گویدور” رئیس جمهور خود خوانده و کودتائی ونزوئلا پیشنهاد مادرو رئیس جمهور قانونی این کشور را برای گفتگو رد کرد و همزمان با آن اعلام داشت که از دخالت نظامی امریکا در ونزوئلا حمایت می کند!

از سوی دیگر مادرو نیز اعلام کرد که بودجه نظامی کشور را افزایش داده و ارتش ونزوئلا را به مدرن ترین سلاح ها مجهز خواهد کرد. او در توئیتر نوشت: مردم ونزئلا نیروی نظامی بیشتری می‌خواهند تا از کشورشان حمایت کند.

همزمان با این سخنان، ارتش ونزئلا نیز یک مانور بزرگ 5 روزه را آغاز کرد و پیش از آغاز مانور مادور از پایگاه پرتاب کننده موشکی ونزوئلا که ساخت روسیه است بازدید کرد

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

آغاز رزمایش پنج روزه ارتش ونزوئلا

ارتش ملی بولیواریایی ونزوئلا از امروز (یکشنبه) رزمایش پنج روزه خود را با هدف نمایش آمادگی این ارتش برای دفاع از کشور در مقابل هرگونه حمله آغاز کرد.

به گزارش  اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت، این مانور نظامی تا ۱۵ فوریه سال جاری میلادی ادامه دارد و بزرگترین و مهمترین رزمایش در تاریخ ۲۰۰ ساله دولت ونزوئلا خواهد بود.

این رزمایش با هدف نمایش “غیرقابل دست اندازی بودن” ونزوئلا و در حالی برگزار می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گزینه نظامیعلیه ونزوئلا را رد نکرده است.

تنش در ونزوئلا زمانی شدت گرفت که خوآن گوآیدو، رئیس پارلمان تحت کنترل اپوزیسیون خود را رئیس جمهوری خواند و با حمایت اکثریت کشورهای آمریکای لاتین، ایالات متحده و بسیاری از کشورهای اروپایی روبرو شد.

++++++++++++++++++++++++++++++++

یگان ویژه ارتش ونزوئلا در مرز کلمبیا مستقر شد


 رسانه های خبری در روزهای گذشته به نقل از مخالفان مادورو اعلام کردند که ارتش این کشور پل ارتباطی این کشور با کلمبیا را برای جلوگیری از ورود کمک های بشردوستانه بین المللی به ونزوئلا قطع کرده اند های ویژه ارتش ونزوئلا در پی صدور فرمان مادورو به ایالت مرزی  (استادو تاچیرا) رسیدند. گفته می شود که شمار این نیروها بالغ بر 700 نفر برآورد می شود.
رسانه های خبری در روزهای گذشته به نقل از مخالفان مادورو اعلام کردند که ارتش این کشور پل ارتباطی این کشور با کلمبیا را برای جلوگیری از ورود کمک های بشردوستانه بین المللی به ونزوئلا قطع کرده اند.
مادور با رد پذیرش کمک های بین المللی، این موضوع را بهانه ای برای آغاز دخالت های نظامی به سرکردگی آمریکا علیه ونزوئلا دانسته بود.
وی در این باره گفت: به دنبال ارسال دو تا کانتیر محموله کوچک کمک رسانی برای ما هستند، ونزوئلا نیازمند صدقه نیست. اگر آنها واقعا به فکر ما هستند، گامی جهت پایان یافتن محاصره و لغو تحریم های واشنگتن علیه کاراکاس بردارند.
ونزوئلا از 23 ژانویه گذشته (سوم بهمن ماه) صحنه ناآرامی است. ماجرا از آن جا آغاز شد که «خوان گوایدو» رهبر مخالفان و رئیس مجلس ملی، سوگند ریاست جمهوری خورد و خود را به عنوان رئیس جمهوری دولت موقت این کشور معرفی کرد.
پس از آن، آمریکا در یک اقدام سراسر مداخله جویانه، گوایدو را به رسمیت شناخت و ریاست جمهوری قانونی؛ مادورو را غیر قانونی اعلام کرد.
پس از آن، مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا، گوایدو را آلت دست آمریکا دانست و واشنگتن را متهم کرد که در تلاش برای تدارک کودتا در ونزوئلا است.

.

Advertisements