تلویزیون دولتی روسیه فیلمی از چگونگی حمله هسته ای به انگلیس توسط سونامی هسته‌ای را نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گریک سی تی تایمز، تلویزیون دولتی روسیه فیلمی پویانمایی و با جلوه‌های ویژه نشان داد که براساس آن در صورت تشدید جنگ در اوکراین، انگلیس توسط سونامی هسته‌ای از بین خواهد رفت.

«دیمیتری کیسلیوف»، گوینده «کانال روسیه یک» در برنامه خود گفت که یک موشک زیر آبی می‌تواند موج رادیواکتیو ۵۰۰ متری را ایجاد کند که بریتانیا و ایرلند را از بین خواهد برد.

او در برنامه پرایم تایم یکشنبه به بینندگانش گفت که موشک پوزیدون زیر آبی روسیه توانایی ایجاد یک سونامی رادیواکتیو ۵۰۰ متری را خواهد داشت.

پوزیدون یک موشک زیردریایی هسته‌ای است که تقریباً ۲۰ متر طول و تا ۱۰۰ تن وزن دارد.

کیسلیوف گفت: «انفجار این اژدر حرارتی در نزدیکی خط ساحلی بریتانیا موج سونامی غول‌پیکری به ارتفاع ۵۰۰ متر ایجاد می‌کند. این موج همچنین حامل دوزهای شدید تشعشع است که پس از عبور از بریتانیا، آنچه را که از آنها باقی مانده در یک صحرای رادیواکتیو باقی می‌گذارد که برای مدت طولانی برای هیچ چیزی مناسب نیست.»

این تهدید در حالی مطرح می‌شود که بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس قرار است در روز سه‌شنبه در پارلمان اوکراین، بسته کمک نظامی جدیدی به اوکراین را اعلام کند.

انگلیس قبلاً هم تجهیزاتی از جمله موشک و پرتابگر موشک به اوکراین ارسال کرده است. بسته جدید کمک تسلیحانی انگلیس به اوکراین شامل تجهیزات جنگ الکترونیک، سیستم رادار باتری شمارنده، تجهیزات پارازیت GPS و هزاران دستگاه دید در شب است.