لحظاتی پیش دیدار تاریخی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در هتلی در جزیره سنتوزای سنگاپور آغاز شد.

ابتدا ترامپ و اون، از دو طرف جایگاه تهیه شده برای آغاز دیدار تاریخی‌شان، به سمت هم رفتند و روبروی لنز دوربین‌ها، با یکدیگر دست دادند. برای چند ثانیه در حالی که لبخند بر لب داشتند، با یکدیگر گفت‌وگو کردند. ترامپ دست چپ خود را بر شانه کیم جونگ اون گذاشت و سپس در حالی که با یکدیگر سخن می‌گفتند، با قدم زدن بر روی فرش قرمز، به سمت اتاق محل گفت‌وگو رفتند.

آن‌ها پس از آن‌که در فضای خارجی هتل، برای نخستین بار با یکدیگر دیدار کرده و دست دادند، به اتاق محل برگزاری گفت‌وگوها رفتند و جلوی خبرنگاران هم دست دادند.

وكيم

پس از آن گفت‌وگوها میان دو طرف، پشت درهای بسته آغاز شد.

دقایقی پیش از این دیدار، سران دو کشور آمریکا و کره شمالی به هتل محل دیدار خود رسیده بودند.

این اولین دیدار یک رئیس‌جمهوری آمریکا و یک رهبر کره شمالی با یکدیگر است که امروز سه‌شنبه 12 ژوئن صورت می‌گیرد. این دیدار پس از فراز و نشیب‌های بسیار برگزار شد، حتی در مقطعی احتمال لغو دیدار هم وجود داشت.

پیش از آغاز زمزمه‌ها درباره دیدار رهبران دو کشور، کیم جونگ اون توقف برنامه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک کره شمالی را اعلام کرد؛ دو برنامه‌ای که برای چند دهه، نگرانی جامعه جهانی را در پی داشت و باعث اعمال تحریم‌هایی سخت علیه پیونگ یانگ شده بود.

پیش از آغاز دیدار تاریخی ترامپ و اون

پیش از آغاز دیدار تاریخی ترامپ و اون

تصویری.. برگزاری دو جلسه مذاکرات میان رهبران آمریکا و کره شمالی

مذاکرات رسمی میان دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، سه‌شنبه 12 ژوئن در نخستین دیدار تاریخی‌شان در سنگاپور، پس از دو بار دست دادن همراه با لبخندها، آغاز شد.

رهبران آمریکا و کره شمالی، ابتدا جلسه مذاکرات 48 دقیقه‌ای پشت درهای بسته تنها در حضور مترجمان برگزار کردند و سپس از اتاق خارج شدند.

پس از آن هیئت‌های آمریکایی و کره شمالی به ریاست ترامپ و اون، جلسه مذاکرات وسیع‌تری بلافاصله پس از دیدار اول دو رهبر، برگزار کردند

ساعت 9 صبح به وقت محلی، دیدار تاریخی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در هتلی در جزیره سنتوزا در سنگاپور آغاز شد.

ابتدا ترامپ و اون، از دو طرف جایگاه تهیه شده برای آغاز دیدار تاریخی‌شان، به سمت هم رفتند و روبروی لنز دوربین‌ها، با یکدیگر دست دادند. برای چند ثانیه در حالی که لبخند بر لب داشتند، با یکدیگر گفت‌وگو کردند. ترامپ دست چپ خود را بر شانه کیم جونگ اون گذاشت و سپس در حالی که با یکدیگر سخن می‌گفتند، با قدم زدن بر روی فرش قرمز، به سمت اتاق محل گفت‌وگو رفتند.

آن‌ها پس از آن‌که در فضای خارجی هتل، برای نخستین بار با یکدیگر دیدار کرده و دست دادند، به اتاق محل برگزاری گفت‌وگوها رفتند و جلوی خبرنگاران هم دست دادند.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در آغاز دیدار تاریخی‌اش با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، گفت که دو کشور، موانع زیادی را برای رسیدن به این دیدار بی‌سابقه پشت سر گذاشتند.

کیم جونگ اون خطاب به ترامپ گفت: «از دیدارتان خشنودم آقای رئیس‌جمهوری. مسیر طی شده برای رسیدن تا این‌جا آسان نبود. قضاوت‌های قدیمی و عادت‌های کهنه، موانع بسیاری ایجاد کردند، اما ما از همه آن‌ها عبور کردیم تا امروز این‌جا با یکدیگر دیدار کنیم».

ترامپ هم در حضور خبرنگاران گفت، روابط بسیار خوبی با رهبر کره شمالی پیش‌بینی می‌کند.

