نیروهای

ضد طالبی و تروریستی به وسیله حاکمیت مزدور چنین دستگیر می‌شوند

اعتراضات فاریاب: رئیس ستاد ارتش برای کنترل وضعیت به میمنه رفت

منابع محلی ولایت فاریاب در شمال افغانستان اعلام کردند که با استقرار نیروهای ارتش و امنیتی، معترضان خشمگین از ساختمان ولایت (استانداری) خارج و پراکنده شده‌اند. شهر اکنون آرام است.

صبح امروز(چهارشنبه ۱۳ سرطان/تیر) بعد از تیراندازی نیروهای امنیتی افغانستان به روی معترضان که در نتیجه آن یک نفر کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند، معترضان خشمگین وارد ساختمان ولایت شده و آن را آتش زدند.

با ادامه خشونت‌ها نیروهای امنیتی وارد عمل شدند و اکنون نیروهای ارتش در شهر میمنه مستقر شده‌اند. وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که ژنرال محمد شریف یفتلی، رئیس ستاد ارتش افغانستان نیز به شهر میمنه سفرکرده ‌است

حنیف رضایی، سخنگوی ارتش در شمال افغانستان می‌گوید که برای کنترل اوضاع وارد عمل شده و حداقل ۶ نفر را در زمان “تاراج ساختمان ولایت” بازداشت کرده‌است. او گفته که برخی از تظاهرکنندگان با سلاح گرم و چوب مجهز بودند.

شاهدان عینی نیز گفته که نیروهای ارتش در خیابانهای شهر میمنه حضور دارند و تظاهرکنندگان معترض در سطح شهر دیده نمی‌شوند.

معترضان خواهان آزادی نظام‌الدین قیصاری، نماینده ویژه عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان هستند که دو روز پیش از سوی نیروهای ارتش به اتهام “دشنام و تهدید مقام‌های محلی به کشتن” بازداشت شد

عنایت فرهمند، رئیس دفتر ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان گفته که درمورد وضعیت نظام الدین قیصاری، نماینده ویژه عبدالرشید دوستم در ولایت فاریاب نگرانند و خواستار رهایی هرچه زود تر او هستند.

قبل از این محمد طاهر رحمانی، رئیس شورای ولایتی فاریاب به بی‌بی‌سی گفته بود که تظاهرات از کنترل خارج شده و افراد خشمگین وارد ساختمان ولایت شده و به آتش زدن خودروهای دولتی دست زده‌اند. به گفته او معترضان جنازه فرد کشته شده را نیز با خود حمل می‌کردند.

او گفت که دلیل تیراندازی نیروهای امنیتی مشخص نیست، شاید در ابتدا شماری از معترضان به طرف این نیروها سنگ پرتاب کرده و در واکنش تیراندازی آنان را باعث شده‌اند.

آقای رحمانی افزود که شورای ولایتی با مسئولین حزب جنبش ملی افغانستان به رهبری عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان که تظاهرات روز گذشته توسط آنان سازماندهی شده بود، صحبت کرده و مسئولین این حزب گفته که آنان به اعتراض خود پایان داده و اعتراض کنونی ربطی به حزب جنش ملی ندارد و حرکت “خود سرانه” است.

شاهدان عینی می‌گویند که اکنون تمام مغازه‌های شهر میمنه، مرکز ولایت فاریاب بسته و تمام شهر تعطیل است

مردم ولایت فاریاب در اعتراض به بازداشت نظام الدین قیصاری، نماینده ویژه آقای دوستم از روز گذشته تاکنون در ولایت جوزجان، فاریاب و بلخ تجمع اعتراضی به پا کرده‌اند.

به گفته شاهدان عینی صبح امروز بعد از تیراندازی نیروهای امنیتی افغانستان به روی معترضان در ولایت فاریاب، این تجمع به خشونت گرایید و شماری از معترضان نیز متفرق شدند، ولی بعدا آنان به حمل جنازه فرد کشته شده به ساختمان ولایت حمله کردند.

روز گذشته گزارش شد که نظام الدین قیصاری، نماینده ویژه عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان پس از یک درگیری مسلحانه در ولایت فاریاب در شمال افغانستان بازداشت شد.

در بیانیه سپاه/قول اردوی ۲۰۹ شاهین که روز گذشته منتشر شد، آمده است که “نظام‌الدین قیصاری با یک رویکرد قلدرمابانه زبان به اهانت و توهین گشود و اعضای جلسه را به صورت عموم خائنین خطاب کرد و تهدید به کشتن نمود و افزود که همه‌تان را با دار و دسته‌تان کشته و تاسیسات دولتی را به آتش می‌کشم و نظام حکومتی را در میمنه سقوط می‌دهم.” این بیانیه می‌افزاید که “پس از برخوردهای تند لفظی او، افراد تحت امرش دست به سلاح برده و منجر به درگیری و برخورد شد

.”

.

.

.

فاشیست های پشتون قيصاري را ربودند

پشتونيست ها در همه جا فرماندهان غير پشتون را زنداني، ترور و قتل عام مي كنند.
عزيزالله كاروان را ترور كردند، عبدالرزاق وحيدي را در بند كشيدند، فرمانده قيصاري را ربودند

قيصاري نبايد هرگز اعتماد مي كرد مي رفت پايگاه نظامي، مگر از تاريخ اوغانها نمي دانست؟
هميشه در تعهدات و مذاكرات شان خيانت كرده اند و هيچ وقت به ارزشها و قوانين مذاكرات متعهد نبوده اند!

بارها به فرمانده هان غير پشتون گوشزد كردم نوشتم به پشتونها اعتماد نكنيد، اما انگار گوش شنوا ندارند!
قيصاري مهمترين فرمانده جنبش در فارياب بود توسط تيم تروريست غني به جلسه فرا خوانده شده بعد محافظان آن را قتل عام كرده و قيصاري را به كابل آوردند!

بسيار درد آور است بزرگان ما چنين وحشيانه بي رحمانه تحقير، زنداني، كشته و ترور مي شوند!
جرم جنايت را اوغانها مي كنند، مجازات غير اوغانها مي شوند!

غني، حكمتيار، كرزي برنامه نابودي غير پشتونها را گام به گام پيش مي برند.
طالب اوغان از يكطرف عليه ما حمله مي كند؛ غني از طرف ديگر عليه مردم ما حمله مي كند!

جامعه غير پشتون بايد اتحاد و اقدام عملي كنند و گر نه نابود مي شوند!

گل امیری

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تظاهرات مردم میمنه در اعتراض به بازداشت قیصاری

صدها تن از باشندگان شهر میمنه در پیوند به بازداشت نظام الدین قیصاری، قوماندان امنیه ولسوالی قیصار ولایت فاریاب، به سرک‌ها ریخته اند که خواستار آزادی این فرمانده می‌باشند.

به گزارش سایت همایون بنقل از اسپوتنیک، نظام الدین قیصاری، قوماندان امنیه ولسوالی قیصار ولایت فاریاب و نماینده خاص جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان شام دیروز (دوشنبه، 11 سرطان) پس از درگیری مسلحانه در قول اردوی 209 شاهین توسط نیروهای کوماندوی افغان، بازداشت و به کابل منتقل شد.

گفته می‌شود در نتیجه درگیری مسلحانه بین افراد قیصاری و نیروهای اردوی ملی افغان، چندین تن کشته و زخمی نیز شده اند.

بلافاصله پس از بازداشت قوماندان امنیه ولسوالی قیصار، ده‌ها تن از هوادارانش به شمول رییس شورای ولایتی فاریاب، در تاریکی شب به سرک‌ها برآمدند و از مسوولین حکومت خواستند تا نظام الدین قیصاری را آزاد سازند.

