تبصره بر خبر- کمرنگ ساختن ماموریت خلیلزاد به بهانه صلح

!!!

در ادامه ی تعمیق بحبوحه ی  اختلاف ها میان  رییس جمهور ترامپ و اتحادیه‌ی اروپا؛ آمریکا در تبانی با پاکستان با ما موریت یک فرد آمریکایی افغانتبار به نام زلمی خلیلزاد میخواهد گروهک تروریستی ساخت انگریز  که طالبان نامیده میشود را بر گرده ی مردم افغانستان تحمیل نماید.

با رسیدن طالبان به قدرت، منافع آمریکا و پاکستان تامین شده غارتگری و ویرانی کما فی سابق ادامه پیدا می‌کند. اما در یک اقدام غیر مترقبه، اتحادیه اروپا  در برابر رویکرد ها وخود کامگی های امریکا از خود واکنش نشان داده است. برخلاف پنهان کاری های امریکا که در پس آن انگریز قرار دارد، اروپا با خط روشن و درشت ماموریت پنهانی آمریکا زیر نام مذاکرات صلح  را مورد سوال قرار داده است.
اتحادیه اروپا روز دوشنبه در یک خبرنامه دستاوردهای بیش از هژده سال گذشته را در افغانستان غیرقابل برگشت خواند.
وزیران خارجه اتحادیه اروپا درنشستی لوگزامبورگ هرچند پشتیبانی شان را از روند صلح افغانستان اعلام کردند اما تاکید می ورزند که این روند باید با درنظرداشت دستاوردهای بیش ازهژده سال گذشته ازجمله حقوق زنان وحقوق اقلیت ها به پیش برده شود.
فدریکا موگیرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «اتحادیه اروپا تمایل دارد وآماده است تا از یک روند صلح به رهبری و مالیکت افغانان پشتیبانی کند. امید است این روند هفته آینده درقطر آغاز شود. ما به گونه معمول از کار مقام‌های مشروع افغان در این راستا پشتیبانی می‌کنیم.»
اتحادیه اروپا همچنان بر اهمیت برگزاری انتخابات فراگیر، معتبر و شفاف ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی و شوراهای ولسوالی‌ها درسال روان میلادی تأکید کرد و این انتخابات را عناصر ضروری برای تقیوت مردم سالاری و ثبات در افغانستان خواند.