خبر دیدار و ملاقات سخنگوی حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و همرهان با آقای قیصاری که در یکی از مهمان خانه های ریاست امنیت ملی کشور صورت گرفته بود، خبر دست اول از بی بی سی بود. تا کنون که چندین ساعت از نشر این خبر در صفحه ی بی بی سی می گذرد؛ نه سایت ها و نه منابع رسمی ونه سایر رسانه های مشهور و معلوم الحال کشور، مربوط استخبارات کشور های خارجی، هیچکدامی چنین خبر را پخش تا کنون پخش و زیر پوشش قرار نداده اند. اما می بینیم که بی بی سی در تمام شئونات رسمی و استخبارات ید طولا دارد.به این میگویند قدرت نو استعمار انگریز در افغانستان.
و باز ههم به گزارش بی بی سی

نزدیکان ژنرال دوستم: آثار شکنجه در بدن قیصاری دیده می‌شود

افراد نزدیک به ژنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان که توانستند پس از تلاش‌های فراوان نظام‌الدین قیصاری را در یک مهمانخانه متعلق به ریاست امنیت ملی در کابل ملاقات کنند، می‌گویند در بدن او آثار شکنجه را دیده‌اند.

آقای قیصاری که عصر یازدهم سرطان/تیر به اتهام تهدید مسئولان امنیتی ولایت شمالی فاریاب دستگیر و به کابل منتقل شد، خود فرمانده پلیس در ولسوالی قیصار همان ولایت و در عین حال فرمانده نیروهای خیزش مردمی علیه طالبان بود و نماینده خاص ژنرال دوستم در فاریاب محسوب می‌شد.

نزدیکان ژنرال دوستم می‌گویند که تلاش‌ها برای آزادی نظام‌الدین قیصاری ادامه دارد

بشیر احمد ته‌ینج، سخنگوی حزب جنبش اسلامی به رهبری ژنرال دوستم گفته است که بعد از ظهر امروز (پنج‌شنبه ۱۷ اسد/مرداد) به ملاقات نظام‌الدین قیصاری رفته‌اند.

این دیدار در یکی از ریاست‌های امنیت ملی (اداره استخبارات) افغانستان در کابل انجام شده است. او گفت در حال حاضر آقای قیصاری در یک “مهمان‌خانه” امنیت ملی در کابل تحت نظر است.

آقای قیصاری متهم شده که مقام‌های امنیتی در فاریاب را تهدید به مرگ کرده و به آنها دشنام داده است. همچنین گفته شده که او به عنوان فرمانده نیروهای خیزش مردمی در این ولایت متهم به نقض حقوق بشر و آزار و اذیت مردم است.

بشیر احمد ته‌ینج به بی‌بی‌سی گفت که در ملاقات امروز زمینه گفت‌وگوی تلفنی آقای قیصاری با معاون اول رئیس جمهوری، فرماندهان تحت امرش و اعضای خانواده او فراهم شد

آقای ته‌ینج علاوه کرد که ارگ ریاست جمهوری تاکید دارد پرونده نظام‌ الدین قیصاری از مسیر قضایی‌اش پیگیری شود، اما جنبش اسلامی به این باور است که اتهامات علیه او کلاً سیاسی است و باید از راه گفت‌وگو حل شود.

او گفت در حالی که بیشتر از یک ماه از بازداشت آقای قیصاری گذشته اما هنوز نشانه‌های شکنجه روی بدن او دیده می‌شود.

به گفته آقای ته‌ینج نظام‌الدین قیصاری در گفت‌وگوی دو ساعته امروز خواستار رهایی سربازانش شده است. گفته شده که همراه آقای قیصاری ۱۶ سرباز او نیز دستگیر شده‌اند.

.

.

Advertisements