صبح امروز (سه شنبه، 12 سرطان) نیز در پیوند به بازداشت نظام الدین قیصاری، صدها تن از باشندگان شهر میمنه دست به تظاهرات زده اند و به هشدار داده اند تا هرچه زودتر آقای قیصاری را که به گفته شان “یگانه مدافع در برابر تروریستان در آن ولایت” است، رها سازند.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دوستم: اگر نظام‌الدین قیصاری آزاد نشود،

انتخابات در شمال با چالش جدی مواجه خواهد شد

ببه گزارش سایت همایون بنقل از اطلاعات روز: جنرال دوستم، معاون اول رییس‌جمهور خواستار آزادی هرچه زودتر نظام‌الدین قیصاری، نماینده‌ی نظامی‌اش شده و هشدار می‌دهد که اگر او آزاد نشود برنامه‌های دولت از جمله پروسه‌ انتخابات در شمال کشور با «چالش جدی» مواجه خواهد شد.

شب گذشته نیروهای امنیتی خانه نظام‌الدین قیصاری را در ولایت فاریاب محاصره و خودش را بازداشت کردند.

آقای دوستم با نشر اعلامیه‌یی می‌گوید که بر اثر «دسیسه‌ی دشمنان ملت و ناجوان‌مردانه» و براساس برخی راپورهای نادرست آقای قیصاری توسط حکومت بازداشت و به کابل منتقل شده است.

دوستم افزوده: «از حکومت می‌خواهم نظام‌الدين قيصارى كه نماينده‌ی اين‌جانب در خطوط دفاعى فارياب می‌باشد هرچه زودتر آزاد نموده، به فارياب برگردانند و موجبات خاطر جمعى مردم را فراهم نمايد. در غير اين صورت ممكن در شمال كشور نارضايتى مردمى اوج گيرد و تمام پروگرام‌هاى دولت از جمله پروسه انتخابات دچار سكتگى و چالش جدّى شود و مسووليت آن بدوش كسانى خواهد بود كه زمينه‌ساز اين بحران شده‌اند.»

او نقش قيصارى در امور خيزش‌هاى مردمى در ولايت فارياب را برجسته عنوان کرده و گفته که در كنار نيروهاى دفاعى و امنيتى كشور نيروهاى خيزش مردمى و پوليس محلى اين ولايات با محوريت حزب جنبش ملى اسلامى افغانستان و جمعيت اسلامى افغانستان مدافعين اصلى اين ولایت فاریاب به عنوان خطر دفاعی شمال بوده‌اند.

در بعضى مواقع خودم منحيث معاون اول رياست جمهورى در راس نيروهاى دولتى و خيزش‌هاى مردمى در دفاع از فارياب حضور داشتم و در اين عرصه طى دو سه سال گذشته خيزش‌هاى مردمى صدها نفر شهيد و زخمى داده‌اند.

فاریاب در هفته‌های اخیر شاهد ناآرامی‌های گسترده بوده است و امروز نیز هواداران آقای قیصاری در شهر میمنه دست به تظاهرات زدند.

امروز مرکز این شهر بسته است و معترضان با شعارهای پیوسته علیه حکومت وحدت ملی خواهان آزادی هر چه فوری نظام‌الدین قیصاری‌اند.

++++++++++++++++++++++++++++++++

نیرو های جنرال قیصار فاریاب را تصرف کردند

نیرو های جنرال قیصار فاریاب را تصرف کردند و سرپل هم هم رو به سقوط است و در تخار هم تلویزیون دولتی را تصرف کرده اند برای رهایی جنرال قیصر

.

نیروهای

ضد طالبی و تروریستی به وسیله حاکمیت مزدور چنین دستگیر می‌شوند

بازداشت فرمانده شماره

یک جنرال دوستم در فاریاب توسط نیروهای کوماندو

یکی از فرماندهان نظامی و نماینده ارشد جنرال دوستم در فاریاب پس از یک درگیری مسلحانه، توسط نیروهای کوماندوی افغان بازداشت و به کابل منتقل شده است.

