صمد کارمند

آه ….!
كه چقدر درد اورد است، امروز بازهم فرزندان كابل ما غرق در خون و خاك شدند، اينها نه بی دين بودند و نه هم سرباز ناتو و امريكا، اينها خواهران و برادران و شهروندان ما بودند كه در نتيجه غفلت نيرو های مسوول امنيتی كشور و تهاجم انتخاری طالبان و داعشيان تروريست در حاليكه امد امد عيد را استقبال ميكردند و گويا چند روزی در اتش بس ميخواستند ارام زيست كنند اما دريغا كه دگر با ما نيستند و شهيد شدند.
اخر جوابده خون و در نهايت زنده گی اينها كيست؟


شرم باد بر رژيمی كه خود در كانتينر های امنيتی و اتاق های سرد بهاری زنده گی دارند و شهروندان شان با شكم گرسنه كشته ميشوند و انها با بيان تسليت به مستی و تقابل های قدرت ساخته گی خويش مصروف اند.
بايد بيدار شد و خود به پا شويم.
پيروز ميشويم … نه فورأ .. اما حتمن

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

آمار جان باخته‌گان حملۀ انتحاری در دارلامان به ۱۲ تن افزایش یافت

گواهان رویداد می‌گویند که این انفجار برخاسته از حملۀ انتحاری بوده است و تلفاتی در پی دارد

پولیس کابل می‌گوید که در نتیجۀ یک حملۀ انتحاری در نزدیک وزارت احیا و انکشاف دهات در مربوطات حوزه ششم پولیس شهرکابل، دست کم ۵ تن کشته شدند و ۲۰ تن دیگر زخمی‌شده اند.

اما وحید مجروح، سخن‌گوی وزارت صحت عامه، کشته شدن ۱۲ تن و زخم برداشتن ۳۱ تن دیگر را در این حمله، تأیید کرده می‌کند.

شریف امیری، خبرنگار طلوع نیوز از محل رویداد می‌گوید که گواهان رویداد به او گفته اند که مهاجم انتحاری خودش را در در وردی وزارت احیا و انکشاف دهات، هنگامی که کارمندان این وزارت پس از رخصتی به سوی خانه‌های شان حرکت کرده بودند، انفجار داده است.

این خبر به‌روز می‌شود.

پیش از چاشت امروز، در یک انفجار دیگر در حوزه چهار شهر کابل، یک تن کشته شد و دو تن دیگر زخمی شده اند.

این در حالی است که چند ساعت محدود به آغاز آتش‌بس حکومت در برابر طالبان باقی مانده است. قرار است حکومت از هفتم ماه رمضان تا پنجم عید رمضان، حمله‌ها بر مواضع و جنگجویان طالبان را متوقف سازد.

طالبان نیز قرار است سه روز عید را آتش‌بس کنند.

در آستانۀ این آتش‌بس‌ها، حمله‌های انتحاری و انفجاری در کابل و ولایت‌ها افزایش یافته اند.

ساعاتی پیش، چهار مهاجم انتحاری بر ساختمان ریاست معارف ولایت ننگرهار حمله کردند.

مقام های امنیتی میگویند که سه تن از مهاجمان از سوی نیروهای امنیتی پیش از انجام حمله کشته شدند و اما یکی تن آنان، موفق شد خودش را انفجار دهد.

تاکنون گروهی مسؤولیت این رویدادها به عهده نگرفته است

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++..

در یک انفجار در کابل هفت جان باختند

این انفجار حوالی ساعت سه پس از چاشت امروز در منطقۀ سرکاریز در نزدیکی خانۀ محمد محقق، رخ داده است. تاهنوز علت اصلی این انفجار معلوم نیست

در نتیجۀ یک انفجار در منطقۀ سرکاریز در مربوطات حوزه ششم امنیتی پولیس کابل، دست کم هفت تن به شمول یک زن جان باختند و نُه تن دیگر زخمی شدند.

گواهان رویداد می گویند که این انفجار حوالی ساعت دو نیم پس از چاشت رخ داد.

هرچند رییس بررسی های جنایی فرماندهی پولیس کابل این رویداد را برخاسته از انفجار یک بالون گاز می گوید، اما گواهان رویداد می گویند که این یک رویداد تروریستی بوده است.

قاسم، یکی از گواهان رویداد در این باره گفت: «این یک رویداد تروریستی است. یک موترسایکل فعلأ همانجا از بین رفته، امکان داره که همان موترسایکل کدام چیزی باشد.»

