تیرباران یک پولیس زن در بلخ از سوی طالبان

مقام‌های محلی در بلخ از ترور یک تن از منصوبین پولیس زن از سوی گروه طالبان در این ولایت خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی پولیس بلخ با اعلام این خبر به رسانه ها گفت که این زن در فرماندهی پولیس ولسوالی دولت‌آباد ولایت بلخ وظیفه داشت و ظهر روز گذشته (دوشنبه، 15 اسد) به قتل شده‌است.

او افزود که این مامور پولیس «نجیبه» نام داشت و زمانی که می‌خواست به شهر مزار شریف برود در طول راه از سوی گروه طالبان تیرباران شده‌است.

آقای عادل گفت که این منصوب پولیس با واسطه شخصی به طرف مزار شریف می‌رفت و در مربوطات ولسوالی دولت‌آباد از سوی طالبان شناسایی و تیرباران شده‌است.

در سال جاری این نخستین موردی است که یک منصوب پولیس زن از سوی طالبان کشته می‌شود.

پیش از این در سال‌های گذشته شماری از منصوبان پولیس زن در ولایت‌های زابل، هلمند، بدخشان، غور و پروان کشته شده‌بودندمط

مطالب مرتبط

. انفجار در هرات با سی کشته و زخمی .

انفجار‌ ماین در محله حاجی عباس از مناطق هزاره نشین در شهر هرات سی کشته و زخمی برجای گذاشت.

گفته می شود که ماین در بدنه یک عراده موتورسایکل سه چرخه جاسازی شده بود و در ساحه محل حاجی عباس شهر هرات انفجار‌ کرد.

این رویداد که شام روز گذشته به وقوع پیوست، دکانداران و اهالی بومی این منطقه را بخاک و خون کشید و خسارات مالی بر مردم تحمیل کرد.

کد (9)

مقام‌های محلی در ولایت قندهار در جنوب کشور تایید کردند که یک سرباز پولیس در پاسگاهی در مسیر قندهار- ارزگان، هفت همکارش را کشته و فرار کرده‌است.

جمال‌ناصر بارکزی؛ سخنگوی پولیس قندهار به خبرگزاری افق گفت که این رویداد عصر روز گذشته (یکشنبه، ۱۳ اسد) در منطقه‌ تور در شاهراه قندهار- ارزگان و در مربوطات ولسوالی شاه‌ولی‌کوت این ولایت، رخ داده و یک منصوب پولیس با تیراندازی، هفت سرباز را کشته‌است.

آقای بارکزی افزود که فرد مهاجم از ساحه فرار کرده؛ اما تلاش نیروهای امنیتی برای بازداشت او و تحقیقات در این مورد جریان دارد.

در همین حال، گروه طالبان ادعا کرده که این حمله از سوی دو «نفوذی» این گروه در دو پاسگاه انجام شده و در نتیجه آن ۱۴ سرباز کشته شده‌اند. سخنگوی این گروه گفته‌است که با این حمله ۹ میل سلاح پولیس نیز به‌دست طالبان افتاده‌است.

این در حالی است که هفته گذشته هم یک سرباز نیروهای امنیتی افغان در همین ولسوالی بر نیروهای خارجی مصروف آموزش‌دهی در قطعه نظامی، تیراندازی کرد و دو نظامی خارجی را کشت

+++++++++++++++++++++++++

یازده سرباز افغان در حمله طالبان به پاسگاه امنیتی در جوزجان کشته شدند.

مقام‌های دولتی ولایت جوزجان در شمال افغانستان می‌گویند در پی حمله گروه طالبان به یک پاسگاه امنیتی در ولسوالی خانقاه این ولایت دست‌کم یازده مامور امنیتی کشته و پنج سرباز دیگر زخمی شدند.

لطف‌الله عزیزی، والی جوزجان به بی‌بی‌سی گفت طالبان این حمله را شب گذشته انجام دادند و چهار عضو طالبان هم در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

ولسوالی خانقاه در مسیر شاهراه فاریاب-جوزجان از بخش‌های ناامن جوزجان است که گفته می‌شود جنگجویان طالبان حتی در بخش‌هایی از آن سیستم اداری ایجاد کرده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در توییتی گفته که در این حمله ۲۵ پولیس کشته شده‌اند.

این در حالی است که روز گذشته (۱۳ اسد/مرداد) نیز هفت مامور پلیس شاهراه در ولایت قندهار در جنوب افغانستان در یک حمله خونین کشته شدند. یک منبع امنیتی در قندهار به بی‌بی‌سی گفت این رویداد بعد از ظهر روز یکشنبه در شاهراه قندهار – ارزگان در ولسوالی شاه‌ولی‌کوت اتفاق افتاد.

طالبان گفتند که این حمله نیز کار آنها بوده است.

در حالی دور هشتم مذاکرات میان آمریکا و طالبان درمورد صلح افغانستان در دوحه قطر جریان داد، طالبان به حملات شان در افغانستان ادامه می‌دهند.

یکی از موارد اصلی مذاکرات، توافق روی یک آتش‌بس است که گروه شورشی طالبان تاکنون آن را نپذیرفته است.

چند روز قبل دولت افغانستان اعلام کرد که به‌زودی مذاکرات مستقیم دولت با گروه طالبان در یکی از کشورهای اروپایی برگزار خواهد شد و اضافه کرد که فهرست هیات ۱۵ نفری برای مذاکره با گروه طالبان ایجاد شده است.

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان به بی‌بی‌سی گفت تنها بعد از توافق با آمریکا، مذاکرات “بین‌الافغانی” آغاز خواهد شد ولی افزود که “با اداره کابل به عنوان کدام حکومت مذاکره نمی‌کنیم.”