به گزارش سایت همایون بنقل از اسپوتنیک، نظام الدین قیصاری، فرمانده نظامی و نماینده ارشد جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان در فاریاب، عصر امروز بازداشت و توسط هواپیما به کابل انتقال داده شده است.

یک منبع امنیت ملی که نمی خواهد از وی نام برده شود به رسانه ها گفته است، نظام الدین قیصاری عصر امروز برای اشتراک در یک جلسه امنیتی از سوی مقامات قول اردوی شاهین به قرارگاه لوا اول در میمنه فراخوانده شده بود اما در داخل قرارگاه لوای اول در میمنه صدای درگیری به گوش میرسد.گفته میشود که همین اکنون هلیکوپتر های اردوی ملی و طیارات سوپر توکانو داخل و اطراف قرارگاه اردوی ملی را اماج قرار دادند.
قابل ذکر است که  از سرنوشت آقای قیصاری تاهنوز هیچ معلومات در دست نیست.
اما پس از آغاز بو برخورد های مسلحانه داخل قرارگاه اردوی ملی ، دو فروند هلیکوپتر از میدان قرارگاه پرواز کرد و شایعات وجود دارد که احتمالا آقای قیصاری توسط این هلیکوپتر به بیرون از میمنه انتقال گردیده باشند.
گفتنیست در دو روز گذشته صد ها نیروی کوماندو با طیارات اردوی ملی وارد میمنه مرکز فاریاب شده اند.
از سوی دیگر همین اکنون تعدادی زیادی جوانان در شهر میمنه دست به اعتراض زده و بسیاری از جوانان و هواداران آقای قیصاری مسلح شده اند.

گفته میشود که در نتیجه درگیری مسلحانه هشت محافظ قیصاری و دو سرباز کوماندو جان باخته اند و درگیری مسلحانه جریان دارد.

نظام الدین قیصاری طی چند سال اخیر به یکی از افراد قدرتمند در فاریاب تبدیل شده است که نزدیک به 3000 نیروی نظامی حزب جنبش را رهبری می‌کند.

این فرمانده مسلح چندی قبل رئیس جمهور غنی را “خائن” خطاب نموده به حکومت مرکزی هشدار داده بود که در صورتی که از فعالیت‌ها و عملیات طالبان در فاریاب جلوگیری صورت نگیرد، وی مردان مسلح تحت فرمانش را بر علیه این گروه ایستاد خواهد کرد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

بازداشت نمایندۀ ارشد جنرال دوستم برای فاریاب با ۲۵ فردش از سوی نیروهای کماندو

گزارش‌ها از شمال افغانستان می‌رسانند که نیروهای کماندو، نظام‌الدین قیصاری، نمایندۀ ارشد جنرال عبدال‌رشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری برای ولایت فاریاب را بازداشت و به کابل انتقال داده‌اند.

محمد حنیف رضایی، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور در صحبت با خبرگزاری خامه‌پرس، ام‌روز( سه‌شنبه، ۱۲ سرطان) گفت که روز گذشته دو تن از نماینده‌گان وزارت داخله و شورای امنیت ملی ملی به‌خاطر بحث روی تامین امنیت شاهراه‌  فاریاب به آن ولایت آمده بوده‌اند.

آقای رضایی گفت که جلسۀ امنیتی محرم بود و در آن نظام‌الدین قیصاری، نماینده جنرال دوستم نیز دعوت شده بود که در میان جلسۀ، گفت‌وگوی لفظی میان نماینده‌گان دولت‌ مرکزی و آقای قیصاری صورت می‌گیرد.

سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین ادامه داد که نماینده جنرال دوستم، نماینده‌گان دولت‌مرکزی را خائین خطاب کرد و آنان را نیز توهین کرد.

