طیاره های نیروی هوایی اسرائیل، مواضع نظامی سوریه را در شهرهای طرطوس و حماه بمباران کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری سانا، طیاره های اسرائیلی چندین تاسیسات نظامی سوریه در شهرهای طرطوس و حماه را مورد حمله قرار دادند.

بر بنیاد گزارش، سیستم های دفاع هوایی اردوی سوریه حملات جت های اسرائیلی را که در ارتفاع پایین از سمت بیروت به سمت شمال پرواز میکردند، را دفع نمودند. آنها چندین تاسیسات نظامی سوریه را در شهرهای طرطوس و حماه هدف حمله قرار دادند. برخی از راکت های شلیک شده منهدم شدند.

به گفته مقامات محلی در نتیجه حملات هوایی اسرائیل به سوریه یک غیرنظامی کشته و ۴ تن دیگر زخمی شده اند.

یادآوری می کنیم، که سوریه و اسرائیل از سال ۱۹۷۳ رسماً در جنگ بوده اند. با این حال، درگیری های مسلحانه در مرز پیش از آغاز جنگ داخلی در سوریه بسیار نادر بود

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

صدور دستور ترور اسد از سوی ترامپ


دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا سال گذشته دستور ترور بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را صادر کرده بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از The Washington Post، باب وودوارد، خبرنگار مشهور امریکایی در کتاب جدیدش تحت نام «ترس. ترامپ در کاخ سفید» نوشته است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در اوایل سال ۲۰۱۷ به جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا دستور داده بود تا بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را ترور نماید.

>به گفته باب وودوارد، رئیس جمهور ترامپ پس از حمله کیمیاوی ادعایی در ولایت ادلب سوریه، طی تماس تلیفونی با جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا گفت: «بیاید او را بکشیم! بیاید… همه آنها را بکشیم!»

متیس در جواب به ترامپ گفت که روی این موضوع کار خواهد کرد، اما پس از قطع تلیفون به دستیار خود گفت که آنها چنین کاری را انجام نخواهند داد.

قابل یادآوری است، در ماه اپریل ۲۰۱۷، امریکا ضمن متهم نمودن دمشق به استفاده از مواد کیمیاوی علیه مردم غیر نظامی، ۵۹ راکت «تاماهاوک» را به سوی پایگاه الشعیرات سوریه شریک نمود

+++++++++++++++++++++++++++++++++

اعزام ۸۰ هزار نیرو برای پاکسازی آخرین پایگاه تروریست‌ها در شمال سوریه/ اعلام آمادگی شهروندان مناطق اشغالی شمال سوریه برای جنگ با گروه‌های تروریستی + نقشه میدانی

اکنون حدود ۷۹ هزار و ۷۰۰ تن از نیروهای ارتش سوریه به مناطق شمالی اعزام شده اند و به انواع سلاح های سبک و سنگین مجهز هستند.

به گزارش سایت همایون بنقل ازمشرق، جدیدترین خبرها از تحولات میدانی شمال سوریه حاکیست، اعزام یگان های عملیاتی برای پاکسازی مناطق اشغالی غرب استان حلب، شمال و شمال غرب استان حماه، شمال شرق استان لاذقیه و استان ادلب ادامه دارد.

براساس اطلاعات به دست آمده، تاکنون حدود ۷۹ هزار و ۷۰۰ تن از نیروهای ارتش سوریه به مناطق شمالی اعزام شده اند و به انواع سلاح های سبک و سنگین مجهز هستند؛ به گفته منابع میدانی در صورت نیاز، ۵۰ هزار نیروی دیگر آماده انتقال به محور شمالی هستند.

نیروهای اطلاعات ارتش سوریه اعلام کردند، هزاران تن از شهروندان در مناطق اشغالی استان های ادلب، حلب، لاذقیه و حماه از آمادگی خود برای همکاری با نیروهای سوری خبر داده اند و نیاز به تجهیزات نظامی دارند تا علیه گروه های تروریستی وارد عمل شوند.

با آماده باش نیروهای ارتش سوریه برای آغاز عملیات در محور شمالی، گروه های تروریستی «احرار الشرقیه، جیش الشرقیه و تجمع شهداء الشرقیه» اعلام آمادگی کردند تا نیروهای خود را برای کمک به سایر تروریست ها به شمال و شمال غرب استان حماه اعزام کنند.

همزمان با عملیات قریب الوقوع ارتش سوریه برای آزادسازی آخرین پایگاه گروه های تروریستی در شمال، عناصر تروریستی حزب الترکستانی مناطق مسکونی را در شمال غرب استان حماه و شمال شرق استان لاذقیه با آتش توپخانه هدف قرار دادند.

در جریان این حملات خمپاره ای، خسارت هایی به مناطق مسکونی وارد آمد و در مقابل یگان توپخانه ارتش سوریه به سرعت تحرکات تروریست ها را رصد کرد و مواضع آنان را در مناطق اشغالی «کبانی، السرمانیه، الزیاره، زیزون و…» به شدت در هم کوبید

به گزارش سایت همایون بنقل از مشرق، یگان موشکی و جنگنده ها هم در ساعات گذشته به شدت مناطق مختلف اشغالی را شمال حماه، جنوب ادلب، جنوب غرب حل و شمال شرق استان لاذقیه در شمال سوریه را هدف قرار دادند و ضربات مهلکی را به زیرساخت های نظامی گروه های تروریستی وارد کردند.

با نزدیک شدن شروع عملیات نیروهای سوری در محور شمالی، دولت ترکیه درصدد است تا گروه های تروریستی به اصطلاح میانه رو تحت حمایت خود را با عناصر تروریستی هیات تحریر الشام (جبهه النصره) وارد جنگ کند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات اهداف آنکارا در شمال سوریه اشاره کرد و افزود: ترکیه تلاش می کند تا گروه تروریستی هیات تحریرالشام را در شمال سوریه نابود کند و با معرفی سایر گروه های تروریستی به عنوان میانه رو از آغاز عملیات نیروهای سوری در این محور جلوگیری کند.

این منبع میدانی با بیان این که گروه تروریستی هیات تحریر الشام به درخواست های ترکیه توجهی نکرده است، گفت: دولت ترکیه فرصت زیادی برای نابودی تروریست های تحریر الشام ندارد و عملیات در شمال سوریه قطعی شده است.

وی با بیان این که امکان مذاکره با عناصر مسلح در مناطق اشغالی شمال سوریه وجود داشته اما به نتیجه ای نرسیده، تصریح کرد: اکثریت مناطق اشغالی در شمال سوریه در تصرف گروه های تروریستی است و آنچه که کشورهای غربی و عربی به عنوان گروه های تروریستی میانه رو معرفی می کنند وجود خارجی ندارد و این مسئله نمی تواند مانع از شروع عملیات شود

به گزارش مشرق، گروه تروریستی هیات تحریر الشام هم در مقابل تهدید کرده در صورتی نیروهای ارتش ترکیه و گروه های تروریستی وارد جنگ شوند واکنش قاطع نشان می دهد و مواضع آنان را در هم خواهد کوبید.

براساس اطلاعات به دست آمده، در جریان درگیری های پراکنده یک ماه گذشته میان گروه های تروریستی تحت حمایت ترکیه و گروه تروریستی هیت تحریرالشام حدود ۳۰۵ تن از نیروهای دو طرف به هلاکت رسیدند.

.

.