venezuela_mainstream is fake

روز شنبه گذشته در مرز ونزوئلا و برزیل و هم‌چنین مرز ونزوئلا و کلمبیا صحنه‌های نامطلوبی به نمایش درآمد. معارضین خیابانی ستیزه‌جو وابسته به اپوزیسیون ونزوئلا بارها تلاش کردند تا باریگادهایی را که بر سر مرز ایجاد شده بود از میان بردارند، که با ممانعت مرزبانان روبه‌رو شد. در مقابل به ویژه خبرنگاران فرستنده آمریکای لاتینی «تله‌سور» دست به انتشار اطلاعات دست اول در مورد رويدادهای واقعی زدند

خبرهای جعلی در مورد ونزوئلا

چگونه تصاویر تولید می‌شود

منبع: ردگلوب

تارنگاشت عدالت

روز شنبه گذشته در مرز ونزوئلا و برزیل و هم‌چنین مرز ونزوئلا و کلمبیا صحنه‌های نامطلوبی به نمایش درآمد. معارضین خیابانی ستیزه‌جو وابسته به اپوزیسیون ونزوئلا بارها تلاش کردند تا باریگادهایی را که بر سر مرز ایجاد شده بود از میان بردارند، که با ممانعت مرزبانان روبه‌رو شد.

رسانه‌های بین‌المللی به ویژه از ایالات متحده آمریکا و کلمبیا گارد ملی ونزوئلا را مسؤول تجاوزات و ویرانی‌ها اعلام کردند و تصاویری را منتشر نمودند که «ريیس‌جمهور موقت خودگمارده» خوان گایدود را برآن داشت، بی شاخ و برگ و صراحتاً خواستار دخالت نظامی علیه انقلاب بولیواری گردد.

در مقابل به ویژه خبرنگاران فرستنده آمریکای لاتینی «تله‌سور» دست به انتشار اطلاعات دست اول در مورد رويدادهای واقعی زدند. از این طریق آن‌ها به عنوان اولین گروه ادعاهای گوایدو را مبنی بر این‌که «محمولات امدادی» از برزیل از طریق مرز ونزوئلا وارد کشور شده، تکذیب کردند. این تکذیب سپس از سوی کانال‌های خبری دیگر از جمله CNN، منتشر گردید.

توئیت «آندره وی‌ایرا»: هیچ کالایی از مرز برزیل/ونزوئلا عبور نکرد


large1

همین‌طور تصاویر پل سیمون بولیوار بین ونزوئلا و کلمبیا هیجان‌هایی به دنبال داشت. در ابتدا گار دملی ونزوئلا متهم شد دو کامیون اعزامی آژانس دولتی ایالات متحده USAID را به آتش کشیده. ولی در حقیقت کامیون‌ها وقتی آتش گرفتند هنوز در بخش کلمبیایی پل قرار داشتند.

توئیت «یپفری آرگوئه‌لو»: کامیون آتش گرفته در طرف کلمبیایی مرز!


large2

large3

در حالی‌که گوایدو در پایان ادعا می‌کرد «داوطلبان جسور ما» با ایجاد یک زنجیره انسانی کمک‌ها را از درون کامیون‌های آتش گرفته بیرون می‌کشیدند، تصاویر خبرنگار تله‌سور «پاتریسیا ویله‌گاس» مبین خلاف آن بود: کنشگران ماسک‌زده که در سمت کلمبیایی مرز بدون ممانعت پلیس کلمبیا بنزین به کامیون‌های شعله‌ور می‌ریختند.

توئیت «پاتریسیا ویله‌گاس»: کنشگران اپوزیسیون روی کامیون آتش گرفته بنزین می‌ریزند


larg4

کمیته بین‌‌المللی سازمان صلیب سرخ  که پیشاپیش اعلام کرده بود در این «امداد انساندوستانه» شرکت نخواهد کرد، اعتراض خود را اعلام کرد.

در تصاویر تلویزیونی افرادی به چشم می‌خوردند که آرم صلیب سرخ را روی لباس خود حمل می‌کردند.

ريیس کمیته بین‌المللی سازمان صلیب سرخ  در ونزوئلا و در جزایر ABC خانم «لتیسیا کورتوئیس» از طریق توئیتر خواستار احترام نهادن به نماد سازمان خود شد. این نماد برای کار بین‌المللی سازمان امدادی بسیار ضروری است.

