در سوریه جنگ آغاز شد

آغاز آخرین جنگ در سوریه

جنگ برای تسخیر آخرین سنگر تروریستها در ولایت ادلب آغاز گردید

.

اسپوتنیک به نقل از لنت.رو، نیروهای دولتی سوریه تعرض وسیع علیه دهشت افگنان را در ولایات حما و ادلب آعاز کردند

گفته می شود که قطعات سوریائی شبه نظامیان را در نزدیکی روستا ماساسان ولایت حما مورد حمله قرار داده اند.
نشریه المنصور می نویسد که اردوی سوریه توانستند چندین جزوتام شورشیان گروپ “جیز الززا” را نابود نمایند.
به تعقیب آن نیروهای اسد توانستند تروریستها گروپ “حیات طاهر النصرا” را مورد حمله قرار دهند و سه موضع بزرگ تروریستها را اشغال نمایند و سپس به طرف میدان هوائی نظامی ابودردور پیشرفت کنند.
نیروهای اسد در ولایت ادلب حملات وسیع راکتی زمین به زمین را بر دشمن انجام دادند که در نتیجه یک تعداد زیاد از تروریستهای “حیات طاهر النصرا” کشته شدند.
گفته می شود که نیروهای روسیه مستقر در سوریه در این نبرد ها شرکت ندارند. نیروهای اسد با استفاده از قوای توپچی کمبودی حمایت هوائی را حس نمی کنند. تا وقتی که روسیه و ترکیه در مورد امکان آتش بس به توافق نرسند، جنگ ادامه خواهد داشت

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

عنقریب جنگ در سوریه خاتمه میابد


در نشست سه گانه روسائی جمهور روسیه، ترکیه و ایران تائید گردید که تمامیت ارضی سوریه باید کاملاً محفوظ گردد.

دمتری ایگورچنکوف کارشناس روسی در این ارتباط ابراز نظر نموده اظهارداشته است که امکان حمله نیروهای اسد بر ادلب بعید به نظر میرسد

به گفته وی، سه نوع سناریو رشد وضع بعدی در سوریه وجود دارد. «سناریو اول- سخت: نابودی تمام موجودات زنده در ادلب و تحت کنترول گرفتن این ولایت به دست دمشق میباشد».
سناریو دوم- خلع سلاح شدن تمام گروپ های مسلح و تقسیم بندی آنها به نواحی مختلف سوریه و دادن موقف نیروهای مخالف میباشد. “چنین تصمیم باعث ایجاد امواج دوم جنگ بخاطر کنترول قلمرو در سراسر سوریه می شود”.
سناریو سوم- نفوذ بسیار آهسته و آرام نیروهای اسد در قلمرو ادلب که از یک طرف پاکسازی و از طرف دیگر تامین روابط داخلی را با خود خواهد داشت.
کارشناس تاکید می کنند که باشندگان اصیل ادلب مهاجرین سایر ولایات را قبول نخواهند کرد، زیرا پناهجویان محل کار آنها را خواهد گرفت و مردم محل بیکار خواهند شد. این امر باعث ایجاد جنایات و گروپ های متخاصم

جنائی میشود که این همه باعث زدو جورد ها و منجر به جنگ های مسلحانه میگردد

به نظر دمتری، “ممکن دولت

سوریه با شبه نظامیان به توافق برسد. امید آن وجود دارد که ممکن شبه نظامیان از عقل سالم استفاده نمایند و سلاح خود را به زمین بگذارند”.
ادلب- آخرین ولایت است که تحت کنترول شبه نظامیان از گروپ های مختلف جهادی قرار دار. در سال 2017 ادلب محل خالی از تنش ها اعلام گردید. تمام تروریست ها که دست از سلاح نکشیدند، یکجا با خانوده های شان از سایر محلات به این منطقه نقل مکان نمودند. طبق ارزیابی ها در حدود 10000 تروریست در ادلب وجود دارد که با تسخیر این ولایت، در حقیقت جنگ در سوریه خاتمه میابد..

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++..

سازمان ملل و سوریه

سازمان ملل: اطلاعات جی پی اس مراکز غیرنظامی ادلب را در اختیار آمریکا، روسیه و سوریه قرار دادیم
سازمان ملل سامانه موقعیت یاب جی پی اس مراکز غیرنظامی ادلب را در اختیار سوریه، روسیه و آمریکا قرار داده است.
به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یورونیوز، پانوس مومتیس — هماهنگ کننده منطقه ای سازمان ملل در ژنو — گفت سازمان ملل سامانه موقعیت یاب جی پی اس شامل اطلاعات مربوط به بیمارستان ها و مدارس در منطقه ادلب را در اختیار سوریه، روسیه، ترکیه و آمریکا قرار داده است.

وی گفت: ما این اطلاعات را در اختیار این کشورها قرار داده ایم تا تردیدی در خصوص مکان دقیق بیمارستان ها و مدارس پیش نیاید. ما می خواهیم که مردم غیرنظامی و بیمارستان ها هدف بمباران های آینده قرار نگیرند.

مومتیس افزود: سازمان ملل اطلاعات مربوط به محل دقیق 235 مدرسه، بیمارستان ها و دیگر موسسات غیرنظامی ادلب را در اختیار این کشورها قرار داده است.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دم اخوانیزم چطور زیر پای غرب است؟

ترکیه به مخالفین روسیه و سوریه سلاح داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، منابع در اپوزیسیون مسلح سوریه خبر داده اند که ترکیه جهت کمک به شورشیان سوری برای دفع عملیات اردوی سوریه، که توسط روسیه و ایران حمایت می‌شود، به‌طور فعال سلاح توزیع می‌کند.

