عبدالله: جنرال رازق توسط امریکایی‌ها کشته نشده است

داکتر عبدالله شایعات منتشر شده در مورد کشته‌شدن جنرال رازق فرمانده پولیس قندهار توسط نیروهای حمایت قاطع را رد کرد و پخش این شایعه را کار دشمنان افغانستان دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل خامه‌پرس، جنرال رازق فرمانده پولیس قندهار هفته گذشته هدف تیراندازی یکی از محافظان والی قندهار قرار گرفت و کشته شد. طالبان مسوولیت این حمله را برعهد گرفتند اما در چند روز گذشته شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر کشته‌شدن او توسط نیروهای حمایت قاطع دست به دست می‌شود.
رییس اجرایی افغانستان اما صبح امروز (دوشنبه ۳۰ میزان)، در جلسه شورای وزیران به این شایعات واکنش نشان داد و گفت که “یک توطئه، ترور جنرال رازق بود اما توطئه دوم این است که ما را به جان هم بیندازد.”
داکتر عبدالله افزود که پخش این شایعه که جنرال رازق توسط نیروهای حمایت قاطع کشته شده است، آب به آسیاب دشمن ریختن است. او گفت که “دشمنان افغانستان آنجاست که به طالب پناهگاه می‌دهد و حمایت می‌کند.”
به گفته رییس اجرایی افغانستان، پخش این شایعه با هدف برهم‌زدن “صف واحد” مردم افغانستان و حامیان بین‌المللی این کشور انجام شده و افرادی به دنبال برهم زدن این صف واحد هستند.
داکتر عبدالله حمله بر فرمانده پولیس قندهار را یک حمله تروریستی دانست و از مردم افغانستان و به ویژه جوانان خواست تا تحت تاثیر این توطئه دشمن قرار نگیرند

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

آیا داکتر عبدالله در انتخابات خلاف قانون رای داده است؟

بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) میگوید که داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی خلاف قانون در انتخابات روز شنبه رای داده است.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه ” ویسا” چاپ کابل در گزارشی نوشته که، یوسف رشید رییس اجرایی موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) روز گذشته اعلام نمود: ” هنگامی داکتر عبدالله برای استفاده از حق رای خود به مرکز رای دهی (لیسه نادریه) مراجعه می‌کند، نامش در فهرست رای دهندگان وجود نداشته؛ ولی با آنهم کارمندان کمیسیون خلاف قانون به او اجازه رای دادن را داده اند.”

آقای رشید این کار را تبعیض آشکار و خلاف قانون انتخابات عنوان کرد.

به گفته او، زمانیکه به سایر کسانی‌که نام شان در فهرست رای دهندگان وجود نداشته اجازه رای دهی داده نشده، اما؛ چرا به آقای عبدالله چنین اجازه داده شده است؛ کمیسیون انتخابات باید در این مورد پاسخگو باشد.