کمک 80 میلیون پوندی یک شرکت انگلیسی به القاعده افشا شد

یک شرکت خصوصی در انگلیس طی 20 سال مبلغی معادل 80 میلیون پوند به گروه القاعده و رهبر آن گروه کمک مالی کرده است.به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، روزنامه «سان» انگلیس امروز یکشنبه در مطلبی افشا کرد، که یک شرکت خصوصی در انگلیس طی 20 سال  مبلغی معادل 80 میلیون پوند به گروه القاعده و اسامه بن‌ لادن رهبر آن گروه کمک مالی کرده است

گزارش این روزنامه انگلیسی حاکی است، این شرکت خصوصی با اعمال نفوذ بر اداره مالیات انگلیس توانسته در مدت 20 سال گذشته بخشی از دارایی‌های این اداره را برای آموزش گروه‌های تروریستی القاعده در پاکستان و افغانستان ارسال کند.
روزنامه سان در مطلب خود به گزارش محرمانه سازمان اطلاعات انگلیس اشاره کرد ولی هیچ اشاره‌ای به نام این شرکت خصوصی نکرده است.
اما در بخشی از این گزارش عنوان شده که این شرکت ارتباط نزدیکی با داستان بمب‌گذاری لندن که منجر به کشته شدن 52 تن شد، دارد.
بر اساس این گزارش، این شرکت خصوصی با سرقت بخشی از پول‌های مالیات‌ دهندگان ، در مجموع یک درصد از درآمدهای این اداره را برای کمک به القاعده به افغانستان و پاکستان ارسال می‌کرده است.
به گفته روزنامه سان، برخی از بانک‌های انگلیسی نیز در این انتقال پول دست داشته‌اند اما سرویس اطلاعات داخلی انگلیس از ارائه جزئیات این پرونده خودداری می‌کند.
یادآوری می کنیم، که پیش‌ از این نیز «فارس شهابی» نماینده سوری در گفت و گو با شبکه تلویزیونی راشاتودی گفته بود، که شواهد متقاعد کننده‌ای هست که نشان می‌دهد دفتر وزارت خارجه انگلیس از تروریست‌های تکفیری مانند القاعده و النصره در حلب سوریه پشتیبانی می‌کند

++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

ازبکستان هم برای توسعه ی تروریزم و بنیادگرایی اجیر شده است!؟

ارگ می‌گوید که این هیئت پیش از چاشت امروز با رییس‌جمهور غنی و مقام‌های دیگر حکومت در ارگ ریاست‌جمهوری دیدا کرده‌است

یک هیئت ازبیکستان که ویکتور محمودوف، مشاور امنیت ملی و عبدالعزیز کاملوف، وزیر خارجۀ ازبیکستان نیز در ترکیب آن استند، برای گفت‌وگو با مقام‌های حکومت افغانستان به کابل آمده‌است.

دفتر رسانه‌های ریاست‌جمهوری افغانستان می‌گوید که این هیئت پیش از چاشت امروز (یک‌شنبه، ۱۱حمل) با رییس‌جمهور غنی و مقام‌های دیگر حکومت در ارگ ریاست‌جمهوری دیدا کرده‌است.

در یک خبرنامۀ دفتر رسانه‌های ریاست‌جمهوری آمده است که در این دیدار طرف‌ها در بارۀ موضوعات مختلف به ویژه صلح، مبارزه با تروریزم و گسترش روابط اقتصادی ازبیکستان و افغانستان با هم‌ گفت‌وگو کرده‌اند.

بربنیاد این خبرنامه، هیئت ازبیکستانی گفته‌است «در صورتی‌که طالبان آمادۀ مذاکرات مستقیم با حکومت افغانستان شوند، ازبیکستان آماده است تا در سمرقند، این مذاکرات را میزبانی نماید.»

این هیئت، در دیدار با حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور غنی نیز بر این گفته‌هایش تأکید کرده‌است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌‎شوند که طالبان هنوز آماده‌ نشده‌اند که با حکومت افغانستان گفت‌وگو کنند؛ در حالی‌که پنج‌بار با امریکا و یک بار با سیاسیون افغانستان دیدار کرده‌اند.

قرار است در اواخر ماه جاری خورشیدی بار دیگر سیاسیون و طالبان دیدار کنند. منابع می‌گویند این دیدار در دوحۀ پایتخت قطر برگزار خواهد شد

.