رهبر کودتاچیان آمریکائی مخالف دولت ونزوئلا از تلاش خود برای مسدود کردن حساب‌های بانکی کشورش در سوئیس خبر داد.

به گزارش سایت همایون بنقل از خبرگزاری رویترز، خوآن گوآیدو رهبر کودتاچیان امپریالیستی ونزوئلا امروز چهارشنبه در سخنانی گفت: برای مسدودکردن حساب های بانکی ونزوئلا در سوئیس تلاش می کنم.

رهبر کوتاچی مخالف دولت ونزوئلا در این خصوص گفت: با رئیس جمهوری سوئیس در حال رایزنی هستیم. امروز صبح نیز با وی در این خصوص گفتگو کردم.

گفتنی است ونزوئلا طی روزهای گذشته با تحولات سیاسی مهمی روبرو بوده است

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

مورالس: ترامپ برای دخالت نظامی در ونزوئلا آماده می شود

به گزارش سایت همایون به نقل از ­شبکه تلویزیونی المیادین، ایوو مورالس رئیس جمهور مردمی بولیوی گفت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از آنکه ونزوئلا را هدف حمله اقتصادی قرار داد، برای دخالت نظامی در ونزوئلا آماده می شود.
مورالس افزود: ترامپ از این جنگ حمایت می کند و مسئول تخریب و کشتاری خواهد بود که احتمالا در ونزوئلا رخ خواهد داد. ما بر عزم خود برای مقابله با حمله اقتصادی آمریکا علیه ونزوئلا تاکید می کنیم

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مادورو معتقد است، اگر آمریکا حمله کند ، جهان از ونزوئلا حمایت خواهد کرد

­نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا ابراز اطمینان کرد در صورتی که آمریکا به این کشور حمله نظامی کند ، کشورهای سراسر جهان از ونزوئلا حمایت خواهند کرد.
به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از کاراکاس ، مادورو روز سه شنبه در سخنرانی خود در جمع فارغ التحصیلان دانشگاه پزشکی ، خاطر نشان کرد : «اگر آمریکا به ونزوئلا حمله کند ، مردم جهان برخواهند خواست و در کنار هم با این کشور خواهند جنگید».
وی تصریح کرد ونزوئلا در کانون بن بست سیاسی با آمریکا قرار دارد که اقدامات تهاجمی ، یکجانبه و امپریالیستی انجام می دهد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ارسال دارو و تجهیزات پزشکی از روسیه به ونزوئلا

یک منبع دیپلماتیک در وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که روسیه دارو و تجهیزات پزشکی به ونزوئلا ارسال کرده است.

به گزارش سایت همایون بنقل ازخبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع دیپلماتیک در وزارت امور خارجه روسیه از ارسال دارو و تجهیزات پزشکی از روسیه به ونزوئلا خبر داد.

این منبع گفت: داروها و تجهیزات پزشکی و طبی ما هم اکنون در فرودگاه کاراکاس است.

علاوه بر این سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز گفت: مسکو و کاراکاس به دنبال برگزاری یک سری جلسات در سطوح مختلف در مورد وضعیت ونزوئلا هستند.

وی افزود: در آینده ای نزدیک، مجموعه ای کامل از جلسات در سطوح مختلف برای بررسی ابعاد مختلف وضعیت فعلی ونزوئلا، برنامه ریزی شده است. اکنون لحظه هشدار دهنده ای است و نیاز به این نوع تعامل و گفتگو نزدیک بیش از همیشه است.

گفتنی است که پیش از این، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، اعلام کرد که روسیه ۳۰۰ تن کمک های بشردوستانه به ونزوئلا تحویل خواهد داد.

.

.