توئیت «پاتریسیا ویله‌گاس»: کنشگران با آرم سازمان صلیب سرخ


larg5

توئیت خانم «لتیسیا کورتوئیس»: صلیب سرخ خواستار احترام به نماد خود است.

larg6

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

ونزوئلا؛ تشکر مادورو از ارتش برای ‘شکست کودتای آمریکا و مخالفان

آقای مادورو از حامیانش خواست که روز مبارزه با امپریالیسم را جشن بگیرند

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا از ارتش این کشور تشکر کرد که از او حمایت کرده و به گفته او “کودتای به رهبری آمریکا و مخالفان” را شکست داده است.

آقای مادورو که در جمع هوادارنش سخنرانی می‌کرد، گفت که حملات سایبری که به گفته او از سوی آمریکا سازمان‌دهی می‌شود مانع بازگشتن برق به شبکه‌ها شده است.

ونزوئلا از روز جمعه با بی‌برقی سراسری روبروست و همزمان ده‌ها هزار نفر از موافقان و مخالفان دولت در کاراکاس تجمع‌های جداگانه برگزار کرده‌اند.

روز شنبه هزاران مخالف دولت در حالی که حوان گوآیدو هم در میان آنها بود به خیابان‌های کاراکاس آمدند.

صدها پلیس ضدشورش مقابل تجمع‌کنندگان صف آرایی کردند و در حالی که معترضان آنها را “قاتل” صدا می‌زدند با استفاده از اسپری فلفل مانع جلو آمدن صف معترضان شدند.

حوآن گوآیدو رییس مجلس ملی که مخالفان دولت اکثریت آن را در دست دارند، روز شنبه در میان معترضان حاضر شد و از راه انداختن یک تور سفرهای استانی خبر داد.

 
حوآن گوآیدو از حامیان خود خواسته که خیابان‌ها را ترک نکنند

آقای گوآیدو که از سوی ۵۰ کشور جهان از جمله آمریکا به عنوان رئیس دولت انتقالی ونزوئلا به رسمیت شناخته شده گفته این سفرها را با هدف متحد کردن مردم کشورش انجام خواهد داد.

در همین حال، هزاران قرمزپوش هم روز شنبه برای حمایت از نیکلاس مادورو به خیابان‌های کاراکاس آمدند.

آقای مادورو در میان حامیان خود که نظامیان و شبه نظامیان فراوانی در میان آنها دیده می‌شدند مدعی شد که بی برقی تاریخی چند روز گذشته در ونزوئلا به آن علت طولانی شده که حملات سایبری مانع کار متخصصان برای بازگرداندن برق به شبکه های سراسری شده‌اند.

او گفت: “وقتی این نوع حمله‌ها توسط اپوزیسیون انجام می شود، راست‌های افراطی، هیچ شکی نیست که آن‌ها عامل فکری و عملی چنین حمله‌هایی هستند. حملاتی که فناوری استفاده شده در اونها فقط در اختیار دولت آمریکاست. اون ها از سلاح‌های با فناوری بالا استفاده کرده‌اند و ما می‌فهمیم چه اتفاقی افتاده. ما همیشه همه چیز را می‌فهمیم چون خدا با ماست. و حقیقت آشکار می‌شود”.

قطعی برق روز جمعه، طولانی‌ترین قطعی برق در این کشور در سه دهه گذشته گزارش شده است.

دولت خراب‌کاری در یک سد را منشاء اصلی این بی‌برقی اعلام کرده اما بسیاری می‌گویند نرسیدگی به تاسیسات سدها و عدم تعمیر و نگه‌داری مناسب از تاسیسات زیربنایی کشور طی دو دهه گذشته بسیاری از صنایع تولید برق ونزوئلا را که متکی به سدهای این کشور است را در معرض نابودی قرار داده است.

آقای مادورو که روز شنبه در بیرون محوطه کاخ ریاست جمهوری برای هواداران قرمزپوش دولت سخنرانی می کرد حوآن گوآیدو را “عروسک آلت دست آمریکا” خواند و با تشکر از نیروهای نظامی کشورش برای حمایت از او گفت که ارتشیان موفق به خنثی کردن توطئه کودتا شده‌اند.

‘+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

هرگونه تجاوز امپریالیسم آمریکا با واکنش قاطع وطن پرستان مواجه می‌شود

رئیس جمهور ونزوئلا شنبه شب به وقت تهران در توییتی نوشت، هرگونه تهاجم امپریالیسم آمریکا با پاسخ قاطع وطن پرستان شجاع و مصمم به دفاع از میهن مواجه می‌شود.

