این نشست ها جز اینکه تامین کننده ی منافع خارجی باشد، سودی برای مردم افغانستان به بار نخواهد آورد.ماسکو به کسب تجارب از انگریز و آمریکا، خواسته است تا با کاربرد از رویکرد  تروریزم – بنیادگرایی و اسلام بمثابه ابزار خطرناک بازی برای حصول اهداف سیاسی و اقتصادی مستفیض گردد. این رویکرد برای کشوری که بیش از یک قرن بمثابه منادی شعار های انسانی برای بشریت کره زمین ندا سر داد، سخت شرم آور و در خور تأمل است.روسیه با چنین رویکرد خود، بر شعار های انسان دوستی و انترناسیونالیستی گذشته ی خود که افتخارات نسل های آن کشور را رقم میزند، دارد خط بطلان می‌کشد.تفاهم، مذاکره مصالحه با گروه تروریستی یعنی چه؟نشست دو گروه جنگی عقبگرا به رهبری ملا برادر و ملا کرزی حامی اصلی طالبان( و هردو نوکر و اجیر اجانب) جز برگشت شرایط کشور به قرون وسطایی و  استقرار حاکمیت فاشیستی بدتر از حاکمیت دیکتاتوری آخوندی ایران، نظام بهتری را برای مردم مظلوم افغانستان به بار نمی آورد.مردم باید بر ضد اهداف رذیلانه ی اجانب (غرب و شرق) متحد شوند

مطلب مرتبط:

نشست بین‌الافغانی مسکو بدون دستاورد خاصی به پایان رسید

نشست بین‌الافغانی مسکو با ارایه یک اعلامیه‌ی مشترک امروز پنج‌شنبه نهم جوزا به پایان رسید.

به گزارش سایت همایون بنقل از پیام آفتاب، نشست بین‌الافغانی مسکو در روزهای هشتم و نهم جوزا بین شماری از سیاست‌مداران افغان و نمایندگان طالبان برگزار شده بود.
در این اعلامیه مشترک گفته شده است دو طرف در نشست دو روزه مسکو روی موارد مهم مربوط به سرنوشت مردم افغانستان، آینده صلح و ثبات و راه‌های رسیدن به امنیت در کشور گفت‌وگو کرده‌اند.
طبق اعلامیه، سیاست‌مداران کشور و نمایندگان گروه طالبان در این نشست بر اراده مشترک مبنی بر رسیدن به صلح پایدار و فراگیر در افغانستان تأکید کردند.
دو طرف هم‌چنان روی ادامه مذاکرات بین‌الافغانی، برقراری آتش‌بس، حفاظت از زندگی افراد ملکی، رهایی زندانیان، خروج نیروهای خارجی و قطع مداخلات خارجی گفت‌وگو کردند. 
تحکم نظام اسلامی، حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی با رعایت حقوق زنان، از مسایل دیگر مورد بحث بین دو طرف در نشست مسکو بوده است.
در اعلامیه مشترک نشست بین‌الافغانی مسکو تصریح شده است «این مذاکرات در فضای صمیمانه مبتنی بر روحیه همکاری صورت گرفت و طرفین در بخش‌هایی به توافق و پیشرفت‌های خوبی دست یافتند.
 در اعلامیه اما به جزئیات این توافقات و پیشرفت‌ها اشاره‌ای نشده‌است. 
بر اساس این اعلامیه، به دلیل آن‌که بعضی از مسایل ایجاب می‌کند تا بحث‌های بیشتری در باره آن صورت گیرد، دو طرف توافق کرده‌اند تا به این گفت‌وگوها ادامه بدهند.
مسکو در شانزدهم و هفدهم دلو پارسال نیز میزبان اولین دور از گفت‌وگوهای سیاست‌مداران افغان بود. نمایند‌گان دولت در نشست پارسال حضور نداشتند.
در دومین نشست بین‌الافغانی مسکو قرار بود نمایند‌گان دولت نیز شرکت کنند، اما گروه طالبان با اشتراک آن‌ها مخالفت کرده است.