تذکر لازمی:

امروز کشور های زیادی طالبان خود را دارند.
استفاده از تروریسم به مثابه یک ابزار برای تحقق اهداف رذیلانه جیوپولیتگ و اقتصادی، غارت و تاراج منابع زیرزمینی و رو زمینی کشور ها به یک سیاست متعارف تبدیل شده است.

دفتر طالبان در قطر که از سالهای پیش گفته می شد که مربوط طالبان آمریکا است، امروز فعالیت آن بیشتر از همه تحت پوشش رسانه های غربی و داخلی قرار می گیرد.

تا زمانیکه اجماع منطقوی در مورد تامین صلح و ختم جنگ در افغانستان صورت نگیرد، چنین مذاکرات آب کوبیدن در هاونگ برای مردم ما تلقی شده، و زمان خریدن برای ادامه تاراج‌گری و اشغال است..به گزارش خبر یک

دیدار معاون وزارت امور خارجه‌ی امریکا با سران طالبان در قطر

آلیس ویلز، معاون وزارت امور خارجه‌ی ایالات متحد امریکا در امور اسیای جنوبی و مرکزی با مقام‌های ارشد طالبان در قطر دیدار کرده است. گفته می‌شود که این دیدار بخشی از تلاش‌های جدید ایالات متحد امریکا در راستای تسهیل گفت‌وگوهای صلح حکومت افغانستان با طالبان است.

وال استریت ژورنال در گزارشی نوشته است که هیاتی از گفت‌وگوکنندگان امریکایی به ریاست آلیس ویلز، معاون وزارت امور خارجه‌ی این کشور در امور آسیای جنوبی و آسیای مرکزی با عضوهای دفتر سیاسی طالبان در قطر دیدار کرده است.

هر چند مقام‌های وزارت خارجه امریکا دیدار الیس ویلز با سران طالبان در دوحه را تایید نکرده‌اند اما گفته‌اند که او با خالد ابن محمد العطیه، معاون نخست وزیر قطر و دیگر مقام های قطری، در پیوند به روند صلح به رهبری مردم افغانستان گفت‌وگو کرده است.

یک مقام وزارت امور خارجه‌ی امریکا گفته است: «ایالات متحد امریکا در مشورت با حکومت افغانستان، در حال جست‌وجوی همه راه‌ها برای پیشرفت روند صلح است. تمام گفت‌وگوها در مورد آینده‌ی سیاسی افغانستان، میان طالبان و حکومت افغانستان خواهد بود.»

چندی پیش، روزنامه‌ی نیویارک تایمز در گزارشی نگاشته بود که دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا دستور انجام گفت‌وگوهای مستقیم با گروه طالبان را به دیپلمات‌های ارشد این کشور داده است. دستوری که به نظر می‌رسید، تلاش جدیدی این کشور برای آغاز گفت‌وگوهای صلح باشد. گروه طالبان همواره، خواهان گفت‌وگوی مستقیم با امریکا شده‌اند.

.