اشرف غنی ی به اصطلاح دومین مرد متفکر  جهان( این القاب را میتوان با پرداخت فقط صد پوند انگلیسی برای درج در کتاب « کی، کی هست؟»، که در انگلستان توسط یک بنگاه نشراتی شخصی انتشار می یابد حاصل نمود)؛  از برکت تفکرش، وطن در لبه ی پرتگاه نابودی به دست پاکستان قرار گرفته است. 

اشرفک بی فکر، چنین می پنداشت  که اکنون که هزاران طالب را از زندان ها رها ساخته، ایشان را تمویل،تسلیح و بیشتر از نیمی از اراضی کشور را در اختیار شان قرار داده است، دگر بابای طالبان شده است. رییس امارت اسلامی طالبان هم خواهد شد. اشرف نمی‌دانست که شبکه های استخباراتی، پس ازآنکه وی را استفاده  می کنند، ازپی به حیث کاغذ تشناب شود خواهند برد. اشرف  امروز از رویکرد های لجام گسیخته ی خود برای نیرومندی طالبان، به امر استخبارات خارجی و بر اثر احساسات فاشیستی خودی، سخت در هراس افتیده است.

بی‌بی‌سی دریافته است که حکومت افغانستان به خاطر شرکت اعضای تحریم‌ شده گروه طالبان در نشست مسکو به سازمان ملل متحد رسما شکایت کرده است.

یک منبع وزارت خارجه افغانستان به حمید شجاع، خبرنگار بی‌بی‌سی گفته است که با نمایندگان طالبان نباید با چنین نرمشی برخورد شود.

این منبع که خواست نامش ذکر نشود، گفت برخی از نمایندگان طالبان در قطر مشمول فهرست تحریم‌های سازمان ملل هستند و به همین دلیل نمی‌توانند آزادانه سفر کنند.


در نشست روسیه چهار نفر از این اعضای تحریم‌شده طالبان شرکت کرده‌ بودند.

شیرمحمد عباس استانکزی، رئیس هیأت مذاکره‌کننده طالبان ازجمله افرادی است که نامش در فهرست تحریم‌های سازمان ملل دیده می‌شود.

این منبع افزود که در گذشته هرگاه هیأت طالبان می‌خواستند به کشوری سفر کنند، در نخست از سوی سازمان ملل با دولت افغانستان مشورت می‌شد و موافقت آن را می‌گرفت. اما اینبار هیچ مشورتی با دولت افغانستان صورت نگرفته است.

نظر به متن شکایت رسمی دولت افغانستان به سازمان ملل که در دسترس بی‌بی‌سی قرار گرفته، این شکایت‌نامه ظاهرا یک روز قبل از برگزاری نشست مسکو (۴ فبروری) به کمیته ۱۹۸۸ شورای امنیت سازمان ملل فرستاده شده است.)).

اکنون مردم افغانستان دریافته اند که اشرف غنی از کم عقل ترین  آمریکایی های اجیر در ماموریت بی  ثباتی افغانستان بوده است.

سزای قروت، آب گرم.

وای بر حال شرمندگی حامیان این دلقک عوام فریب و خود فریب.س

.