آقای رضایی گفت که افراد نمایندۀ جنرال دوستم نیز در داخل قرارگاه لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین در فاریاب حضور داشتند و یکی از آنان قصد داشتند که با استفاده از پرتاب راکت، ساختمان لوا را از بین ببرد.

او گفت که فرد آقای قیصاری با هشدارهای زیاد، دست از تصمیم خود نبرداشت و درگیری که میان نیروهای امنیتی با او صورت گرفت، وی از بین رفت.

آقای رضایی هم‌چنان یاد کرد که در نهایت، نیروهای ویژۀ ارتش که برای عملیات در لوای اول حضور داشتند، نظام‌الدین قیصاری را با ۲۵ تن از هم‌کارش بازداشت کردند.

منبع علاوه کرد که نظام‌الدین قیصاری، نماینده جنرال عبدال‌رشید دوستم، معاون ریاست جمهوری با افرادش به کابل انتقال داده شده‌است.

او گفت که نظام‌الدین قیصاری، نمایندۀ جنرال دوستم برای ولایت فاریاب قبل از این نیز، مقام‌های امنیتی را در آن ولایت تهدید کرده بود.

این درحالی‌ست که برخی از رسانه‌ها صبح ام‌روز گزارش داند که در درگیری که میان نیروهای امنیتی و افراد نظام الدین قیصاری صورت گرفته، ۴ تن از نگه‌بانان آقای قیصاری کشته و ۳ تن دیگر شان زخمی شدند.

تا هنوز از افراد وابسته به جنرال دوستم در این مورد اظهار نظر نکرده‌اند

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

شش کوماندوی افغان در فاریاب کشته شد

سخنگوی نیروهای کوماندوی اردوی ملی افغانستان، از کشته شدن شش تن این نیروها و زخمی‌شدن یک تن دیگر در ولایت فاریاب خبر داد.

جاوید سلیم، سخنگوی نیروهای کوماندو به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که این نیروها شب گذشته در یک عملیات ویژه در ولسوالی خواجه‌ سبزپوش ولایت فاریاب، با کمین مخالفین مسلح دولت برخوردند.

او افزود: “شب گذشته ما در ولایت فاریاب چند عملیات داشتیم، در غورماچ، در درزآب، در کوهستان فاریاب، در روستای سرحوض همزمان عملیات داشتیم، در مسیر شاهراه نمبریک (فاریاب – جوزجان) متاسفانه یک حادثه شد در شاهراه نمبریک در اثر درگیری با دشمن شش نفر شهید و یک نفر ما زخمی شد”.

به گفتۀ وی، این رویداد در ساحه کوتل گورزاد ولسوالی خواجه‌ سبزپوش به وقوع پیوسته است.

از سویی هم، اعضای شورای ولایتی فاریاب از افزایش تهدیدهای طالبان در بخش‌هایی این ولایت نگرانی کرده اند.

محمدطاهر رحمانی، عضو شورای ولایتی فاریاب به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت: “اندک غفلت کنیم شهر میمنه در (آتش) می‌گیرد. همراه مسؤولین محلی لحظه به لحظه در تماس استیم که به ما اطمینان می‌دهد که مشکلی نیست، تامین امنیت است و طالبان حرکت کرده نمی‌تواند و طیاره از هوا آنها را حمایت میکند، نگرانی هرلحظه وجود دارد ازطرفی هم افرد نظام الدین قیصاری که از صبح تا حال بخاطر رهایی نظام الدین قیصاری ۱۲ تا ۵ پوسته امنیتی را در ولسوالی قیصار به دست طالبان رها کرده اند”.

سخنگوی نیروهای کماندو در فاریاب گفت در این درگیری‌ها شماری از افراد طالبان نیز زخم برداشته اند، اما هنوز گروه طالبان در پیوند به درگیری نیروهای کوماندو با افراد آنان به رسانه‌ها جزئیات نداده اند.

.