هزاران نفر از شهروندان هرات در واکنش به ترور جنرال رازق، افزایش ناامنی‌ها و دخالت احتمالی امریکا در حادثه امنیتی قندهار، تظاهرات برگزار کردند.

به گزارش اسپوتنیک، معترضان با سردادن شعارهای مرگ بر امریکا و شعارهای ضد پاکستانی خواستار خروج نظامیان خارجی از این کشور شدند.
آنها از دولت افغانستان خواستند که درباره حضور نیروهای خارجی در این کشور تجدید نظر کند و عوامل این حادثه امنیتی را شناسایی کرده و مورد محاکمه قرار دهد

تظاهرات کنندگان تصریح کردند که قاتل جنرال رازق پلیس یک نظامی امریکایی است که باید به دست مردم این کشور محاکمه شود.
هفته گذشته جنرال رازق همراه با شماری از مقامات امنیتی ولایت قندهار هنگام دیدار با فرمانده نیروهای امریکایی بر اثر تیراندازی توسط یکی از محافظان والی این ولایت کشته شد.
بلافاصله پس از این حمله «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در بیانیه تصریح کرد که حمله توسط یک عامل نفوذی این گروه در نیروهای پلیس صورت گرفته است.
روز گذشته نیز «عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز در واکنش به این موضوع تاکید کرد که نیروهای مریکایی هیچ دخالتی در کشته شدن جنرال رازق نداشته است.
با یان حال، کشته شدن جنرال رازق ؛ از حوادث بزرگ امنیتی در کشور است که با وجود گذشت یک هفته هنوز هم واکنش‌ها به این حادثه ادامه دارد

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

​شهروندان هرات: آمریکایی‌ها قاتل جنرال رازق هستند

شهروندان هرات: آمریکایی‌ها قاتل جنرال رازق هستند

صبح امروز (سه شنبه ۱ عقرب) تظاهراتی بر علیه آمریکا و در محکومیت قتل جنرال رازق در مرکز شهر هرات برگزار شد. معترضین در این تظاهرات قتل جنرال رازق، فرمانده پولیس قندهار را کار نیروهای آمریکایی دانسته و خواهان خروج نظامیان ناتو از افغانستان شدند

به گزارش سایت همایون بنقل از خبرگزاری پیام آفتاب، «وحید احمد عثمانی»، یکی از این معترضین گفت که آمریکا عامل اصلی درگیری و جنجال‌ها در افغانستان می‌باشد.
وی در ادامه افزود که آمریکا برای اجرای پروژه‌شان نمی‌خواهد افراد شجاع و میهن‌دوست زنده بماند و به همین دلیل بود که جنرال رازق کشته شد، چون وی یک فرد شجاع و وطن‌دوست بود.
او قتل جنرال رازق را کار نیروهای آمریکایی می‌داند و هشدار می‌دهد که صبر مردم لبریز شده و باید این به کشتار مردم پایان داده شود.
همچنین، «فیروز احمد»، یک تن دیگر از معترضین می‌گوید که تظاهرات امروز سرآغاز یک قیام بر علیه نیروهای خارجی‌ها در کشور است و باید آنها افغانستان را ترک کنند.
او آمریکا را دشمن اصلی حقوق بشر می‌داند و می‌گوید که این کشور هیچگاه برای افغانستان دوستی و رفاقت نکرده‌است.
فیروز احمد با استناد به قرآن کریم گفت که هیچ وقت یهود و نصارا برای مسلمانان و مخصوصاً مردم افغانستان دوست نخواهد شد، آمریکا تنها بخاطر منافع‌شان در کشو ما آمده و جان سربازان‌شان به خطر می‌اندازد.
معترضین می‌گویند که نظامیان آمریکای اشغالگرند و بالای کشور ما تجاوز نظامی کرده‌است.
این معترضین خواستار خروج زودهنگام خارجی‌ها از افغانستان شدند.
همچنین این معترضین از مسئولاین حکومت افغانستان خواستار پایان تعامل با آمریکا شدند.
آنان می‌گویند که وقتی رهبران نظام با آمریکا سر تعامل بیش از حد را گذاشته‌اند، طبیعی است که آنان اقدام به کشتن جوانان شجاع افغانستان می‌کنند.
قابل ذکر است که جنرال رازق اچکزایی هفته قبل در مقر ولایت قندهار در دیدار با فرمانده عمومی نیروهای ناتو در یک حمله مسلحانه کشته شد که طالبان این حمله را بعهده گرفت

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

وقتی جاسوس ها نشخوار می کنند

مردی مشکوک با قصه خیالی گل احمد وگلبدین

اختراع ترمینولوژی « حمله افغان به افغان»

