در فراه؛ ۲۰ تن به شمول رییس شورای ولایتی فراه در نتیجه سقوط هلیکوپتر جان باختند

مقامات محلی در فراه از کشته‌شدن بیش از ۲۰ تن به شمول برخی از اعضای شورای ولایت فراه در نتیجه سقوط یک هلیکوپتر در این ولایت خبر می‌دهند.

این هلیکوپتر صبح امروز چهارشنبه ۹ عقرب، در منطقه‌ای میان ولسولی انار دره ولایت فراه و ولسوالی شیندند ولایت هرات سقوط کرده است.

فرید بختاور رییس شورای ولایتی فراه، جمیله امینی عضو شورای ولایتی فراه، نعمت الله خلیل معاون قول اردوی ۲۰۷ ظفر به همراه تعدادی دیگر در این حادثه کشته شدند.

نورالحق خالقی، سخنگوی لوای دوم پیاده در فراه به رسانه‌ها گفته است که دو هلیکوپتر از این ولسوالی برای انتقال مواد انتخاباتی به شهر هرات می‌رفتند که یکی از آنها، سقوط کرده‌ است.

این هلیکوپتر صبح امروز از ولایت فراه به سمت هرات در حرکت بود. سخنگوی والی فراه علت سقوط این هلیکوپتر را شرایط نامناسب هوا، اعلام کرده است اما طالبان ادعا کرده‌اند که این هلیکوپتر را هدف قرار داده‌اند

++++++++++++++++++++++++++.

حمله انتحاری در پلچرخی کابل

یک حمله انتحاری در نزدیکی زندان پلچرخی در مربوطات حوزه دوازهم امنیتی شهر کابل رخ داده است.

به گزارش سایت همایون بنقل از اسپوتنیک، وزارت امور داخله تایید کرد که یک حمله انتحاری در نزدیکی زندان پلچرخی در مربوطات حوزه دوازهم امنیتی شهر کابل رخ داده است.
نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله گفت که این حمله انتحاری حوالی ساعت 7:25 صبح امروز چهارشنبه (9 عقرب) به وقوع پیوسته است.
آقای دانش بیان داشت که مهاجم انتحاری، موتر حامل کارمندان دولتی را هدف قرار داده است.
وی درباره این که کارمندان کدام نهاد دولتی هدف حمله انتحاری قرار گرفته‌اند، معلوماتی ارایه نکرد.
اما گفته می‌شود که انتحار کننده موتر حامل کارمندان زن در زندان پلچرخی را هدف قرار داده است.
سخنگوی وزارت امور داخله تایید کرد که براساس معلومات ابتدایی در این حمله دستکم 7 نفر کشته شده اند.
این در حالی است که دو روز قبل نیز یک حمله انتحاری، موتر حامل کارمندان کمیسیون انتخابات را در نزدیکی دفتر کمیسیون انتخابات در کابل هدف قرار داد که در نتیجه آن سه نفر کشته و شش تن دیگر زخمی شدند.
وزارت امور داخله اعلام کرده بود که پولیس این مهاجم را قبل از رسیدن به هدف، شناسایی و از پای درآمده است.
گروه تروریستی داعش، مسوولیت آن حمله را به عهده گرفت.