سایت همایون - HOMAYUN.ORG

سایت مستقل وغیر وابسته به احزاب وگروه های سیاسی

Uncategorized

افشای نامزد انتخابات افغانستان که برای برنده شدن 1 میلیون دالر رشوت پیشنهاد کرد

رييس دفتر ولايتى کميسيون مستقل انتخابات در هرات در غرب افغانستان به تازگی ادعا کرد، فرهاد مجیدی نامزد انتخابات پارلمانی در ولایت هرات يک ميليون دالر رشوت برايش پيشنهاد کرده است تا او را برنده انتخابات اعلام کند.

براساس گزارش آژانس خبری پژواک، احمد شاه قانونی رييس دفتر ولايتى کميسيون انتخابات درهرات مدعی است: «افراد آقای فرهاد مجیدی نامزد انتخابات مجلس نمایندگان، به کارمندان این کمیسیون گفته است که رای نبرده است و آبرویش در خطراست».

قانونى ادعا کرد، اين نامزد مجلس نمايندگان، براى کامياب شدنش در انتخابات پارلمانی، يک ميليون دالر امريکايى رشوت به مسئولان اين کمیسیون پيشنهاد کرده است.

رییس دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در هرات علاوه کرد، پس ازآنکه اين پيشنهاد رد گرديد، فرهاد مجیدی در تلاش ايجاد توطئه در برابر دفتر ولايتى کمیسیون شکايات انتخاباتى در هرات مى باشد.

اما فرهاد مجیدی، نامزد انتخابات پارلمانی در ولایت هرات این اتهامات را کاملاً رد کرده و تاکید کرده است که علیه رییس دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در هرات به نهادهای عدلی شکایت می کند.

فرهاد مجیدی گفته است: «علیه رییس دفتر ولايتى کمیسیون انتخابات در هرات در نهادهای عدلی و قضایی شکایت مى نمايم».

مجیدی علاوه کرد، تا چند روز دیگر، ائتلافی متشکل از يکصد نامزد مجلس نمایندگان در ولایت هرات تشکیل خواهد شد و بر علیه تقلب های سازمان یافته در انتخابات پارلمانی صدا بلند خواهند کرد.

قابل ذکر است که انتخابات پارلمانی در 32 ولایت افغانستان بتاریخ 20 و 21 اکتبر امسال برگزار شد که براساس آمار کمیسیون انتخابات، در ولایت هرات 527 هزار نفر برای اشتراک در انتخابات ثبت نام کرده بودند اما 327 هزار نفر رأی دادند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: