کرزی دو بار به ملابرادر زنگ زد؛ بعد جلسه تحریم شد

جزئیات خبر به حواله منابع آگاه در قطر و ترکیب هیأت ۲۵۰ نفری

جلسه قطر به اثر اقدامات کرزی از کابل به تعویق افتاده است.

بعد از آن که نیمی از اعضای هیات مصالحه با طالبان، از سوی دولت مشخص و تعیین گردید، پلان حامد کرزی برهم خورد. وی در روز ها و شب های اخیر، بسیار فعال بود و ترتیباتی داده بود که تمامی رهبران سیاسی و فعالان شامل در هیات مصالحه را تحت رهبری خودش در آورد. نیمۀ هیات از نفرات تحت رهبری خودش و نیمی دیگر از دولت باشد.

برنامه طوری بود که با شروع جلسه در قطر، یک کودتای همایشی یا شورش داخلی در فضای تالار بر پا شده و صدای مخالفت با دکتر غنی، در محضر دوربین ها و خبرنگاران درسطح بین المللی گسترش یابد. سپس، با یک اقدام ناگهانی، وی ( حامد کرزی) همه را به خاموشی فراخوانده و گرداننده گی مجلس را بر عهده بگیرد و دکترغنی را به نام خائن ملی و دشمن مصالحه، از همان جا سقوط بدهد. آقای کرزی با اشاره با دکترغنی گفته است که « ای لچک کل مرغ ره از میدان کشیدنی هستم».

درگزارش آمده است که ظاهراً امریکایی ها درجریان قرار دارند. در جلسه قبلی مسکو نیز سفیر امریکا و خلیلزاد از کرزی تقاضا کرده بودند در کنفرانس مسکو شرکت بکند.

وقتی دکترغنی ترکیب را به نفع خود تغییر داد، این مساله خشم کرزی را برانگیخت. وی از اول روز گذشته تا بعد از ظهر امروز، دو بار با ملا برادر در قطر تلفنی صحبت کرد و هشدار داده که از هیأت دستکاری شده به وسیله دکترغنی در قطر استقبال نشود. طالبان و نهاد برگزار کننده نیز از پذیرش هیات کلان ۲۵۰ نفر طفره رفتند.

درین میان، استاد سیاف از تحرکات کرزی غضبناک شده است. استاد سیاف در نظر داشت که هیأت کلان اعزامی را شخصاً درمقام زعیم جهاد و مقاومت، رهبری کرده و در مجمع جهانی، در محضر مطبوعات بین المللی، قرائت طالبان از اسلام را به چالش بگیرد. طبق خبر واصله، طالبان نیز ازین بابت دستخوش پریشانی شده بودند. منابع طالبان گفته اند که تبانی سیاف و دکترغنی در مجلس قطر ابتکار سیاسی و شرعی را از طالبان سلب می کرد. تا لحظات نوشتن این خبر، استاد سیاف سرگرم مشوره با دکتر غنی و دیگر رهبران سیاسی است.’گزارشنامه افغانستان
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
مطالب مرتبط
آیا موافقید هواپیمای سران در راه قطر سقوط کند؟

آیا موافقید هواپیمای حامل سران و سیاستگران افغانستان در راه رفتن به مهمانی عروسی (نشست سیاسی) قطر سقوط کند و همه سرنشینان آن کشته شوند؟

اگر این هیات عازم شود و اگر چنین اتفاقی بیفتد، قسمت اعظم مشکلات افغانستان حل خواهد گردید و اکثر جاسوسان و غلامان کشورهای دیگر در افغانستان نابود خواهند شد. آیا شما با این طرز فکر موافقید؟

دو خبرنگار افتخاری ما در کابل و هرات به میان مردم رفته و از آنان درباره رفتن 250 نفر به (نشست سیاسی) مهمانی قطر نظرخواهی کرده اند.

اکثر مصاحبه شوندگان معتقد اند که باید تمامی سران سیاسی و کادرهای پایه یک دولتی نابود شوند تا این مملکت رنگ آرامش بخود بگیرد.

