حمایت قاطع!, چه قاطعیت دارد؟

مردم ارزگان توسط طالبان قتل عام می شوند، اما حمایت قاطع خاموش و با حکومت مزدورش خود را در کوچه حسن چپ  زده است. 
از سوی دیگر…
نیرو های حمایت به اصطلاح قاطع، جمع اردوی اجیر افغانستان، فقط توانستند، پس از دوسال یک ولسوالی را در شمال کشور فتح بکنند.
این ولسوالی یا شهرستان، دهنه ی غوری نام دارد که دوسال پیش به وسیله ی یکی از مهره های انگریز به نام گلاب خان جنگل طی یک معامله ی بسیار فضیحانه و ضد ملی به لشکر انکریزی، یا طالبان واگذار شده بود.
چنین به نظر می‌رسد که ممکن طالبان وابسته به روسیه دربین طالبان انکریزی نفوذ کرده باشد و بر منطقه اثر گذار. بدینوسیله غرب خواسته تا این طالبان را تحت فشار آورده، تا به برنامه ی  داعش سازی موثر واقع شود.
این در حالیست که با  چندی قبل، با فشار طالبان بر داعش، در شمال کشور، هلیکوپتر های وزارت دفاع وظیفه گرفتند که نیرو های داعش را از شمال به کابل انتقال داده، در مهمان خانه های استانکزی جابجا و بدین ترتیب آنان را از مرگ حتمی نجات دهد.به گزارش سپوتنیک… 

اولین موفقیت نیروهای امنیتی افغان بعد از دو سال در ولایت بغلان

 
نیروهای امنیتی افغان پس از گذشت دو سال توانسته اند به موفقیت چشم‌گیری در ولایت بغلان دست یابند.

به گزارش اسپوتنیک، دو سال قبل زمانیکه محموله های نظامی به ولسوالی دهنه غوری ارسال شده بود، نیروهای امنیتی این ولسوالی را ترک و با تجهیزات به طالبان واگذار کردند که در همان زمان اعضای شورای ولایتی بغلان اعلام کرده بود که ولسوالی دهنه غوری ولایت بغلان بعد از یک هفته محاصره بدست طالبان سقوط کرده است اما منابع محلی در ولایت بغلان گفته بودند که با وجود ارسال محموله های نظامی از طریق هوا به نیروهای امنیتی به صورت ناگهانی این ولسوالی به طالبان واگذار شده است.

که بعدآ خبرهای که از طریق رسانه ها منتشر گردید که ولسوالی دهنه غوری در ولایت بغلان در یک تفاهمنامه ای بین محاسن سفیدان، نمایندگان محلی طالبان و وزیر اقوام و قبایل وقت برای طالبان واگذار گردیده بود.

ساعتی قبل نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت امور داخله در یک خبرنامه ای به آدرس رسانه ها نوشته است که منطقه دند غوری در همسایگی ولسوالی دهنه غوری در نتیجه یک عملیات نظامی به تصرف نیروهای امنیتی در آمده است.

آقای رحیمی میگوید‌: طی یک عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغان و خارجی ها در ساحات دند غوری ۱۶ تن از عضای طالبان کشته شده و ۱۹ تن دیگر این گروه زخمی شدند.

به گفته آقای رحیمی، این عملیات مدت چهار روز است که با همکاری نیروهای خارجی در ساحات ذکر شده راه اندازی گردیده که بیشتر از ۲۰ قریه از وجود مخالفین مسلح دولت پاکسازی گردیده است و در جریان این عملیات چندین ذخیره گاه مهمات طالبان بدست نیروهای امنیتی افتاده و چندین عراده موتر سایکل و موتر های این گروه در جریان نبرد تخریب گردیده است.

به گفته نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت امور داخله، بالای ولسوالی دهنه غوری قطعات ویژه پولیس و کماندوها از طریق هوا دیسانت گردیده و همچنان چندین پایگاه دشمن هدف قرار گرفته است اما مکمل آن ولسوالی به تسلط نیروهای امنیتی نیامده است. گفته می‌شود که عملیات پاکسازی آن ولسوالی به شدت ادامه دارد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مترتبط

بمباران هوایی نیروهای خارجی در ننگرهار سربازان افغان را هدف قرار داد

برخی مقام‌های محلی ننگرهار گزارش دادند که نیروهای خارجی در یک حمله هوایی در ولسوالی “نازیان” ننگرهار نظامیان افغان را هدف قرار داده و به آنها تلفات وارد کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، یک مقام محلی که نخواسته نامش فاش شود، صبح پنجشنبه 17 عقرب به رسانه ها گفته است که طیاره های خارجی در منطقه “مورچه” ولسوالی نازیان شب گذشته به گونه اشتباهی نظامیان افغان را هدف قرار داده که در آن دو سرباز اردو و سه تن از خیزش های مردمی، کشته شده اند.
عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار، بمباران هوایی به هدف سرکوب گروه داعش در این ولسوالی را تایید کرد اما در باره، وارد شدن تلفات بر نظامیان افغان چیزی نگفت.
نیروهای خارجی در افغانستان تاکنون در این باره چیزی نگفته اند.
این حمله در حالی صورت می‌گیرد که از روز گذشته بدین سو، عملیاتی برای سرکوب گروه داعش در ولسوالی نازیان ننگرهار آغاز شده است.
در کنار نیروهای امنیتی افغان در این عملیات، پنج‌صد تن از خیزش های مردمی نیز برای مقابله با گروه داعش در این ولسوالی شرکت کرده اند

 

.

Advertisements