پایان نخستین دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور+تصاویر

رهبران دو کشور ایالات متحده آمریکا و کرۀ شمالی ساعت ۹ بامداد سه‌شنبه به وقت محلی در جزیرۀ سنتوزای سنگاپور با یکدیگر دست دادند.

به گزارش سایت همایون  به نقل از المیادین، نخستین دیدار تاریخی میان رهبران کره شمالی و ایالات متحده آمریکا در سنگاپور به پایان رسید.

ترامپ و اون2

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی گفت:درباره سلاح هسته ای کره شمالی دو طرف با هم فعالیت خواهند کرد.

ترامپ و اون3

رهبران دو کشور ایالات متحده آمریکا و کرۀ شمالی ساعت ۹ بامداد سه‌شنبه به وقت محلی در جزیرۀ سنتوزای سنگاپور با یکدیگر دست دادند.

این دیدار پس از مذاکرات فشرده و طولانی مدت نمایندگان دو کشور ممکن شد.  کیم و ترامپ پس از ادای جملاتی کوتاه مقابل خبرنگاران، پشت درهای بسته گفتگویی دو جانبه را با حضور مترجمان آغاز کردند.

ترامپ و اون4

پس از گفتگوی رو در روی دو رهبر که تنها با حضور مترجمان انجام شد، جلسه گسترده‌تری با حضور مقامات دو کشور برگزار گردید. دو رهبر بار دیگر، برای سومین بار از از زمان دیدار، با یکدیگر دست دادند.

ترامپ و اون5

پس از مذاکرات رهبران دو کشور که برخی پیش‌بینی کرده‌اند مدت آن به دو ساعت نیز برسد، آنها به دیگر مقامات رسمی حاضر در سنگاپور خواهند پیوست و نهار را مشترکا خواهند خورد.

ترامپ و اون6

در صورت موفقیت کیم جونگ-اون و دونالد ترامپ در دستیابی به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در حوزه دیپلماسی، آن گاه انتظار می‌رود که تغییرات مهمی در چشم انداز امنیت در شمال شرق آسیا ایجاد شود.

دست دادن کیم جونگ-اون و دونالد ترامپ تنها چند ثانیه طول کشید و چند کلمه‌ای نیز میان آنها رد و بدل شد. سپس هر دو راهی اتاق جلسه شدند و در مسیر رسیدن به اتاق، در راهروی هتل به یکدیگر لبخند می‌زدند.

به گزارش یورو‌نیوز ساکنان سنگاپور در این روز دور هم جمع شدند تا دیدن این لحظات تاریخی را در کنار یکدیگر تجربه کنند.

رهبران دو کشور در حضور خبرنگاران با یکدیگر دیدار کرده و به یکدیگر دست دادند. هر دوی آنها ابراز امیدواری کردند که گفتگوهای موثری در پیش داشته باشند و به نتایج مهمی برسند.

دونالد ترامپ گفت: «احساس فوق‌العاده‌ای دارم. ما گفتگوهای مهمی خواهیم داشت که فوق‌العاده موفق خواهد بود. این باعث افتخار من است و شکی ندارم که ما روابط فوق‌العاده‌ای در پیش‌رو داریم.»

کیم جونگ-اون نیز گفت: «رسیدن به اینجا آسان نبود. برای برگزاری این نشست موانع بسیاری وجود داشت اما ما این موانع را پشت سر گذاشتیم و اکنون اینجا هستیم.»

دونالد ترامپ در یکی از آخرین پیام‌های توییتری خود که از سنگاپور منتشر کرد، با اشاره به دیدار تاریخی پیش‌رو، مخالفان خود را بازندگانی توصیف کرد که همواره سیاستهای او را زیر سوال برده‌اند. او با اشاره به آمریکایی‌های زندانی در کرۀ شمالی، آزمایشهای موشکی و تحقیقات این کشور اعلام می‌کند که اکنون همۀ این حوادث متوقف شده‌اند. او با اشاره به مخالفانش می‌نویسد: «آنهایی که از همان ابتدا کارهای من را اشتباه می‌دانستند، دیگر چیزی نمی‌توانند بگویند.»

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که نسبت به نتایج نشست سنگاپور خوشبین است. او دونالد ترامپ و کیم جونگ-اون را به دلیل «از بین بردن چرخۀ مخاطرات که در سال گذشته نگرانی‌های بسیاری را بوجود آورده بود» ستود. او اعلام کرد که سازمان ملل از این گفتگوها حمایت می‌کند.

آقای گوترش اعلام کرد که سازمان ملل آماده کمکهای انسانی به کرۀ شمالی است. سازمان ملل هم اکنون در تلاش برای تامین بودجه ۱۱۱ میلیون دلاری برای کمک به مردم کرۀ شمالی است و دونالد ترامپ هفته گذشته اعلام کرد که باید کشورهای آسیایی به جای آمریکا برای تامین این کمک مالی، وارد عمل شوند.

