با وجود اینکه گماشتگان غنی در حکومت محلی والی و فرمانده پولیس در توطئه علیه مردم بغلان و شهر پلخمری با نیروی طالب همنوایی داشتند چرا شهر پلخمری سقوط نکرد؟
شناخت مردم از چهره واقعی دشمن!
به مصداق حرف قهرمان ملی کشور “طالب یک گروه بی فرهنگ و مزدور بیگانه چه باشد که حرف تسلیمی زده شود”.

جوانان و خورد کلان و ریش سفید کمر های تان را بسته کنید و برای حفظ جان و مال و ناموس تان سلاح بردارید و در برابر تهاجم مزدور بیگانه ایستادگی کنید.
مردم شهر پلخمری و به خصوص مردم بومی بغلان چهره واقعی طالب یعنی دشمن مال جان وناموس شان را خوب می شناسند.

ساکنین شهر بخصوص بومی های بغلان اندارابی ها و فرنگی ها و مردم مسکن گزین پنجشیر و غوربند و جبل السراج در این شهر هم درترکیب نیروهای امنیتی وهم در صفوف خیزش های مردمی مرگ را بر اسارت ترجیع دادند و با دشمنی که قبلا توسط حامد کرزی و غنی احمدزی تا دندان مسلح و تجهیز شده اند برای حفظ شرف و ناموس مردم شان مردانه در سنگر ایستادند و جنگیدند و نگذاشتند که طالبان برادران حامد کرزی و غنی احمدزی وارد شهر با تمدن پلخمری شوند.

مقاومت یعنی بسیج نیروهای مردمی در صفوف خیزش های مردمی است که برای دفاع از شهر و خانه خود در برابر تهاجم دشمن شناخته شده و لشکر سیاه در سنگر ها به دفاع مشروع می پردازند.

دفاع از شهر پلخمری به مثابه یکی از نمونه های مقاومت نو در برابر تهاجم لشکر سیاه طالبانی باید در همه ولایات شمال تجربه شود و درین صورت هیچ ولایت و شهر و قشلاقی سقوط نخواهد کرد.

محمد اسلم سلیم

شمال افغانستان برای قیام آمادگی میگیرد

در پنجشیر جبهه مستقل ضد طالبان ایجاد میشود.

ایگور ثبوتین طی مطلبی می نویسد، سیاست واشنگتن و حکومت رسمی کابل به زودی با مقاومت در افغانستان روبرو خواهد شد. ایجاد جنبش سیاسی جداگانه در شمال کشور به رهبری فرزند احمد شاه مسعود قوماندان بانفوذ اسبق جبهه و وزیر پیشین دفاع که به تاریخ 5 سپتمبر برنامه ریزی شده، به نشانه اضافی آن مبدل گشته است. احمد مسعود جوان پیش از این اعلام کرده بود که بعید است وی از توافق پیش بینی شده میان ایالات متحده و طالبان* حمایت کند. به گفته وی، این گفتگو فقط تروریست ها را تشویق می کند و به طالبان باید وزنه متقابل ایجاد گردد.

مسعود جوان در مصاحبه با آژانس FrancePresse اعلام کرد که جنبش سیاسی جدید از 5 سپتمبر در ولایت پنجشیر آغاز خواهد شد. دره پنجشیر به عنوان سمبول مقاومت در برابر طالبان محسوب می شود.

این تا اندازه زیادی به احمدشاه مسعود مربوط میگردد که در سپتمبر سال 1996 پس از آن که کابل تحت کنترول طالبان قرار گرفت، با نیروهای خود به پنجشیر عقب نشینی کرد و به شبه نظامیان اجازه پیشروی به شمال نداد. حتی در زمان حضور نیروهای شوروی در افغانستان، در پنجشیر منطقه دفاعی مناسب ایجاد شده بود که برای مدت طولانی در برابر عملیات تهاجمی به مقیاس بزرگ از سوی نیروهای شوروی و افغانستان مقاومت میکرد. به پاس خدمات نظامی به احمدشاه مسعود لقب “شیر پنجشیر” داده شد.

با وجود آن که “شیر پنجشیر” در سال 2001 توسط تروریست کشته شد، چهره وی هنوز در افغانستان از اعتبار برخوردار است. همرزمان او در ائتلاف ضد طالبان «ائتلاف شمال» در زندگی سیاسی جمهوری حضور دارند. مسعود جوان که در سال 2016 با نیت روشن برای تغییر چشم انداز سیاسی به کشور مادری خود بازگشت، به خوبی این امر را درک میکند. به نظر می رسد که اکنون مصاحبه سیاستمدار 30 ساله با آژانس فرانس پرس، عمدتاً به این دلیل راه اندازی شده که روند مذاکره در قطر به رهبری ایالات متحده و طالبان در مرحله نهایی قرار دارد و واشنگتن میخواهد قطعات نظامی خود را از جمهوری اسلامی خارج سازد.

.