براساس اطلاعات این منابع، در پیوند به اینکه در نشست سه جانبه روسیه — ایران — ترکیه، کشورهای مذکور به توافق مشترک مبنی بر توقف عملیات اردوی سوریه، دست نیافتند، ترکیه به شورشیان کمک نظامی فرستاده است.

یک مقام بلندپایهٔ “اردوی آزاد سوریه”، یکی از بزرگترین گروه‌های مسلح، گفت: “آنها وعدهٔ پشتیبانی کامل ترکیه برای جنگ‌های درازمدت را سپرده اند”.

چنانکه گفته شده است، در میان تسلیحات داده‌شده به شورشیان، مهمات و راکت‌ها برای راکت‌اندازهای چندمنظوره‌ی ساخت شوروی “گراد” نیز موجود است. منابع گفته اند که این می‌تواند ضمانت کند که مهمات در جریان جنگ تمام نشوند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

ترامپ حمله به نیروهای روسیه را در سوریه بررسی می کند

وال استریت ژورنال با اشاره به یک مقام رسمی امریکا که نخواست نامش فاش شود، نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، گزینه حمله به نیروهای نظامی روسیه ویا ایران را در سوریه بررسی می کند

ترامپ حمله به نیروهای روسیه را در سوریه بررسی می کند

به گزارش اسپوتنیک، با اشاره به وال استریت ژورنال، منبع روزنامه اظهار داشتند که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، گزینه “استفاده از گاز کلر را در حمله به آخرین سنگر شورشی ها در ادلب تأیید کرده است.
این اقدام می تواند می تواند حمله متقابل از سوی نیروهای مسلح ایالات متحده را در قبال داشته باشد.
“در حالی که پنتاگون بالای سناریو نظامی کار می کند، اما آقای ترامپ تا به حال هنوز تصمیم نگرفته است که نیروهای نظامی روسیه یا ایران را مورد حمله قرار بدهد یاخیر؟.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تحرکات نظامی ترکیه بر ضد متحدین خودش؟؟!!

رسیدن تانک‌های ترکیه به سرحدات سوریه برای بازداری روسیه

ترکیه در پیوند با عملیات‌ نظامی در ادلب، تعداد نیروهای این کشور را در سرحدات سوریه افزایش داده، تانک‌ها و نیروهای ویژه این کشور را در این مناطق جابجا نموده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه بلومبرگ، انقره می‌خواهد به این شیوه از سرازیر شدن موج مهاجرین درصورت آغاز عملیات گسترده نظامی، آمادگی بگیرد.

علاوه بر این، به باور مقامات ترکی، تحکیم سرحدات توسط نیروهای ترکیه به بازداری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و متحدین وی کمک خواهد کرد.

سخنگوی رئیس جمهور ترکیه اعلام نموده است: “جنگنده‌های روسی و نیروهای زمینی شان تا زمانی که عساکر ترکی در آنجا باشند، به خود اجازهٔ حمله نمی‌دهند”.

به تاریخ ۷ سپتمبر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پیشنهاد کرد تا تروریستان از ولایت ادلب سوریه به “مکان دورتری” انتقال داده شوند. وی اشاره کرد که در حال حاضر پناهجویان از این منطقه به سرحدات ترکیه نزدیک شده اند و در صورت آغاز عملیات گسترده نظامی، این اقدامات منجر به فاجعه انسانی خواهد شد.

اردوغان گفت: “آنها دیگر جایی برای فرار ندارند. ما ۳.۵ میلیون مهاجر داریم، ترکیه نمی‌تواند بیش از این آنها را بپذیرد”.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مرکل اجازه حمله به سوریه را صادر کرد

صدراعظم آلمان مداخله نظامی آلمان در سوریه را در پارلمان این کشور اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در مجلس نمایندگان اعلام کرد: در صورتی که سوریه از سلاح های شیمیایی علیه غیرنظامیان استفاده کند، آلمان وارد عمل خواهد شد

به گفته وی، مداخله نظامی آلمان در این وضعیت را نمی توان رد کرد. این موضع گیری آلمان نیست: فقط بگوید نه، صرف نظر از آنچه در جهان اتفاق می افتد.
لازم به ذکر است که برای تصمیم گیری، اتحاد دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال مسیحی ، بایستی همکاران خود را در ائتلاف حاکم یعنی حزب دموکراتیک آزاد آلمان را که مخالف این ایده هستند را متقاعد کند.
پیش از این گزارش شده بود که به درخواست واشنگتن، سوال در مورد پیوستن آلمان در حملات به سوریه در وزارت دفاع این کشور مورد بررسی قرار گرفته است. تا کنون مرکل مشارکت کشور خود در عملیات نظامی در خاک سوریه را رد کرده بود.
هفتم سپتامبر، صدراعظم آلمان برای اولین بار از حضور روسیه در سوریه حمایت کرد. به گفته وی، مبارزه با مزدوران و تروریست ها در سوریه ضروری است.
درگیری مسلحانه در سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت بیش از هزاران نفر کشته شده اند. مذاکرات برای حل و فصل این درگیری در آستانه و ژنو صورت می گیرد. آمریکا از سال 2014 در حال اجرای عملیات علیه گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) در خاک سوریه بدون موافقت مقامات این کشور است. روسیه نیز از سپتامبر 2015 در حال اجرای عملیات علیه داعش در سوریه اما با موافقت دمشق است..

Advertisements