حامد کرزی، این روباه مکار از حامیان اصلی پر و پا قرص گروهک تروریزم طالبانی بوده که از آوان ایجاد این پروژه انگریزی، به استشاره و دستور شبکه‌های استخباراتی خارجی، همچو مادر مهربان به دفاع و حمایت ازین گروه دهشت افگن، یا لشکر نیابتی خارجی پرداخته است.این روبای مکار که به صورت فامیلی در خدمت استخبارات خارجی قرار داشته‌اند ( مطابق اسناد و مدارک ستیو کول)؛ الان از بادار خود که مصروف معامله پنهانی باطالبان است، شکوه و شکایت دارد.کرزی طالبان برادر خطاب کرد و در هر همایش بین المللی حمایت قاطع خویش را از آنها اعلام داشت.کرزی طالبان را از زندانهای گوانتانامو و بگرام و سایر زندان‌ها رها کرد.کرزی ده مدرک دیگری در حمایت ازین نیروهای تبهکار دارد.چنین اظهارات کرزی، بدون اجازه استخبارات خارجی بوده نمی‌تواند.آنها می‌خواهند کرزی را به حیث یک شخصیت ملی و ضد خارجی به خورد مردم داده، با آوردن و استقرار طالبان او را حتا در رأس حکومت طالبانی قرار دهند تا مردم برنامه‌های به پا خیزی  برضد طالبان را در سر نپرورانیده،  گوسپندوارانه ازان اطاعت کنند. اما این محال است.مردم افغانستان نیروهای ددمنش نیابتی خارجی را نمی‌پذیرند و با مبارزه‌ی بی امان در برابر آن می ایستند و مبارزه می‌کنند.اینک توجه شما را به اظهارات حامد خان مرزی این رویای مکار معطوف میداریم

. حامد کرزی: روند کنونی صلح افغانستان به هیچ عنوان افغانی نیست.

حامد کرزی، رئیس جمهوری پیشین افغانستان، می‌گوید که روند کنونی صلح افغانستان به هیچ عنوان افغانی (در کنترل افغانها) نیست و سعی برآن است تا این روند در اختیار آمریکا و پاکستان باقی بماند.

آقای کرزی، امروز پنجشنبه (۱۰ مرداد/اسد) در یک نشست خبری ضمن استقبال از تلاش‌ها برای رسیدن به صلح در افغانستان گفت که این روند تا حالا به هیچ عنوان افغانی نبوده ‌است.

رئیس جمهوری پیشین افغانستان گفت: “تفاوت بین صلح و معامله پاکستان با آمریکا را می‌دانیم. از صلح استقبال می‌کنیم، اما معامله‌ آمریکا با پاکستان روی افغانستان را به هیچ عنوان قبول نداریم.”

او همچنین افزود که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در شرایط فعلی به خیر افغانستان نیست و همه باید به صلح بپردازند.

آقای کرزی گفت: “موافق حکومت موقت نیستم. من در حضور وزیر خارجه آمریکا به اشرف غنی گفتم که خودت تا رسیدن صلح با طالبان، حکومت را ادامه بده و هر زمانی که صلح شد، سپس انتخابات برگزار شود. من از چندین ماه قبل گفته‌ام که در شرایط فعلی انتخابات به خیر افغانستان نیست و همه باید به صلح بپردازند.”

آقای کرزی نقش هند و ایران و دیگر کشورهای همسایه را در روند صلح این کشور مهم خواند. او گفت: “این کشورها باید صلح افغانستان را ضمانت کنند. اگر آمریکا برود، در افغانستان باید صلح تامین شود. خروج آمریکا باید مسئولانه باشد، نه اینکه با رفتن آنان فتنه‌ بزرگ دیگری از سوی پاکستان به راه بیفتد.”

این در حالی است که روز گذشته زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان اعلام کرد که برای نهایی کردن توافق صلح با گروه طالبان رهسپار دوحه پایتخت قطر است.

آقای خلیلزاد روز گذشته در صفحه توییترش نوشته بود: “به دوحه می‌روم و در راه، توقفی در اسلام آباد خواهم داشت. در دوحه، اگر طالبان سهم خود را انجام دهند، ما نقش خود را ایفا خواهیم کرد و توافقنامه‌‌ای را که ماه‌ها رویش کار کردیم به نتیجه می‌رسانیم.”

نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان در ادامه نوشته بود: “پرثمرترین سفرم به افغانستان را از زمان آغاز مسئولیتم به عنوان نماینده ویژه آمریکا تمام کردم. آمریکا و افغانستان روی گام‌های بعدی توافق کردند. یک تیم مذاکره‌کنند و گروه حمایت فنی در حال نهایی شدن است.”

آقای خلیلزاد که در چند روز گذشته در کابل بسر می‌برد، همچنین گفته که آمریکا و افغانستان روی “گام‌های بعدی صلح” به توافق رسیده‌اند.