همه کرد ها  معترف اند که پس از جنگ اول جهانی، تا کنون، امریکا به رزمندگان کرد وعده داده بود که در جهت احیای کشوری به نام کردستان مستقل از شما حمایت می کنیم. اما در همه ی تحولات و دگرگونی ها، امریکا، عقب جبه ی کرد ها را رها کرده، با معامله ها با طرف مقابل کرد ها، این ملیت شجیع را از عقب با خنجر می زند. چونانیکه تاریخ شاهد است؛  اوجالان رهبر شهیر کردها به وسیله ی  عمال استخبارات ترکیه به همیاری و همپایی  سی آی  ای دستگیر و تا کنون در زندان  ویژه ی  ترکیه بسر میبرد.
تعهدات امریکا و غرب، همه به خاطر منافع خودی بوده و هیچگاهی برای رهایی  و آزادی مردمان در بند کشیده ی جهان عملی نبوده است  پس هیچگاهی به چنین تعهدات نباید اعتماد کرد. طوریکه در افغانستان به بهانه ی مبارزه با ترویزم طالانی هجوم آوردند، اکنون در حمایت از همان تروریزم طالبانی با دلقک امریکایی افغانستان تبار به نام زلمی خلیلزاد، بیشرمانه  عمل می کنند.س  

ورود ارتش ترکیه به شهر تل ابیض سوریه

شاهدین از ورود ارتش ترکیه به شهر تل ابیض سوریه واقع در شمال این کشور و درگیری با مبارزین کرد خبر می دهند.
به گزارش سایت همایون بنقل از اسپوتنیک یکی از شاهدین به خبرگزاری گفت: « ارتش ترکیه به شهر تل ابیض وارد شده و با مبارزین کرد دموکرات سوریه درگیر شده است.»
ارتش ترکیه همچنین تیراندازی به سمت شهر کوبانی در مرز دو کشور را نیز آغاز کرده است.
نماینده رسمی حزب دموکرات کرد سوریه مصطفی بالی در این خصوص در توئیتر خود نوشت.رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از آغاز عملیات نظامی “چشمه صلح” در سوریه خبر داد.
به گزارش تلویزیون دولتی سوریه ، ارتش ترکیه حملات هوایی را در شهر راس العین واقع در شمال سوریه به انجام رسانیده است.
اردوغان در توئیتی نوشت: عملیات” منبع صلح ” توسط نیروهای مسلح ترکیه به همراه ارتش آزاد سوریه علیه حزب کارگران کردستان و داعش در شمال سوریه آغاز شد. اهداف ما نابود کردن کریدور تروریستی است که آنها در تلاش هستند تا در مرزهای جنوبی ما ایجاد کنند و همچنین به ارمغان آوردن صلح و آرامش برای منطقه است.