هشت صبح، پنجشیر: منابع محلی می‌گویند که فرمانده ملک، مدیر استخبارات قوماندانی امنیه طالبان برای ولایت پنجشیر، به جبهه مقاومت‌ ملی در این ولایت پیوسته است.

به گفته منابع، فرمانده ملک با تجهیزات نظامی طالبان و افراد تحت امرش به دلیل اختلافات درونی میان مقام‌های محلی، به تازه‌گی به جبهه مقاومت‌ پیوسته است‌.

منابع می‌افزایند که او در سه روز گذشته، رهبری بخشی از جنگ علیه طالبان را در دره‌ عبدالله‌خیل ولسوالی دره بر عهده داشته است.

منابع در میان طالبان نیز تأیید می‌کنند که مدیر استخبارت قوماندانی امنیه پنجشیر به جمع نیروهای جبهه‌ مقاومت‌ ملی پیوسته است.

یک منبع معتبر طالبان که از ذکر نامش در خبر خودداری می‌کند در صحبت با روزنامه ۸صبح، دلیل پیوستن فرمانده ملک به جبهه مقاومت را اختلافات درونی میان او و والی پنجشیر عنوان کرد.

گفتنی‌ است که فرمانده ملک از افراد نزدیک به احمدشاه مسعود، قهرمان‌ ملی افغانستان بود. اما با حاکمیت مجدد طالبان او نخستین فردی بود که پرچم حکومت‌ طالبان را در ولسوالی دره پنجشیر بلند کرد. او چندی بعد از سوی طالبان به دلیل نامعلوم برای مدتی زندانی شد. فرمانده ملک پس از بیرون شدن از زندان، به حیث مدیر استخبارات قوماندانی امنیه طالبان برای ولایت پنجشیر گماشته شده بود.