به دنبال زمزمه مذاکرات رئیس جمهور روسیه با نخست وزیر ژاپن، در روز های آینده جهت بستن قرار داد صلح بین دو کشور گنادی زوگانف رهبر حزب کمونیست روسیه فدراتیو  در تلگرام خود این طور هشدار میدهد:

هر گونه صحبت در مورد امکان انتقال جزایر کوریل به ژاپن ممکن است به عنوان کلیدی برای انفجار ادعاهای ارضی علیه روسیه تبدیل شود.

چنین ادعایی، به جز ژاپن، ممکن است توسط چین، قزاقستان، مغولستان، کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا، کانادا، نروژ، سوئد، دانمارک، لتونی، لیتوانی، استونی، بلاروس، اوکراین، مولداوی، گرجستان، آذربایجان، آلمان، لهستان و فنلاند مطرح شود.

در عین حال، رویاهای پان ترکیست ها را نیز فراموش نکنیم…

(یاد آوری می شود پس از شکست ژاپن در جنگ دوم جهانی و عقب راندن ارتش این کشور از سرزمین های اتحاد شوروی و کشور های چین، کره … توسط ارتش سرخ، به علت نبستن قرار داد صلح با اتحاد شوروی توسط ژاپن، جزایر کوریل بین دو کشور همچنان جزئی از خاک روسیه شده است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

هزینه تشکیل نیروی فضایی آمریکا/ رقابت با روسیه و چین

هزینه تشکیل نیروی فضایی آمریکا اعلام شد

معاون وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد: احتمالا هزینه تشکیل نیروی ویژه هوا-فضا آمریکا کمتر از 10 میلیارد دلار و یا نصف مبلغ کلی که تخمین زده شده، خواهد بود

خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس طرح هیدر ویلسون، دبیر نیروی هوایی آمریکا که در ماه سپتامبر فاش شده بود، هزینه 13 میلیارد دلاری برای تشکیل این نیروی ویژه در طول پنج سال اول اعلام شده بود.

اما پاتریک شاناهان، معاون وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: هزینه تشکیل نیروی ویژه هوا-فضا یک رقمی خواهد بود نه دو رقمی.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در ماه اکتبر اعلام کرد: آمریکا یک نیروی ویژه برای رقابت با روسیه و چین تشکیل می‌دهد. یکی از موارد در نظر گرفته شده، در بودجه سال مالی 2019 تشکیل فرماندهی نیروهای هوا-فضا آمریکا است

+++++++++++++++++++++++++++++

ترزا می آس خود را رو کرد

ترزا می یک ضد اروپایی را به عنوان وزیر جدید برگزیت منصوب کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس24، ترزا می نخست وزیر انگلیس استیون بارکلی را به عنوان وزیر امور برگزیت منصوب کرد. وی جانشین دومینک راب وزیر برگزیت سابق شد که روز گذشته همانند سه تن دیگر از وزرای دولت انگلیس استعفا کرد. استیون بارکلی مواضع ضد اروپایی دارد

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

رئیس‌جمهوری عراق از ایران راهی عربستان می شود

برهم صالح

رئیس‌جمهوری عراق فردا (یکشنبه) در ادامه سفرهای منطقه‌ای خود به عربستان می‌رود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق که اخیرا به اردن، کویت و امارات سفر کرده، فردا به عربستان سفر خواهد کرد.

وی در سفرش به این کشورها درباره تقویت روابط و همکاری اقتصادی صحبت کرد.

برهم صالح امروز در تهران در حال رایزنی با مقامات ایرانی است

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

بشار جعفری: جولان جزو خاک سوریه است و آن را با صلح یا جنگ پس می‌گیریم

جولان جزو خاک سوریه است با صلح یا جنگ پس میگیریم.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اتفاق آراء اعضای مجمع عمومی این سازمان درباره پیش نویس قطعنامه محکومیت اشغالگری اسرائیل بر بلندی‌های جولان سوریه را پیامی آشکار برای رژیم صهیونیستی دانست

بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نشست کمیته‌ چهارم مجمع عمومی این سازمان، اظهار کرد، اتفاق آرای اعضای مجمع عمومی در حمایت از پیش نویس قطعنامه‌ای درباره جولان اشغالی سوریه حامل این پیام آشکار برای رژیم صهیونیستی است که اشغال جولان قابل پذیرش نیست و به منزله نقض منشور سازمان ملل و اصول قوانین بین‌المللی است.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بشار جعفری در ادامه گفت‌: ساکنان جولان اشغالی سوریه تمام تلاش‌های اشغالگران برای یهودی سازی این منطقه را ناکام گذاشتند که آخرین آنها برگزاری انتخابات شوراهای محلی در تاریخ سی‌ام ماه گذشته میلادی بود.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل افزود: رای منفی آمریکا درباره پیش نویس قطعنامه جولان اشغالی سوریه که از رای موافق اکثر کشورهای عضو برخوردار شد، این پیام آشکار را به جهانیان رساند که نقشی که واشنگتن مدعی آن است و خود را ناظر بر روند برقراری صلح در خاورمیانه می‌داند، پایان یافته است.
این دیپلمات سوری در ادامه‌ تاکید کرد : جولان جزو خاک سوریه است و ما آن را چه با صلح و چه با جنگ پس خواهیم گرفت.
مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آراء به حاکمیت سوریه بر جولان اشغالی رای مثبت داد و تمامی اقدامات رژیم شغالگر صهیونیستی در این منطقه را باطل و بیهوده دانست.
۱۵۱ کشور با پیش نویس این قطعنامه موافقت و تنها آمریکا و رژیم صهیونیستی مخالفت کردند. علاوه بر این ۱۴ کشور نیز رای ممتنع دادند.
ارتفاعات جولان در دورترین نقطه جنوب سوریه واقع است و مساحت کلی آن به ۱۸۶۰ کیلومتر مربع می‌رسد. طبق برآورد دولت سوریه حدود ۲۰ هزار شهروند سوریه در این منطقه زندگی می‌کنند.
در تاریخ ۱۴ دسامبر ۱۹۸۱ میلادی رژیم صهیونیستی جولان را به اراضی اشغالی خود ملحق کرد و قوانین خود را در آن جا به اجرا گذاشت.
شورای امنیت سه روز پس از این اقدام اسرائیل قطعنامه شماره “۴۹۷” را صادر کرد که در آن تمامی اقدامات این رژیم صهیونیستی رد شده و در آن تاکید شد که تمامی اقدامات رژیم صهیونیستی برای تغییر دادن وضعیت جولان اشغالی لغو و باطل است.
ایسنا
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دیدارهای محرمانه هیات های سوریه و ترکیه در ایران.

رهبر حزب وطن ترکیه مدعی شد که هیات‌های سوری و ترکیه‌ای شش بار به طور محرمانه و با درخواست دولت اردوغان در تهران با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کرده‌اند

به نقل از پایگاه خبری لبنان24، دوغو پرینچک، رهبر حزب وطن ترکیه در گفتگو با اسپوتنیک ترکی با اشاره به اینکه این دیدارها برای هماهنگی میان دو طرف انجام شد، افزود: دیدارهای هیات های سوری و ترکیه‌ای در تهران به درخواست مستقیم دولت اردوغان انجام شد.
رهبر حزب وطن ترکیه که از حامیان دولت اردوغان به شمار می‌رود، گفت: در این دیدارهای سری فرماندهان اطلاعاتی و مسئولین بارز دو کشور حضور یافتند و این دیدارها تا به امروز ادامه دارد.
دوغو پرینچک در ادامه گفت: در این دیدارها در رابطه با تحرکات نظامی ارتش دو کشور ترکیه و سوریه بحث و گفت‌وگو شد.
وی گفت: تقویت روابط و به خصوص روابط اقتصادی تنها با تقویت همکاری‌های ترکیه ، روسیه و ایران بعد از روند آستانه امکان‌پذیر است و خارج از خواست و اراده این سه کشور هیچ پیشرفتی در خاورمیانه و یا دیگر مناطق آسیا انجام نمی‌شود.
براساس این گزارش دیدارهای رسمی میان آنکارا و دمشق از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه، قطع شده است.
ایسنا
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تصاویر : تظاهرات اسرائیلی‌ها علیه نتانیاهو به خاطر شکست در جنگ

حدود هزار شهرک‌نشین از شهرک‌های اطراف غزه با برگزاری تظاهرات خواهان استعفای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به خاطر شکستش در غزه شدند. تظاهرکنندگان همچنین آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ این رژیم را به تقدیم استعفای نمایشی برای دستیابی به آرای بیشتر در انتخابات آتی متهم کردند. تظاهرکنندگان دولت را به تبعیض متهم و تأکید کردند که اگر موشک‌های حماس به جای شهرک‌های اطراف غزه به تل‌آویو شلیک می‌شد دولت با غزه به گونه دیگری برخورد می‌کرد

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

 

 

 

.