلاف اراده‌ی مردم اففانستان عمل کند، دست به اعتراض می‌زند.
در اعلامیه زنان معترض آمده است، که آنان به انتخاب رولا غنی به‌عنوان سخنران و مهمان ویژه در نشست تحت عنوان “توانمندسازی زنان افغانستان” که قرار است به تاریخ ششم اکتبر در واشنگتن برگزار شود، اعتراض دارند.
آنان رولا غنی را “زن منفور تاریخ” خوانده و گفته‌اند که او نماینده زنان افغانستان نیست.
زنان معترض گفته‌اند که به هیچ‌ عنوان رولا غنی را که متهم به فساد در برنامه‌های “توانمندسازی زنان” در افغانستان است، شایسته دعوت در هیچ برنامه‌ای در مورد زنان نمی‌دانند.
حرکت “خودجوش زنان”، انتخاب رولا غنی را به‌عنوان سخنران ویژه، از سوی نهاد “زنان پیشرو”، تلاشی برای مشروعیت دوباره به او دانسته است. آنان این عمل را نابخشیدنی دانسته و گفته‌اند: “ما هر نهادی را که چنین غیرمسئولانه عمل می‌کند، با متهمان فساد مالی در برنامه‌های اقتصادی برای زنان افغانستان هم‌دست خواهیم دانست”.
یادآوری می کنیم، که رولا غنی نزدیک به یک سال پیش با همسرش اشرف غنی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان از این کشور گریخت و زمینه فروپاشی دولت افغانستان و به قدرت رسیدن گروه طالبان را فراهم کرد

.