این دو خبرنگار که از مردم خواسته اند تا برای این جلسه و این نشست مهم دعای خیر کنند، اکثرا بجای دعا آنان را نفرین کرده اند.

افراد مصاحبه شونده ها نفرین می کردند که ای کاش هواپیمای حامل این 250 نفر سرنگون شود و همگی آنان کشته شوند تا ملت از شر این سیاستگران خود خواه و جاهل نجات یابند

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

کنفدراسیون افغانستان در راه است

.
من در سال 2014 در یک کنفرانس بین المللی هشدار دادم که ساختار آینده نظام در کشور کنفدرالی خواهد بود در سیمای کنفدراسیون شمال- جنوب.

در شرق و جنوب:
امارت اسلامی پشتونستان طالبان

در شمال و غرب:
جمهوری اسلامی خراسان مجاهدان.
کابل هم پایتخت مشترک خواهد شد.

چون سوگوارانه در اثر لغزش های سامانمند امریکا و دولت فرمانفرما بر کابل و توطیه ها و دسایس پاکستان و اعراب دو فرهنگ متفاوت، دو شیوه زندگانی و تفکر مختلف و ارزش های مختلف ایجاد شده که با هم آشتی ناپذیرند.
مناطق پشتون نشین هم کاملا زیر کنترل پاکستان اند.

تنها راه جلوگیری از این گونه تحول اوضاع هم این است که دولت پیش از پیش ساختار نظام را به گونه یی مهندسی کند که پاکستان نتواند ساختار مطلوب خود را بر امریکا و کابل تحمیل کند. دردمندانه در پنج سال گذشته کابل فرصت های طلایی را از دست داد.

در چند سال گذشته شب و روز داد زدم و فریاد کشیدم که باید قانون اساسی و ساختار نظام اصلاح شود. اما گوش شنوایی در ارگ پیدا نشد. در آن جا کاخ نشینان در رویاهای خود خواب خوش تجزیه پاکستان و تشکیل پشتونستان بزرگ را می دیدند.
چنین بر می آید که کنون کار به سوی ایجاد کنفدراسیون پیش می رود.

روسیه، امریکا، اروپا، هند و ایران اجازه نخواهند داد که غرب و شمال زیر کنترل پاکستان برود. اما پاکستان می تواند به کمک اعراب و چین و تکیه بر طالبان ، شبکه حقانی و حزب اسلامی با بهره گیری از ضعف کابل و ندانمکاری های واشنگتن در یک معامله حاکمیت خود را بر بخش بزرگی از مناطق پشتون نشین تینگ نماید.

دردمندانه اختلافات تباری و زبانی هم با مهندسی ماهرانه پاکستان پیروزمندانه دامنه یافته و چنان ژرف شده است که برگشت ناپذیر می نماید. اکنون آخرین شانس ها برای حل این مشکل در حال از دست رفتن است.
کنفرانس دوحه گام نخست در این راستا است.

دردمندانه ارگ در خواب افیونی تاریخ فرو رفته و بر آن است که شاید
“دستی از غرب برون آید و کاری بکند.”
به قول معروف
خانه از پای بست ویران است
خواجه در فکر نقش ایوان است

اما آخرین شانس را از دست می دهد.
اما هنوز هم فرصت هست تا کمیسیونی برای ویرایش قانون اساسی و ساختار نظام گماشته شود. ارگ می تواند ابتکار عمل را در دست گیرد و در این راه پیشگام شود. در غیر آن بخواهیم یا نخواهیم امریکا طرح خود را بر ما تحمیل خواهد کرد.
هر گونه اهمال در این زمینه پیامدهای وحشتناکی خواهد داشت.
زیرا این پایان کار نه بل که سر آغاز جنگ فرسایشی بی پایان و خونین دیگری خواهد بود که می تواند دهه ها ادامه یابد.

عزیز آریانفر

.

Advertisements