امریکا در حال تهیه طرح راهبردی مانند «اسب تروآ» در برابر روسیه است

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ، جنرال دیوید گلدفای رئیس ستاد نیروی هوایی امریکا، در سخنرانی اش در موسسه مطالعاتی بروکلین در واشنگتن گفت: پنتاگون در حال طرح ریزی راهبرد جدید اجرای عملیات جنگی در برابر روسیه و چین است که ویژگی اصلی آن «تهاجم پنهانی» به اعماق خاک دشمن است.

به گفته وی، کار تدوین راهبرد نوین در پاسخ به تهدیدات روسیه و چین آغاز شده و روند تدوین این راهبرد با هزینه تقریباً 135 میلیارد دالر نزدیک به یک سال طول خواهد کشید.

جنرال گولدفاین در ادامه گفت، همه رده های نیروهای مسلح امریکا در راهبرد نوین مورد استفاده قرار خواهند گرفت، اما جنگنده اف- 35 به عنوان ستاد هماهنگی برای تهاجم نقش اصلی را ایفا خواهد کرد.

جنرال امریکایی همچنین اعلام کرد، که دیدگاه راهبرد جدید عبارت از آن است که به نقاط ضعف دشمن ضربه وارد شده و از درگیری در نقاط قوت وی دوری شود.

گلدفاین خاطرنشان کرد، راهبرد نوین که به منزله یک تحول بنیادی هم از لحاظ فرهنگی و هم از لحاظ فنی است «برتری های غیر متقارنی» را در برابر دشمن برای نیروهای مسلح امریکا تامین خواهد نمود.

این نشریه در ادامه می نویسد، که راهبرد نوین امریکا شبیه «تاکتیک اسب تروآ» است، اما با در نظر داشتن وجود انواع جنگ افزار های جدید در روسیه و چین معلوم نیست که چگونه اجرا خواهد شد

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

برتری روسیه در درگیری با امریکا و ناتو

معاون رئیس آکادمی علوم راکت و توپخانه، شانس نیروی روسیه را در جنگ با ایالات متحده و ناتو ارزیابی کرد.

به گزارش سایت همایون بنقل از اسپوتنیک، کنستانتین سیوکوف، داکتر علوم نظامی و معاون رئیس آکادمی علوم راکت و توپخانه روسیه درخصوص سیاست های اطلاعاتی، طی یک مقاله ای برای پیک صنعت نظامی، شانس نیروی هوایی روسیه در جنگ با ایالات متحده و ناتو را ارزیابی کرد.
به گفته وی، نیروی هوایی روسیه از لحاظ تعداد و تجهیزات نظامی، توانایی مقابله به نیروهای ناتو را در درگیری مسلحانه در قلمرو کشور سوم دارا می باشد.
سیوکوف خاطر نشان کرد که در شرایط جنگ بزگ مقیاس، ناتو قادر به ایجاد 2500 گروهای کوچک، 1500 هواپیما، 600 هلیکوپتر و پهباد و همچنین 2000 راکت کروز است.
به گفته وی، چنین تعداد نیروهایی احتمالا در جنگ برای دو یا سه هفته تا دو ماه با چندین نعداد درعملیات تهاجمی هوایی کفایت خواهد کرد.
در همین حال، عملیات کلیدی را او با شکست دادن در اولین لحظات و به تعقیب آن شکست بعدی دشمن می داند.
اما در عین حال، با توجه به گفته سیوکوف، روسیه دارای جنگنده های سبک، هواپیماهای شناسایی دوردست، کنترل رادار دوربرد و همچنین هلیکوپتر های حمل و نقل به اندازه کافی است.
به اعتقاد داکتر علوم نظامی، در صورت وقوع یک جنگ جهانی طولانی، روسیه قادر خواهد بود به مدت طولانی به دلیل مزایای متعدد در مقایسه ناتو در تعداد هواپیماها، هلیکوپترها و سایر تجهیزات هواپیما در برابر این اتحادیه مقاومت نماید.

Advertisements