امریکا نگران پایان

قدر قدرتی جهانی خود است

ریانووستی – ترجمه کیوان خسروی

کیرستن نیلسن وزیر امنیت داخلی آمریکا نگران وضع تغییر یافته جهان است که ” جهان یک قطبی و شیوه زندگی آمریکا را” تهدید می کند. وی در سخنرانی خود  در دانشگاه جورج واشنگتن اعلام کرد: “تعادل قدرتی که برای دهه ها مشخصه سیستم بین المللی بود برهم می خورد. جهان یک قطبی آمریکا در معرض تهدید قرار دارد. خلاء قدرت در سراسر جهان بوجود می آید و بسرعت با دولت های متخاصم، تروریست ها و جنایتکاران فراملی پر می شود. همه این نیروها هدف مشترکی را تعقیب می‌کنند. آنها می خواهند شیوه زندگی ما را از بین ببرند و بسیاری از آنها هرج و مرج، بی ثباتی و خشونت ایجاد می کنند “.

 وزیر امنیت ملی آمریکا  تاکید ویژه ای بر امنیت سایبری کرد که در آن جنایتکاران تلاش می کنند نقطه ضعفی را برای آسیب رساندن به ایالات متحده آمریکا بیابند. وی اذعان داشت که ریشه کن کردن چنین تهدیداتی بسیار دشوار است. نیلسن جدی بودن تهدیدات را در این عرصه با وضعی که در آستانه حملات یازده سپتامبر سال 2001 بوجود آمده بود مقایسه کرد. به ادعای وی  تهدید ایالات متحده آمریکا از جانب مخالفان خارجی در بالاترین سطح خود از زمان جنگ سرد قراردارد.

نیلسن گفت: “کشورهایی مانند چین، ایران، کره شمالی و روسیه آماده استفاده از تمامی عناصر قدرت ملی- مالی، تجاری، سایبرنتیک، جاسوسی، عملیات اطلاعاتی و دیگر امکانات  خود هستند تا ما را تضعیف کنند و  منافع خود را پیش ببرند

++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

استقرار 120 موشک بالدار امریکا در مدیترانه

دو بمب افکن اتمی امریکا

در انگلستان مستقر شدند

 به گزارش سایت همایون بنقل از اینترفاکس ، دو بمب افکن استراتژیک بوئینگ بی- 52  نیروی هوایی آمریکا که توانایی حمل سلاح های هسته ای را دارند پس از پرواز سراسری اقیانوس اطلس در پایگاه هوایی فرفورد انگلستان فرود آمدند. در باره اهداف بمب افکن های آمریکایی انتقال یافته که قادر به حمل موشکهای دوربرد هستند اطلاعاتی منتشر نشده است. این بمب افکنها با شماره 0057-60 و 0015-60 از پایگاه هوایی بارکسدیل (ایالت لوئیزیانا) پرواز کردند.

هفته گذشته وزارت دفاع روسیه گزارش داد که ایالات متحده آمریکا بر موشک های بالدار خود در خاور میانه افزوده است.

25 اوت ناوشکن نیروی دریایی آمریکا با 28 موشک بالدار ” تاماهاوک” وارد دریای مدیترانه شد که شعاع عمل آن تمامی خاک سوریه است. پیشتر ناوشکن آمریکایی “سالیوان” با 56 موشک بالدار وارد خلیج فارس شد و در پایگاه هوایی العدید در قطر بمب افکن های استراتژیک ب- 1 لنسر ایالات متحده آمریکا با 24 موشک بالدار” هوا- سطح” ج.ای.اس.اس.ام.(موشکی از نوع کروز و رادارگریز است. مترجم) استقرار یافت. در حال حاضر در دریای مدیترانه  سه زیردریایی اتمی آمریکا وجود دارند، که مجهز به موشکهای بالدار” تاماهاواک” با برد دور 6\1 هزار کیلو متر هستند. در حال حاضر نیروی دریایی آمریکا در دریای مدیترانه حداقل 120 موشک بالدار”تاماهاوک” مستقر کرده است. (ترجمه الناز گرجی)