مادلین وسترهات دستیار جوان دونالد ترامپ اولین بار توجه رسانه‌ها را در سال 2016 هنگامی جلب کرد که او مهمانان رییس جمهوری آمریکا را در برج ترامپ اسکورت می‌کرد. او مانند دیگر 27 ساله‌ها نیست. در زمانی که بسیاری از کارشناسان جوان در حال سپری کردن بحران یک چهارم اول زندگی شان هستند، این دختر جوان سمت مهمی در کاخ سفید ایالات متحده دارد.

به گزارش «سی‌ان‌بی‌سی نیوز»، وسترهات، دستیار ویژه و مدیر اجرایی رییس جمهوری ایالات متحده است و با توجه به اطلاعات اداره حقوق کاخ سفید این کشور که روز جمعه 29 ژوئن منتشر شد، او 95 هزار دلار در سال درآمد دارد

مادلین وسترهات در اصل کالیفرنیایی است و دارای مدرک لیسانس در علوم سیاسی دارد، او قبلا به عنوان دستیار سایر کاندیداهای جمهوری خواه در سطح ایالتی و فدرال فعالیت کرده و در سال 2012 برای کارورزی در کمپین انتخابات ریاست جمهوری میت رامنی از کالج مرخصی گرفت

درآمد مادلین در مقایسه با سایر افرادی که شغل مشابهی داشتند، چگونه است؟

آنیتا بکر برکنریج که در 32 ساله که دستیار ویژه باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا بود، در طول دو سال دوره کاری‌اش، سالی 95 هزار دلار بدست آورد.

اگر تورم را در نظر بگیرید، دستیار ترامپ درآمدی کمتر از برکنریج دارد که درآمد 2011 او به دلار امروز 103 هزار دلار ارزش داشت.

اما وسترهات در مقایسه با اولین دستیار اجرایی اوباما که کارش را در 2009 شروع کرد، درآمد بیشتری دارد. کتی جانسون هنگامی که کارش را در سال 2009 در سن 27 سالگی به عنوان دستیار اجرایی اوباما آغاز کرد، 75 هزار دلار در سال درآمد داشت.

طبق آمار اداره کار ایالات متحده آمریکا، در سال 2017، کارمندان معمولی بین سن 25 تا 34 در این کشور، به طور متوسط 773.50 دلار در هفته که 40.222 دلار در سال می‌شود بدست آورده‌اند در صورت که مادیلین دستیار ویژه و مدیر اجرایی دفتر دونالد ترامپ، 95.000 دلار در سال 2017 بدست آورده است.

..