طالبان با رد ادعای روزنامه نیویارک تایمز، گفته است که دستور توقف حملات انتحاری در شهرها صادر نشده ست و این گونه حملات پس از شناسایی دقیق اهداف انجام خواهد شد

به گزارش سایت همایون بنقل از پیام آفتاب، گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای امروز پنچ‌شنبه (۲۸، سرطان) گفته است که ادعای روزنامه نیویارک تایمز مبنی بر توقف حملات این گروه در شهرها، دروغ بوده و حملات استشهادی ما پس از شناسایی دقیق اهداف انجام می‌شود.
ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در این خبرنامه گفته است: “روزنامه نیویارک تایمز راپوری را نشر کرده است که گویا من ذبیح الله مجاهد (سخنگوی امارت اسلامی) به این روزنامه گفته باشم که پس از این، در شهرها عملیات‌های استشهادی انجام نمی‌دهیم. در حالی که چنین حرفی به روزنامه مذکور زده نشده است.”
وی تاکید کرده که عملیات در شهرها زمان‌بر است و نیاز به شناسایی دقیق اهداف دارد تا مبادا به غیر نظامیان آسیب برسند، از این رو افراد آنان در مورد حملات انتحاری احتیاط می‌کنند.
سخنگوی گروه طالبان گفته است که خبرنگار روزنامه نیویارک تایمز خواسته تا خبر را تحریف نماید و یا برداشت نادرست از گفته‌های من کرده است.
او از رسانه‌ها خواسته است که در نقل قول‌ها دقت نموده و از تهمت زدن اجتناب نمایند.
روزنامه نیویارک تایمز در گزارش خود گفته بود که ذبیح‌الله مجاهد، سخنگویی گروه طالبان در مصاحبه با این روزنامه از توقف حملات انتحاری در شهرها خبر داده است، ادعای که حالا از سوی سنخگویی طالبان رد می‌شود..