بنا بر اعلام کاخ سفید، دونالد ترامپ روز دوشنبه با مون جائه-این، همتای خود در کرۀ جنوبی گفتگو کرده است. رئیس جمهوری کرۀ جنوبی نقش قابل توجهی در کاهش تنش‌ها در شبه جزیرۀ کره و گام برداشتن پیونگ یانگ در مسیر ضد هسته‌ای شدن ایفا کرده است.

دو رئیس جمهور در جریان این تماس تلفنی تاکید کرده‌اند که پس از نشست سنگاپور نیز برای حل و فصل اختلافات در کره «هماهنگی نزدیکی» با یکدیگر داشته باشند.

بنا بر گزارش رسانه‌ها، رهبر کرۀ شمالی پس از بازدید طولانی و شبانۀ خود از سنگاپور، تحت تاثیر تمیزی و زیبایی این شهر قرار گرفته است. او به ابراز احساسات مردم واکنش نشان می‌داده و اهالی شهر را با این بازدید غیرمنتظره شگفت زده کرده است.

کره شمالی.کیم جونگ اون

او در جریان این بازدید شبانه گفته است که قصد دارد در آینده از دانش و تجربۀ پیشرفت سنگاپور در زمینه‌های مختلف استفاده کند.

کره شمالی.کیم در سنگاپور

بنا بر اخبار منتشر شده، رهبران دو کشور آمریکا و کرۀ شمالی برای ساعات اقامت در سنگاپور پیش از این دیدار تاریخی، دستورالعمل کاری رسمی ندارند. دونالد ترامپ بامداد دوشنبه در پیامی توییتری، حضور در سنگاپور را اتفاقی ارزشمند توصیف کرد. او نهار را در کاخ ریاست جمهوری این کشور به همراه لی هسین لونگ، نخست‎وزیر سنگاپور صرف کرد.

کره شمالی...کیم اون

کیم جونگ-اون روز یکشنبه پس از ورود به سنگاپور با نخست‌وزیر این کشور دیدار کرد و شب هنگام نیز به همراه گارد حفاطتی خود، وزیر خارجۀ سنگاپور و جمع قابل توجهی از خبرنگاران برای گردش به ساحل رفت. او حتی با ویویان بالاکریشنان، وزیر خارجۀ سنگاپور عکسی سلفی گرفت که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

:
احتمال موفقیت دیدار سران آمریکا و کره شمالی کم است/ کیم جونگ اون باید به نصحیت ایرانی ها گوش دهد

این نصیحت ایرانی ها کاملا به جا و درست است زیرا ترامپ در کمتر از دو سال به قدرت رسیدنش هیچ توافقنامه و معاهده ای را حتی آنهایی که با نزدیکترین همپیمان کشورش امضا شده را بی نصیب از نقض و پاره کردن باقی نگذاشت.

به گزارش  سایت همایون بنقل ازپایگاه اطلاع رسانی ، «عبدالباری عطوان» نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب در سرمقاله روزنامه رأی الیوم به دیدار سران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور پرداخت و نوشت: فردا سه شنبه یکی از مجلل ترین هتل های سنگاپور میزبان دیدار تاریخی سران میان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و دشمن سرسختش یعنی«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی خواهد بود که سی سال از ترامپ کوچکتر و طبیعتا دگمه هسته ای کوچکتری (در مقایسه با دگمه هسته ای ترامپ)دارد اما از اعصاب قوی و زیرکی سیاسی بالایی به اذعان بیشتر کارشناسان پیگیر تحولات سیاسی و امنیتی شرق آسیا، برخوردار است.

کیم رهبر کره شمالی هواپیمای خصوصی غول پیکر مانند همتای آمریکایی خود یا همتاهای عرب خود ندارد بلکه یک هواپیمای قدیمی و فرسوده ساخت شوروی دارد به همین دلیل مجبور شد یک هواپیمای وابسته به هواپیمایی چین برای انتقالش به پکن و از آن جا به طور مستقیم به سنگاپور به عاریت بگیرد.

کارشناسانی که مدعی اند از باطن مسائل مطلع هستند این اقدام را این گونه تفسیر کردند که بنابر چندین دلیل صورت گرفته است: اولا امنیتی ، دوما بی اعتمادی به دشمن آمریکایی و نیز  آماده بودن برای مقابله با توطئه هایش، سوما برای رساندن این پیام که کیم از حمایت چینی ها برخودار است و چهارما زیرا کیم می ترسید که اگر هواپیمای ساخت شوروی سابق موفق به پرواز شود ممکن شانس فرود یا بازگشت نداشته باشد.