از نشانه های یک قهرمان ملی آن است که هر منطقه یک کشور به فقدان وی ضجه و ناله سر می دهند.  به غیر از شماری از تفاله های آی اس آی در خارج از کشور، تمام افغانستان برای جنرال رازق اشکباران است. برگزاری مراسم بزرگداشت از یاد و خاطره جنرال در داخل و خارج از طراحی پوستر های بزرگ در روی دیوار ها و سرایش آهنگ های ماندگار در یادبود از ایشان آغاز شده است.
این ترور تاریخی، مثل ترور شادوران احمد شاه مسعود روایت چند جانبه دارد اما هرگز پاسخ اصلی آن رؤیت نخواهد شد. چون، قرار نیست چنین شود.
گل آغا شیرزوی از قول زلمی ویسا می گوید:‌ گل احمد بچه خاله ام، گلبدین نام را در تشکیل نفرات محافظ بنده شامل کرده بود. رئیس امنیت ملی در نقش یک آدم «غیره» و بی غرض می گوید که نفر مذکور به شناسنامه و نام جعلی نفوذ داده شده بود.
والی ( به روایت گل آغا شیرزوی) می گوید که در زمان جلسه، همه سلاح های دست داشته سربازان و محافظان جمع آوری شده اما گلبدین نام اسلحه خود را هنوز در اختیار داشت!
 والی گفته است که با رفتن مهمانان ( جنرالان امریکایی) مابقی به شمول جنرال رازق دم تعیمر شاروالی ایستاده بودند تا مهمانان را رخصت کنند که این نفر فیر کرد و همه را چپه کرد. یعنی منتظر بود که جنرالان امریکایی صحنه را خالی کنند؛ بعد دست به اقدام بزند!
این نخستین بار است که همه مسئولان و نخبه گان امنیتی، برای پنهان کردن یک راز، انگشت های شان را به جهت های مختلف یا آدرس همیشه گی ( پاکستان) تکان می دهند. دکترعبدالله مکلف به گفتن این سخن بود که این ترور کار امریکایی ها نیست. روایت محب مشاور شورای امنیت ملی تقریباً مشابه به ادعای عطا نور است. محب گفت این کار پاکستان نیست. عطا نور مدعی شد: کار حلقات بلند پایه دولت کابل است. هردو ادعا سوال انگیز اند؛ اما لاجرم ظن دست داشتن حلقات داخلی را برجسته می کند.
مدعیات استانکزی فقط یک چیز را اثبات می کند؛ یعنی مشارالیه یک آدم معمولی خارج از دولت تشریف دارد و به لایه های حوادث امنیتی کمترین اشرافی هم ندارد و همه چیز را از فیس بوک خبر می شود. اشرف غنی در قندهار تلاش کرده که طوق لعنت را به گردن داعش بیاندازد و همه را تبرئه کند.
رحمت الله نبیل می گوید که قاتل جنرال رازق در مرکز تربیه انتحاری بنام الحمزه که تحت نظارت شخصی به نام تاج میر جواد می باشد، آموزش دیده بود.

اما بانو ثریا بهاء به تبعیت از افکار عمومی یک سوال تا هنوز بی جواب مطرح می کند:

چرا جای انارهای له شده، تصویر مرده انتحاری یا مهاجم سلاح به دست را نمایش نمی دهند؟
 
پرسشی دیگر، معادل پرسش بالا:
 در مراکزی که نیروهای امریکایی خصوصاً جنرال های ارشد قرار است وارد شوند؛ ساعت ها پیش جنیدن انس و جن و خزنده ها و حتی سایه های درختان تحت ترصد قرار می گیرند. آنتن گوشی ها همراه از کار می افتد و فریکانس هر وسیله ای دیگر در شعاع دویا پنج صد متری، شنود و ضبط می شود و محلی که دستگاه فعال است، فوری تثبیت می گردد. چطور امکان دارد ( به قول والی) که همه خلع سلاح و دست خالی باشند؛ فقط همان نفر نفوذی اسلحه به همراه داشته و به مجرد رفتن سکات میلر، قشنگ و راحت بیاید و از جمع آن همه مقامات، آماج بگیرد و جسدش خودش هم مفقود الاثر شود؟!
شخص سکات میلر اعلام کند که هدف تروریست طالب من نبودم. « حمله افغان به افغان» بود! گزارشنامه افغانستان
+++++++++++++++++++++++++++++
جنایات تازه آمریکایی ها

سرباز کماندو زیر شکنجه سربازان امریکایی به شهادت رسید

راساس برخی گزارش‌ها، سرباز کماندویی که روز گذشته یک سرباز امریکایی را کشت، بر اثر شکنجه‌های شدید به شهادت رسیده است.
این سرباز شب گذشته زیر شکنجه‌های ماموران امریکایی در میدان هوایی شیندند جان خود را از دست داده است.

با این حال، تاکنون جزییاتی از وضعیت سرباز کماندو از سوی نیروهای امنیتی در غرب کشور منتشر نشده است.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات در تماس تلفنی با خبرنگار آوا، در این باره ابراز بی اطلاعی کرد.

همچنین در این باره با سخنگوی کماندو در غرب کشور تماس گرفتیم، اما موفق به صحبت با وی نشدیم.

این در حالی است که روز گذشته یک سرباز کماندو در غرب کشور، با شلیک گلوله به سمت نیروهای خارجی، یک سرباز آنان را کشت و دو تن دیگر را زخمی ساخت.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که صبح امروز نیز شماری از مردم در تظاهراتی در شهر هرات، خواهان خروج فوری نیروهای خارجی از کشور شدند.

Advertisements