آمادگی موشکی امریکا

درخلیج فارس به بهانه سوریه

ریا نووستی- ترجمه نعمت بوستانی

روز 25 اوت، ژنرال ایگور کناشنکو، نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه در سخنانی اظهار داشت: طی روز های اخیر ایالات متحده آمریکا، انگلستان و فرانسه، به بهانه وجود سلاح های شیمیایی در  ارتش سوریه، نیروهای تقویتی به خلیج فارس اعزام کردند.

در همین رابطه کناشنکو، گفت، ایالات متحده آمریکا چند روز پیش یک ناو شکن نیروی دریایی را با 56 موشک کروز در پایگاه دریایی “ال اودی” در قطر پایگاهی که هواپیما های بمب افکن بی-1بی، که هر کدام مسلح به 24  موشک کروز هستند مستقر کرد.

بنا بر گفته نماینده وزارت دفاع روسیه، ایالات متحده آمریکا و متحدین این کشور در حال آماده شدن برای اقدام مجدد نظامی علیه سوریه هستند. بیانیه های صادر شده از طرف این کشورها، در مورد نیت شان برای ” بیشترین قاطعیت” پاسخ به استفاده مقامات سوریه از سلاح های شیمیایی است.

(این لشکرکشی در آستانه حضور سران آلمان و روسیه در ترکیه برای مذاکره با رئیس جمهور ترکیه بر سر طرح صلح سوریه است اما نکته تعجب آور و قابل توجه آنست که به بهانه مقابله با سوریه به خلیج فارس لشکر کشی کرده اند درحالیکه حتی اگر می خواستند موشکی به طرف سوریه شلیک کنند این اقدام را مانند گذشته می توانستند از دریای مدیترانه انجام دهند که امریکا دارای امکانات و ناوگان نظامی در آنجاست و نیازی به استفاده از خلیج فارس نبود، مگر آن که به بهانه مقابله با سوریه، می خواهند خلیج فارس را منطقه نظامی کنند و شاید هم آرایش نظامی علیه ایران

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

آرایش موشکی امریکا درخلیج فارس

امریکا، فرانسه و انگلیس

نگران تسلط دولت سوریه بر ادلب

امریکا 56 موشک بالدار با هدف شلیک به طرف سوریه در سواحل قطر مستقر کرده است. شاید به این امید و نقشه که با شلیک این موشک ها به طرف سوریه جنگی نیز در خلیج فارس آغاز شود و انتقال نفت به اروپا و هند و چین قطع شود. این اقدام در آستانه دیدار سران روسیه، ترکیه و آلمان در آنکارا برای صلح سوریه صورت گرفته است. از سوی دیگر ناوهای جنگی روسیه برای آزاد سازی کامل شهر “ادلب” به سواحل سوریه نزدیک شده اند. امریکا می خواهد نبرد برای آزاد سازی ادلب را جنگ شیمیائی ارتش سوریه با اشغالگران ادلب اعلام کند.

آیا بزرگترین عملیات نظامی برای آزاد سازی ادلب به رویاروئی موشکی روسیه وامریکا ختم خواهد شد؟

هم دولت سوریه و هم واحدهای نظامی روسیه گذرگاه هائی را برای خروج نیروهای مسلح اشغالگر اعلام کرده اند.

آمریکا، فرانسه و انگلیس در بیانیه مشترکی حمله نظامی هنوز انجام نشده ارتش سوریه به گروه های مسلح در شهر ادلب را محکوم کرده اند!