پروپوزل اغواگرانه اشرف غنی به طالبان در دقیقه نود


بر بنیاد اطلاع ارجاع شده به گزارشنامه افغانستان، اشرف غنی در تازه ترین قمار از پیش باخته، به گروه طالبان پروپوزل داده است که در صورت حمایت آن ها برای رسیدن دو باره به قدرت، در نخستین اقدام، جنرال ملک را به آن ها تحویل خواهد داد.
این اقدام ظاهراً در مشوره با یک دسته از طالبانی که به کمپاین وی ملحق شده اند، اتخاذ شده است.

مطابق امر رئیس جمهور، به ریاست امنیت ملی و نهاد های کشفی و تحقیقاتی دستور داده است تا شواهد و مدارک مستند را در بارۀ استاد محقق و جنرال دوستم گرد آوری کرده و فوری به ریاست جمهوری پیش کنند.

وی تعهد سپرده است که در نخستین روز های کارش پس از پیروزی، پای محقق را به محاکمه میکشاند و دوستم را به زندان می افکند. بر بنیاد برنامه ای که از سوی مشاور امنیت ملی در تفاهم با همفکران اشرفی غنی ترتیب شده است، چند تن از سران جنبش روشنایی نیز به جرم متهم ساختن اشرف غنی به انفجارات در مناطق شیعه نشین و دهمزنگ نیز محاکمه می شوند که داوود ناجی و احمد بهزاد از افراد رده اول این جریان در آن شامل اند.  در خبر آمده است که دکترغنی در تماس اش با فرماندهان طالبان در بدل همکاری آنان در انتخابات، هزاران تن از زندانیان آنان را بدون محکمه آزاد می کند؛ انس حقانی برای شان زنده تسلیم داده میشود، جنرال دوستم به زندان می رود و جنرال ملک به جرم کشتار دسته جمعی طالبان در فاریاب و‌جوزجان به آن ها تحویل داده خواهد شد

مطالب مرتبط

.

زمینه سازی برای محاکمه اشرف غنی

اشاره: هرگاه این مساله به درستی طرح و تدوین شود، اشرف غنی نفرین تاریخ می شود. جنرال مرادعلی مراد معاون رحمت الله نبیل می گوید: غنی پلان ترور جنرال دوستم معاون خودش را طرح ریزی نموده بود ودوصد تن سربازان بشهادت رسیده، آیا یک تروریست ریس جمهور شده میتواند؟ و غنی باید جواب بقتل رسانیدن دوصد تن افسران و سربازان در حادثه ترور جنرال دوستم معاون اول رئیس جمهور را ارائه بداردگزارشنامه افغانستان

+++++++++++++++++++++++.

.

دو میلیون دالر به جمیعت مرتجع اصلاح به خاطر رولاغنی

برخی حلقات علماء حتی این مساله را مطرح کرده اند که گویا اشرف غنی امام برحال است!

اطلاع راجع شده به گزارشنامه افغانستان مشعر است که به دستور دکترغنی، 2 میلیون دالر به جمیعت اصلاح داده شده است تا تبلیغات دینی خود علیه رولا غنی را متوقف کند.

جمعیت اصلاح یک سازمان دینی و مدعی پیروی از خط فکری جماعت اسلامی پاکستان است و عموماً فعالیت های آموزشی و فرهنگی دارد.  این نحله، برای پیشبرد همین فعالیت های دینی از طرف شیوخ کشورهای حوزه خلیج فارس تمویل می شود تا در میان جوانان و نو جوانان افغانستان اندیشه های دینی را تبلیغ کند.  البته در مورد رابطه جمعیت اصلاح با مدارس پاکستانی و استخبارات نیز اسنادهای زیاد وجود دارد .  در چندماه اخیر  مبلغ دو میلیون دالر را دفتر رولا غنی به مدیران ارشد جمعیت اصلاح داده اند تا در ایام انتخابات