ایرانی ها که روابط همپیمانی قوی با کره شمالی دارند بلافاصله به رهبر کره شمالی نصیحت کردند که به ترامپ رئیس جمهور تاجر آمریکا اعتماد نکند و هشدار دادند که این مرد به سندی که امضایش می کند، احترام نمی گذارد به همین دلیل توافق با وی و امضا کردن توافقنامه فایده ای ندارد. ما به این نصیحت این را اضافه می کنیم که به یاد بیاورد که چه بر سر «صدام حسین»رئیس جمهور اسبق(معدوم) عراق و «معمر قذافی» رهبر سابق لیبی پس از شنیدن حرف آمریکایی و چشم پوشی از سلاح های کشتار جمعی  آمد و نیز به یاد بیاورد که بر سر کشورهای شان چه آمد و چگونه ویران شدند.

این نصیحت ایرانی ها کاملا به جا و درست است زیرا ترامپ در کمتر از دو سال به قدرت رسیدنش هیچ توافقنامه و معاهده ای را حتی آنهایی که با نزدیکترین همپیمان کشورش امضا شده را بی نصیب از نقض و پاره کردن باقی نگذاشت.

تشریح می کنیم و بیشتر می گوییم که ترامپ رئیس جمهور آمریکا از توافقنامه آب و هوایی پاریس خارج شد، توافق تبادل تجارت آزاد با همپیمانان اروپایی اش را لغو کرد و جنگ تجاری علیه آنها اعلام کرد، سیاست های حمایتی در پیش گرفت که در سایه آنها تعرفه گمرکی بر همه صادرات اروپا، کانادا و مکزیک به آمریکا اعمال کرد، از توافقنامه هسته ای با ایران خارج شد و سفارت آمریکا را به قدس اشغالی منتقل کرد.

ترامپ پس از آن به سنگاپور برای دیدار با رهبر کره شمالی رفت که نشست اخیر سران هفت کشور صنعتی بزرگ جهان و تصمیم هایش را زیر پا گذاشت و حاضر نشد بیانیه پایانی آن را امضا کند و با «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا، نزدیک ترین کشور به آمریکا، در افتاد.

هدف اعلام شده از دیدار سران در سنگاپور رسیدن به معاهده صلح آمریکا و کره شمالی است که منجر به خلع سلاح هسته ای و موشک های بالستیک کره شمالی به شکل تدریجی در مقابل لغو محاصره و کمک های اقتصادی و تضمین های امنیتی می شود.

روی کاغذ به نظر این قراداد تقریبا غیرممکن می رسد و بسیار دشوار است که در یک نشست غیرعلنی میان رهبران دو کشور محقق شود که پس از «ن ترامپ پرواز کند و به واشنگتن برگردد و دیدارش را محدود به یک روز کند لیکن برخی این مساله را مطرح می کنند که مقدمات پیش از برگزاری این نشست سران که شامل دیدار« مایک پومپئو»وزیر خارجه آمریکا با رهبر کره شمالی شد، نتایج خوبی محقق کرد و راه را برای رسیدن به توافق هموار کرد.

«مایکل مکفاول» سفیر سابق آمریکا در روسیه اوضاع را با دقت خلاصه و نتیجه گیری درستی کرد زمانی که به پرسشی در زمینه پیش بینی  درباره نشست سران میان کیم و ترامپ با این گفته پاسخ داد که «اگر ترامپ از مذاکره بر سر توافقنامه ای درباره شیر با کانادا یکی از نزدیکترین همپیمانان ما ناتوان است، چگونه می تواند با بزرگترین دشمن ما بر سر خلع سلاح هسته ای به توافق برسد؟»

پرسش مکفاول سفیر بسیار منطقی و به جاست و ما نیز به مانند وی بدبین هستیم زیرا ما بر این باور نیستیم که رهبر کره شمالی به دشمن آمریکایی خود اعتماد دارد و بعید است که بازدارندگی هسته ای و موشکی که در اختیار دارد را در مقابل یک مشت کمک های اقتصادی بمب گذاری شده،قربانی کند؛ این دو بازدارندگی بود که ترامپ را مجبور کرد برای دیدار با کیم در سنگاپور به دست و پا بیفتد.

کسی که یعنی ترامپ که نشست سران هفت کشور صنعتی با همپیمانانش و تصمیم هایش را زیر پا گذاشت، به هر دلیلی که شده تردیدی در زیر پا گذاشتن تصمیم های نشست سنگاپور نخواهد کرد. این تاجر  یک فرد متکبر، مغرور و تندرو در نژادپرستی اش است. ما نیز چاره ای جز انتظار نداریم.