به نوشته خبرگزاری «تاس» «نیکلاس مادورو » رئیس جمهور ونزوئلا با توجه به تازه ترین تحولات این کشور در توییتی نوشت:«امپراطوری آمریکا یک بار دیگر آگاهی و عزم مردم ونزوئلا را دست کم گرفته است. به شما اطمینان می‌دهم که هرگونه تلاشی از تجاوز امپریالیستی با واکنش قاطع وطن پرستان اعم از مردان و زنان که مایلند شجاعانه از کشور دفاع کنند، مواجه می‌شود. »

بر اساس این گزارش، «ولادیمیر پادرینو لوپز» وزیر دفاع ونزوئلا به شدت از حمله صورت گرفته به یک نیروگاه برق این کشور انتقاد کرد.«خورخه رودریگز» وزیر ارتباطات و اطلاعات این کشور نیز این حادثه را «حمله سایبری» منتسب به آمریکا خطاب کرد.

پنجشنبه گذشته به دلیل خرابکاری در یک نیروگاه برق در ونزوئلا، بین 21 تا 23 ایالت این کشور با قطعی برق مواجه شدند.(جزئیات بیشتر)

دولت آمریکا مدتی است که با بهانه‌های واهی سعی در دخالت در امور داخلی ونزوئلا را دارد و در این زمینه به حمایت از «خوان گوایدو» رئیس جمهور خودخوانده این کشور پرداخته و قصد دارد دولت انتقالی در ونزوئلا را شکل دهد

 

+++++++++++++++++++++++++++++

حمله سایبری به یکی از تاسیسات انرژی ونزوئلا

به نقل از اسپوتنیک، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در اظهاراتی گفت: یک حمله سایبری علیه یکی از تاسیسات انرژی ونزوئلا در روز شنبه رخ داده است.

وی در ادامه افزود: این حمله سایبری مانع از برقراری مجدد جریان برق شده است. برق در مناطقی از ونزوئلا اوایل هفته قطع شده بود.

مادورو اظهار داشت: امروز توانسته‌ایم جریان مجدد برق را در 70 درصد کشور برقرار کنیم ولی ظهر شنبه یک حمله سایبری دیگر علیه یکی از تاسیسات انرژی کشور انجام شده است. به همین دلیل همه پیشرفت‌های حاصل شده برای برقراری مجدد جریان برق در کشور، مختل شده است.

رئیس جمهور ونزوئلا مخالفان دولت را به حمله به تاسیسات انرژی و برق کشور متهم کرده است.

وی در این باره گفت: آنها از تسلیحات پیشرفته فنی استفاده می کنند… تندروهای مخالف دولت عاملان اصلی این حملات علیه کشور هستند و از فناوری‌های پیشرفته‌ای استفاده کرده‌اند که تنها دولت آمریکا این فناوری‌ها را در سطح جهان در اختیار دارد.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

صف‌آرائی خلق ونزوئلا و پیام رئیس جمهور کوبا

به گزارش سایت همایون به نقل از اسپوتنیک، در حالیکه توطئه خرابکارانه امپریالیستی قطع گسترده برق در ونزوئلا به تدریج در حال برطرف شده است، خوان گوایدو عروسک کودتاچی مورد حمایت آمریکا در اقدامی آشوبگرانه از ثروتمندان و مفتخوران خواست تا به خیابان‌ها بریزند!

این در حالیست که با آغاز راهپیمائی های پراکنده طرفداران کودتاچیان مورد حمایت آمریکا، هم اکنون عظیمی از مردم این کشور در حمایت از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری منتخب و قانونی ونزوئلا به خیابان‌های کاراکاس پایتخت این کشور سرازیر شده اند.

رئیس جمهوری کوبا نیز ساعاتی پیش در پیامی توئیتری در این خصوص اعلام کرده بود: خرابکاری انرژی برق در ونزوئلا حمله تروریستی کثیفی است که با هدف تضعیف مقاومت مردم و تشویق مداخله نظامی در این کشور به انجام رسیده است.

این در حالیست که دیروز جمعه برق در بخش زیادی از شهرهای ونزوئلا قطع شد و مردم در خاموشی مطلق به سر بردند. دولت قانونی رئیس‌جمهوری ونزوئلا درباره دلیل این حادثه گفت: مخالفان با خرابکاری در نیروگاه آبی اصلی این کشور باعث این مسئله شدند.

«لویس موتا» (Luis Motta) وزیر انرژی ونزوئلا در این باره تصریح کرده بود: مهاجمان به ژنراتور مستقر در سد «الگوری» (Guri) (نیروگاه آبی) حمله کردند و طی ساعات آینده این مشکل رفع خواهد شد.

