رونمایی از موشک جدید باور نکردنی چین در رژه نظامی ارتش

ارتش چین در رژه نمایشی ویژه به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس چین نو از موشکی اتمی رونمایی کرد که می‌تواند ظرف نیم ساعت هدف خود را در امریکا منهدم کند.
به گزارش سایت همایون بنقل ازاسپوتنیک، ارتش چین در رژه نظامی به مناسبت هفتادمین سالگرد گرامیداشت از تأسیس جمهوری خلق چین، موشك كروز استراتژیك مافوق صوت جدید( DF-100 “دونگ فنگ-100) یا CJ-100 را رونمایی کرد.
چین روز سه‌شنبه بزرگترین رژه نظامی در تاریخ خود را برگزار کرد، که در آن تقریباً 15 هزار سرباز ارتش آزادیبخش خلق چین، 580 قطعه تجهیزات، 160 هواپیما و بالگرد شرکت داشتند.
اطلاعات منشر شده در رسانه ها می رساند که موشک های جدید چین می تواند بر سیستم های دفاعی موشکی ایالات متحده غلبه نموده و از راه دور قابلیت رسیدن به اهداف را دارد.
امریکا یکی از رقبای اصلی نظامی و تجاری چین محسوب می‌شود و از زمان آغاز ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» تنش‌ها میان دو کشور افزایش یافته است.
چین در رژه امروز بسیاری از دستاوردها و توانمندی های نظامی خود از جمله موشک های هسته ، موشک هایهایپرسونیک، تانک های عظیم، هواپیما ها و بسیاری دیگر از تجهیزات و تسلیحات های نظامی ناشناخته را به نمایش گذاشت.
در مراسم امروز بعد از سخنرانی «شی جین پینگ» دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست، رییس جمهوری و رییس کمیته نظامی مرکزی چین، آیین گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین در میدان «تیان آن من» شهر پکن برگزار شد.
این مراسم ابتدا با شلیک 70 گلوله توپ با هدف ادای احترام به شهدا و جان باختگان انقلاب چین آغاز شد و به دنبال آن ده ها هزار نفر یک صدا سرود ملی این کشور را خواندند و سپس آیین بر افراشتن پرچم ملی برگزار شد

++++++++++++++

تهدید فضایی روسیه و چین برای امریکا.

در وزارت دفاع امریکا معتقد اند که امکانات و توسعه فناوری‌های فضایی روسیه، چین تهدیدی جدی برای امنیت ایالات متحده بشمار می‌روند.
به گزارش سایت همایون بنقل از اسپوتنیک، استفان کیتی معاون دستیار وزیر دفاع ایالات متحده، تهدید فضای روسیه و چین برای ایالات متحده امریکا را کشف کرد .
آژانس به نقل از كیتی می نویسد: “چین و روسیه به ویژه در حال ایجاد نیروهای دفاعی ضد فضا می باشند، این مسئله جدی است و وزارت دفاع امریکا واقعا برای پاسخ دادن به این تهدیدات باید آماده شود”.
در دسامبر سال 2018 ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریكا فرمان ملی ایجاد نیروهای فضایی این كشور را امضا كرد. وظایف این نیرو ها: سازماندهی و نظارت بر عملیات فضایی، تعیین راه های محافظت از ماهواره های امریکایی ، یافتن راه حل هایی برای سرعت بخشیدن به پیشرفت فن آوری بود.
در این سند آمده است: «در دکترین نظامی روسیه و چین از اهمیت فضا صحبت شده و دفاع ضدفضایی را به عنوان ابرازی برای بازدارندگی امریکا و متحدانش در نظر گرفته شده است».
در این گزارش همچنین یادآوری شده که روسیه می تواند سلاح‌های لیزری تولید کند که قادر هستند برای نابودی ماهواره‌های مستقر در مدار زمین و همچنین هدف قرار دادن سیستم‌های ماهواره‌ای سامانه دفاع ضدموشکی امریکا استفاده شوند.
در تاریخ 18 سپتامبر ، ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا گفت كه ناتو در برابر روسیه که با اعتناد به نفس بیشتری عمل کی کند، در حال از دست دادن برتری های نظامی خود است.