طالبان جبار قهرمان را به قتل رسانید

 

 

“عمر زواک، سخنگوی والی هلمند امروز چهارشنبه (۲۵ میزان) تأیید می کند که جبار قهرمان در انفجاری در دفتر پیکارهای انتخاباتی‌اش در شهر لشکرگاه این ولایت، جان باخت.

او می‌افزاید که این انفجار هنگامی رخ داد که مواد انفجاری که در چوکی آقای قهرمان جا به‌جا شده بود، منفجر شد که درنتیجۀ آن سه تن به شمول قهرمان، جان باختند و هفت تن دیگر، زخم برداشته‌اند.”

 
بنگاه شیطان سی( بی بی سی) اعلام داشت که طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفتند.

عبدالجبار قهرمان در دوران حاکمیت “حزب دموکراتیک خلق افغانستان” و پس ازان “حزب وطن” به رهبری فقید دکتور نجیب الله مسوولیت پست های نظامی را به عهده  داشت.  او در بیست و هشت جولای سال پار  رئیس کمیته انسجام “حزب وطن” تعیین شد  و درین همایش حمایت عام و تام خویش را از حکومت آقای اشرف غنی اعلام کرد. در دور شانزدهم نماینده ی مردم ولایت هلمند در پارلمان انتخاب شد.

 قهرمان برای یک سال مشاور رئیس جمهوری و مسئول هماهنگی نیروهای امنیتی در ولایت هلمند بود که هیچگونه بهبودی در اوضاع امنیتی هلمند پدید نیامد.

بیشترین حامیان رسانه ای آقای قهرمان به پیروی از قهرمان، حامیان حکمتیار و طالبان نیز بودند. چونانیکه خود ایشان نیز به حمایت ازسیاست های طالب پروری ارگ می پرداخت؛ شوربختانه امروز طالبان جانش را گرفتند.

این حمله تروریستی یک پیام صریح و روشنی است برای دوستان ونزدیکان و همرهان مرحومی جبار قهرمان که باید دوست را از دشمن تفکیک نموده و از نزدیکی و دوستی با بنیادگرایی و گروهک های تروریستی جدن بپرهیزند. داعش برای حصول منافع خارجی ها به هیچ کس، از هیچ قومی و ملیتی رحم نمیکنند. پس یایست منافع مردم  و وطن را نسبت به منافع خارجی ها ترجیع دهیم!.ن

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

طالبان به دوستان شان هم رحم‌ نمی کنند، حتا به جبار قهرمان

هارون امیرزاده

جبار قهرمان با سخنان جذباتی و ادعاهای بلند پروازانه و نفرت از مردم غیر پشتون در رسانه های افغانستان یک شخصیت شناخته شده بود. در مورد اینکه او بحیث یک ملیشه زمان حکومت نجیب بود و در جنگ قدرت بعد از فرار نا فرجام نجیب در کنار گلبدین، جنرال رفیع و خلقی ها در کابل توسط نیروهای جنرال دوستم و جنرال عظیمی شکست خورده به چهار آسیاب و پاکستان فرار کرد، یک داستان طولانیست.
اما در سالهای اخیر او با سخنان تهدید آمیز و احساساتی خود در رسانه های کشور وارد بازی جنگ سرد قومی شد.
با آوردن گلبدین از کمپ شمشتو به کابل جبار قهرمان نفس تازه یافت. چنانچه جبار یک تعداد هوا خواهان نجیب را با هماهنگی و حمایت مالی حکمتیار بنام حزب وطن جمع کرد و رهبر حزب نو تاسیس شد.
ولی امروز جبار در اوج کمپانی انتخاباتی در هلمند با سرنوشت نجیب الله بدست طالبان مواجه شد.
طالبان عجیب موجودی بی سپاس و نامردی هستند حتا به دوستان و لالبیستان خود هم رحم نمی کنند.
طالبان با کشتن او در واقع یک صدای جذباتی و بلند پروازانه به نفع شانرا در پارلمان افغانستان خاموش ساختند.
طالبان باور دارند که به لابیست و سخنگوی سیاسی و مبلغ در ارگ نیاز ندارند.
برای طالبان کرزی، غنی، خلیلزاد، گلبدین و تکنوکرات چپ و راست برادر نیستند، بلکه همانند دشمنان شان اند. روزی نوبت آنها مثل جبار قهرمان نیز فرا خواهد رسید.
بزرگترین درس ترور جبار قهرمان اینست، که طالبان به هیچ کسی رحم نمی کنند، ماموریت آنان مرگ و تباهی است و بس

++++++++++++++++++++++++++++++++.

Advertisements