منابع رسانه‌ای روز یکشنبه از اعزام بیش از ۱۰۰ تفنگدار دریایی آمریکا به سوریه برای اجرای یک رزمایش با استفاده از مهمات واقعی خبر دادند.

منابع رسانه‌ای روز یکشنبه از اعزام بیش از ۱۰۰ تفنگدار دریایی آمریکا به سوریه برای اجرای یک رزمایش با استفاده از مهمات واقعی خبر دادند.

به نوشته وبگاه شبکه «راشاتودی» دو مقام پنتاگون در گفتگو با شبکه خبری «فاکس نیوز» اعزام این نیرو‌ها به سوریه را «واکنش قاطع واشنگتن به روسیه» در زمینه عدم انجام عملیات نظامی در نزدیک پایگاه آمریکا در سوریه عنوان کردند.

بر اساس این گزارش، این تفنگداران با بالگرد تهاجمی در پایگاه «تنف» واقع در استان حمص در مرز با عراق مستقر شده‌اند و رزمایش آن‌ها شامل حملات هوایی با پشتیبانی آتش توپخانه است.

«ولیام اربن» سخنگوی مقر فرمانده مرکزی آمریکا گفت: «نیرو‌های ما توانایی خود در استقرارسریع، حمله به هدف با نیرو‌های یکپارچه هوایی و زمینی و خروج سریع را نشان می‌دهند.»

سخنگوی یاد شده تاکید کرد که آمریکا در پی نبرد با نظامیان روسیه، دولت سوریه یا گروه‌های حامی این کشور نیست.

این درحالی است که تفنگداران دریایی روسیه نیز رزمایش بزرگی را در مدیترانه اجرا کردند. روسیه بار‌ها اعلام کرده که پایگاه‌های نظامی آمریکا در سوریه را غیر قانونی لحاظ می‌کند و دولت سوریه نیز مجوزی برای تاسیس آن‌ها صادرنکرده است.

روسیه می‌گوید که آمریکا از پایگاه تنف برای یافتن جایگاهی در سوریه استفاده می‌کند

++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

.

وزیر دفاع آمریکا برکنار می شود

کاخ سفید در نظر دارد جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا را برکنار کند. ژنرال جک کین از گزینه های دولت و کنگره برای جانشینی ماتیس است.

پایگاه اینترنتی نشریه هیل در مطلبی نوشت: کاخ سفید در نظر دارد جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا را برکنار کند. یکی از افراد در فهرست برکناری کاخ سفید ، وزیر دفاع آمریکا است.

روزنامه واشنگتن پست هم در گزارشی اعلام کرد کاخ سفید فهرستی غیر رسمی را درباره افرادی که احتمالا جایگزین این ژنرال بازنشسته می شوند ، تعیین کرده است.

جان روگین مقاله نویس روزنامه واشنگتن پست نوشت دولت گزینه های احتمالی جایگزینی را هفته هاست مورد بررسی قرار داده اما تاکنون تصمیمی در این رابطه نگرفته است. مقامات کاخ سفید پیش بینی می کنند ماتیس در ماههای آینده از قدرت برکنار شود.

سخنگوی پنتاگون از هرگونه اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده است.

در این میان یکی از مقامات دولت آمریکا در مصاحبه با رادیو ملی آمریکا اعلام کرد ژنرال جک کین (Gen. Jack Keane) از گزینه های مورد قبول دولت و کنگره برای جانشینی ماتیس به شمار می رود.