عارف عرفان
محاکمهٔ “امپریالیسم ” دربریتانیا

 

به نقل از پایگاه نشراتی گلوبال ریسرچ “امریالیسم “طی ماه جولای امسال دریک سلسله کنفرانسها در بریتانیامورد محاکمه قرار میگیرد.
این همایشات، مجموعه ای از سخنرانان از دنیای سیاست، دانشگاهی، روزنامه نگاری، دیپلمات های سابق و روحانیت را گرد هم آورده تا بینش و تخصص خود را در مورد امپریالیسم و نئولیبرالیسم ارائه دهند.
این همایش ،حوزه بزرگ جغرافیای اوراسیا، آمریکای لاتین، ایرلند، فلسطین، سوریه، ایران، بحرین، یمن،  کوریا، بالکان، روسیه، اوکراین را تحت پوشش قرار داده و موضوعات مرتبط به جهانبینی امپریالیسم را مورد بحث قرار خواهد داد.
درین کنفرانسها یک پلتفورم یی ارائه خواهد شد که دیدگاه ها و تحلیل جایگزین را به مخاطبان و بینندگان حوزه رسانه یی اراییه داده تا بتواند روایت رسانه های جریان اصلی را به چالش کشد
تمام سخنرانان با اشتیاق عمیق و صادقانه برای پایان دادن به این جنگ بی پایان و تجاوزکارانه ،پایان رویکرد تغییر رژیم هاو جایگزین آن باستقرار صلح، دیپلماسی و روابط نیک بین المللی بحث نموده، والترناتیف مناسب برای راهکار های هژمونیستی ایالات متحده آمریکا و دولت های واعظۀ دیپلماسی اجباری مربوط ، تحریم ها، تهدیدات جنگ، جنگ های گرم ، جنگ های سرد و جنگ های نیابتی دریابند.
این کنفرانس در جستجوی رویکرد های جایگزین برای سیستم تک قطبی، که توسط نخبگان نئولیبرال و امپریالیستی پیشکش میگردد،خواهد بود،واز جهان یی استقبال خواهد شد،که دارایی سیستم چند قطبی ونفوذ متعدد بوده ،جایی که هیچ کشوری یا گروهی از کشورها بر دیگران سلطه نیابند.
. گردانندگان این همایش اظهار میدارند”مامعتقدیم که تجارت و روابط بین الملل باید بر مبنای همبستگی، و نه زورو خلع سلاح باشد. ما از حقوق حقهٔ کشورها برای تامین حاکمیت ملی و خودمختاری حمایت می کنیم و برضد تهدیدات وهراس افگنی جنگی ومشکلات اقتصادی ناشی از تحریمات اقتصادی مبارزه می‌نماییم ”
کارگزاران این همایش گفته اند” مابر ضدهمه امپریالیست ها هستیم و درین بحث گزیدهٔ امپریالیست  خوب وبد مطرح نیست. ما قربانیان امپریالیسم را ملامت نمی پنداریم. قربانی امپریالیسم قربانی است. هیچ شخصی، هیچ کشوری، هیچ رهبری ایده آل نیست. این وظیفه یا رسالت غرب و یا هر کشوری دیگری نیست تا اراده خویش را بر یک کشور مستقل تحمیل نماید.
این همایش توسط گرگوری شرکی سازماندهی شده است ودر آن شخصیتهای مطرح جهان چون پیتر فورد (سفیر سابق بریتانیا در سوریه و بحرین)، ایوا بارتلت (روزنامه نگار تحقیقی)، پروفسور پیتر کوزنیک (دستیار نویسنده با الیور استون، داستان ناگفته ایالات متحده)، آدام گوری، کاترین شاکدام (تحلیلگر ژئوپولتیک و نویسنده)، کارگردان Eurasia Future، کین لیوینگستون (شهردار سابق لندن)، جورج گالووی (سابق عضو پارلمان)، پرزیدنت اندرو اکسون (دانشجوی دکترا در روابط مسیحی و مسلمان در سوریه) ودیگران اشتراک میورزند.
این مجموعهٔ کنفرانسها در چهار شهر دربریتانیا برگزار می شود و روایت دیگری از سیاست و جنگ جهانی راکه به وسیله رسانه های جریان اصلی بازتاب می یابد اراییه میدارد.

با احترامات بیکران
عارف عرفان
لندن،جولای ۲۰۱۸
منابع :

Global research, Imperialism will be on Trial in the UK in a series of Conference events in July72018