انگشت روی نقاط ضعف اشرف غنی نگذارند. به همین منظور رهبران ارشد جمعیت اصلاح به افراد چون مولوی عبدالصبور و عبدالفتاح جواد اجازه داده نشد که در مورد فعالیت های مسیحی سازی خانواده های افغان عکس العمل نشان دهند. همچنان به رهبری جمعیت اصلاح و شورای سرتاسری علمای افغانستان مقدار زیاد پول داده شده تا به نفع اشرف غنی تبلیغات کنند. برخی حلقات مرتجع علماء حتی این مسأله را پیش کشیده اند که گویا اشرف غنی امام برحال است و بیعت به او واجب است

++++++++++++++++++++++++++

. حکمتیار: در صورت تقلب در انتخابات از هرگزینه کار خواهم گرفت.

این گفته‌‎ حکمتیار، واکنش پیتر پروگل، سفیر آلمان در کابل را برانگیخته‌است.

های

گلبدین حکمتیار، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری بار دیگر هشدار می‌دهد که در برابر تقلب و مداخلۀ بیرونی در انتخابات، ایستاده‌گی خواهد کرد و اگر نیاز باشد از هر گزینۀ ممکن کار خواهده گرفت.

او که امروز (چهارشنبه، ۳میزان) در یک گردهمایی در کابل سخن می‌زد، افزود: «مارا از آمدن مان پشیمان نکنید. مارا از رفتن به انتخابات پشیمان نکنید. مارا وادار به انتخاب راه‌های دیگر نکنید! می‌توانیم، تجربه‌اش را هم داریم. طالبان را هم تبرشان را دسته نکنید تا آن‌ها نگویند که راه ما شایسته‌تر است.»

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، روز گذشته نیز گفته بود که اگر انتخابات با تقلب همراه باشد، او دوباره به سنگر برخواهد گشت. حکمتیار که چندین سال در برابر حکومت می‌جنگید، در سال ۱۳۹۵ به روند صلح پیوست و به کابل آمد.

این گفته‌‎های حکمتیار، واکنش پیتر پروگل، سفیر آلمان در کابل را برانگیخته‌است. سفیر آلمان این گفته‌های حکمیتار را  سخت نکوهش می‌کند و تأکید دارد که تهدید صریح کاربرد خشونت پذیرفتنی نیست و این تهدید درکنار این که حکمتیار را از نامزدی در انتخابات محروم می‌سازد باید او ازسوی نهادهای مسؤول زیرپیگرد قرارگیرد.

پروگل در تویترش نگاشته‌است: «تهدید صریح با استفاده از خشونت کاملأ غیرقابل قبول است، وی را منحیث کاندیدای انتخابات دموکراتیک رد صلاحیت می‌کند و باید توسط مقامات ذیصلاح بررسی شود.»
در همین حال، رحمت‌الله نبیل، نامزد دیگر انتخابات ریاست‌جمهوری، امروز طرح امنیتی دستۀ انتخاباتی‌اش را همه‌گانی ساخت.

او تعهد سپرد که اگر در انتخابات پیروز شود با اجرای این طرح در اوضاع کشور بهبود به میان خواهد آمد.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت که در پنج سال گذشته، شصت هزار سرباز امنیتی کشته شدند و در حدود ۶۰۰ هزار تن دیگر زخمی شده‌اند: «چون جنگ استخباراتی است، ما باید شیوه‌های استخباراتی را بیشتر بسازیم. در استخبارات افغانستان، کارمند مخفی کم داریم و کارمند علنی زیاد…. این روش باید تغییر کند.»

همزمان با این، در یک گردهمایی دیگر دستۀ انتخاباتی عنایت حفیظ، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری انتقاد کرد که سهولت‌های یکسان به تمامی نامزدان در جریان پیکارهای انتخاباتی فراهم نشده بود.

قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری، روز شنبه (شش میزان) برگزار شود.

.