==============================

جنگ انرژی آمریکا: قطع دوباره برق در ونزوئلا

خبرگزاری اسپوتنیک هم اکنون با انتشار خبری فوری از قطع دوباره برق در ونزوئلا خبر داد.دولت ونزوئلا در این خصوص اعلام کرد که این اقدام مربوط به هکرهای آمریکایی است که سامانه‌های مرتبط با شبکه‌های تولید و انتقال برق را هدف قرار داده است.

رسانه‌های داخلی ونزوئلا هم در این خصوص اعلام کردند که جریان برق در مناطقی از برخی ایالت‌های این کشور که پیشتر وصل شده بود، دوباره قطع شده و بسیاری از نقاط با مشکل مذکور مواجه شده اند.نیکلاس مادورو رئیس جمهوری منتخب و قانونی ونزوئلا قطع برق در این کشور را «جنگ انرژیِ آمریکا علیه کاراکاس» توصیف کرد و ساعاتی پیش نیز وعده داده بود که با اقدامات خصمانه واشنگتن مقابله خواهد کرد.این در حالیست که دیروز جمعه برق در بخش زیادی از شهرهای ونزوئلا قطع شد و مردم در خاموشی مطلق به سر بردند.

دولت قانونی رئیس‌جمهوری ونزوئلا درباره دلیل این حادثه گفت: مخالفان با خرابکاری در نیروگاه آبی اصلی این کشور باعث این مسئله شدند.«لویس موتا» (Luis Motta) وزیر انرژی ونزوئلا در این باره تصریح کرده بود: مهاجمان به ژنراتور مستقر در سد «الگوری» (Guri) (نیروگاه آبی) حمله کردند و طی ساعات آینده این مشکل رفع خواهد شد.

=========================================

«مادورو» اعلام کرد با اقدامات خصمانه امپریالیسم محکم مقابله میکنیم

رئیس جمهوری ونزوئلا هشدار داد: با اقدامات خصمانه امپریالیسم (آمریکا) محکم و قدرتمند برخورد می کنیم.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا امروز شنبه در اظهاراتی وعده داد تا با اقدامات خصمانه امپریالیسم مقابله کند.

رئیس جمهوری ونزوئلا در این خصوص گفت: امپراطوری آمریکا بار دیگر عزم و اراده مردم این کشور را نادیده گرفته و آن را ضعیف پنداشته است. به شما مردم اطمینان می‌دهم که هر گونه تلاش برای نمایش اقدامات خصمانه امپریالستی با واکنشی محکم و قدرتمند از سوی میهمن دوستان مواجه خواهد شد

==========================================

رئیس‌جمهوری کوبا هدف از قطع گسترده برق در ونزوئلا را فاش کرد

رئیس‌جمهوری کوبا در پیامی هدف از قطع گسترده برق در ونزوئلا را فاش کرد.

فرمانده «میگوئل دیاز- کانل» رئیس‌جمهوری کوبا امروز شنبه در پیامی تویئتری اعلام کرد: قطع گسترده برق در ونزوئلا حمله‌ای تروریستی علیه مردم این کشور است.

در پیام توئیتری رئیس جمهور کوبا در این خصوص آمده است: خرابکاری انرژی برق در ونزوئلا حمله تروریستی کثیفی است که با هدف تضعیف مقاومت مردم و تشویق مداخله نظامی در این کشور به انجام رسیده است.

این در حالیست که دیروز جمعه برق در بخش زیادی از شهرهای ونزوئلا قطع شد و مردم در خاموشی مطلق به سر بردند. دولت قانونی رئیس‌جمهوری ونزوئلا درباره دلیل این حادثه گفت: مخالفان با خرابکاری در نیروگاه آبی اصلی این کشور باعث این مسئله شدند.

«لویس موتا» (Luis Motta) وزیر انرژی ونزوئلا در این باره تصریح کرده بود: مهاجمان به ژنراتور مستقر در سد «الگوری» (Guri) (نیروگاه آبی) حمله کردند و طی ساعات آینده این مشکل رفع خواهد شد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مادورو از مردم ونزوئلا خواست علیه امپریالیسم آمریکا تظاهرات کنند

به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ رئیس جمهور ونزوئلا خواستار برگزاری تظاهرات مردم این کشور علیه امپریالیسم آمریکایی شد.
مادورو از زحمتکشان کشورش خواست در مخالفت با امپریالیسم آمریکایی تظاهرات گسترده برگزار کنند. وی همچنین از جنگ برق واشنگتن علیه ونزوئلا خبر داد و آنرا محکوم کرد.