اعضای کاروان صلح خواهان ولایت هلمند امروز شنبه 23 ژوئن در یک نشست خبری در شهر کابل پایتخت افغانستان اعلام کردند که طالبان پیشنهاد صلح آنها را رد کرده‌اند.

به گزارش منابع خبری افغانستان؛ اعضای کاروان صلح هلمند گفتند، گروه طالبان بصورت خصوصی پیشنهاد صلح این کاروان را رد کرده و گفته‌اند که اول بروند در فرودگاه بگرام کابل از نیروهای امریکایی در خواست صلح کنند.

اقبال خیبر عضو کاروان صلح خواهان ولایت هلمند در نشستی در کابل گفت، قرار است فردا یکشنبه خیمه تحصن این کاروان در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل ایجاد شود و پس از آن مقابل ساختمان سفارت کشورهای ایران، امریکا، روسیه و پاکستان در کابل نیز خیمه تحصن اش برپا خواهد شد.

اقبال خیبر افزود، دلیل تحصن این کاروان در مقابل سفارت‌ها، آوردن فشار سیاسی به کشورهای است که بالای روند صلح افغانستان تأثیرگذار‌اند.

کاروان صلح خواهان ولایت هلمند در جنوب افغانستان روز دوشنبه 18 ژوئن به شهر کابل پایتخت افغانستان رسیدند. این افراد نزدیک به 45 روز پیش از شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند سفرشان را با پای پیاده بسوی کابل آغاز کردند و خواهان صلح و ختم جنگ شدند.

این کاروان، هدف‌شان را جلب توجه دولت افغانستان، گروه طالبان و مردم به صلح عنوان کرده‌اند. این حرکت پس از یک حمله انتحاری خونبار در شهر لشکرگاه در ولایت هلمند ایجاد شد که در آن ده‌ها غیرنظامی کشته شدند.