به گزارش سایت همایون بنقل از اسپوتنیک، نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان در صفحه فیس بوکش نوشت: محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نظر به پیشنهاد وزارت داخله به سمونوال فرید احمل مشعل قوماندان امنیه غزنی به خاطر دفاع و قهرمانی اش رتبه جنرالی را به طور فوق العاده منظور کرد.

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز با سفر به ولایت غزنی در جلسه اداری این ولایت اشتراک و گزارش وضعیت عمومی شهر غزنی را استماع نمود

.

د کورنیو چارو وزارت په وڔاندیز جلالتمآب ولسمشر د غزني امنیه قوماندان سمونوال فرید احمد مشعل ته له غزني د دفاع او هلته د ده د اتلولی له کبله د جنرالی فوق‌العاده رتبه منظوره کڔه.
ده او تاسو ټولو ته یې مبارکي وایو.
هغه څه چې په زحمت تر لاسه شي گټل يې بېل خوند کوي

در این جلسه وحیدالله کلیمزی والی غزنی ضمن ارائه گزارش از وضعیت عمومی شهر غزنی گفت، که سیستم آب رسانی، برق و مخابرات فعال گردیده است، اما نیاز به کار بیشتر دارند.

اشرف غنی ضمن اتحاف دعا به روح شهدای امنیتی و دفاعی و افراد ملکی در ولایت غزنی، گفت: ۲۰ میلیون دالر به شکل فوری بخاطر بازسازی ساختمان های اداری و دیگر بخش های شهر غزنی اختصاص داده می شود.

وی به وزارت های زارعت، صحت عامه، انرژی و آب و مخابرات هدایت داد تا روند کمک های عاجل در بخش رسانیدن آب آشامیدنی، کمک های صحی، برق و مخابرات را تسریع نمایند

یادآوری می کنیم، که طالبان روز جمعه نزدهم اسد؛ دست‌کم از سه طرف حملات گسترده‌ای را به شهر غزنی آغاز کردند و بخش‌هایی از این شهر را به تصرف خود درآوردند. اگرچه در مرکز شهر در حال حاضر جنگ جریان ندارد و طالبان به عقب زده شده است، اما جنگجویان این گروه تروریستی در اطراف غزنی به جنگ با نیروهای دولتی افغانستان ادامه می دهند..

.
.