عبدالخالق، گواه دیگر این رویداد نیز افزود: «داخل دکان بودم که صدای بسیار قوی شنیده شد. در دکان بودم وقتی که ار دکان برامدم آتش سوزی صورت گرفته بود.»

در  این انفجار، سه موتر تخریب شده اند و دکان های نزدیک این رویداد نیز آسیب دیده اند

+++++++++++++++++++++++++++++++++++..

حملۀ گروهی بر ریاست معارف ولایت ننگرهار

رییس معارف ولایت ننگرهار این حمله را تأیید می‌کند، اما از تلفات این حمله چیزی نمی‌گوید

مقام‌های محلی ننگرهار روز دوشنبه (۲۱ جوزا) تأیید می‌کنند که گروهی از مهاجمان مسلح بر ریاست معارف این ولایت، حمله کرده‌اند.
 
عطاالله خوگیانی، سخن‌گوی والی ننگرهار، می‌گوید که حوالی ساعت ۰۹:۵۰ بامداد، نخست یک مهاجم انتحاری خودش را دربرابر ریاست معارف در شهر جلال‌آباد انفجار داد و سپس سه مهاجم دیگر در ظرف ده دقیقه از سوی نیروهای امنیتی، ازپا درآورده شدند.
 
آقای خوگیانی، گفت: «تاکنون گزارشی از تلفات در دست نیست، اما تمامی مهاجمان از سوی نیروهای دولتی ازپا درآورده شدند.»
 
درهمین‌حال، آصف شینواری، رییس معارف ننگرهار، این حمله را تأیید می‌کند، اما از تلفات حمله چیزی نگفته‌است.
 
تاکنون هیچ‌گروهی به‌شمول طالبان، مسؤولیت این رویداد را به‌دوش نگرفته‌است

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

افغانستان‌وپاکستان مرکزهای مشترک اطلاعات‌ استخباراتی ایجادمی‌کنند

بربنیاد گزارش‌ها، توافق در این باره، پس‌از نشست رییسان کل عملیات‌های نظامی افغانستان و پاکستان در شهر راولپندی، به‌دست آمده‌است

بربنیاد گزارش یک خبرگزاری چینی، منابع در نشست از مقام‌های نظامی روز یک‌شنبه (۲۰جوزا) گفته‌اند که افغانستان و پاکستان برای شریک‌سازی اطلاعات استخباراتی، مرکزهای هماهنگی مشترک ایجاد می‌کنند.
 
مقام‌های افغان و پاکستانی توافق کرده‌اند تا افسران ارتباطی در کابل و اسلام‌آباد جابه‌جا سازند ونیز در امتداد خط دیورند مرکزهای هماهنگی ایجاد کنند.
 
به گزارش برخی‌از رسانه‌های چینی، توافق در این باره، پس‌از نشست رییسان کل عملیات‌های نظامی افغانستان و پاکستان در شهر راولپندی، به‌دست آمده‌است.
 
رهبری هیات افغانی را در این نشست، نجیب‌الله علیزی به‌دوش داشت.
 
هدف از گماشتن افسران ارتباطی در کابل و اسلام‌آباد ونیز ایجاد مرکز‌های هماهنگی در امتداد خط دیورند، شریک‌ساختن اطلاعات استخباراتی و نظارت از رفت‌وآمد هراس‌افگنان در امتداد این خط گفته شده‌است.
 
گفته می‌شود که افسران ارتباطی اطلاعات استخباراتی  را دربارۀ حضور و فعالیت‌های شورشیان مشکوک باهم شریک می‌سازند تا دربرابر آنان اقدام شود.
 
مرکزهای هماهنگی از اقدامات دربرابر هراس‌افگنان در تورخم و چمن، ایجاد خواهند شد.

منابع می‌گویند که قراراست جنرال قمر جاوید باجوه، رییس ارتش پاکستان، روز سه‌شنبه به دعوت اشرف‌غنی، رییس‌جمهور کشور، از افغانستان بازدید کند

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

حملۀ هوایی بر رادیو شریعت در غزنی


رادیو شریعت واقع در روستای لولۀ ولسوالی زنخان غزنی، امروز مورد حملۀ هوایی قرار گرفت. این رادیو از سوی گروه طالبان نزدیک به یک ماه قبل روی موج اف‌ام فعال شده بود.

محمدضیاء یعقوبی، ولسوال زنخان به سلام‌وطندار می‌گوید، در این حمله در کنار تخریب رادیوی شریعت، 6 طالب کشته و 3  طالب دیگر زخمی شدند.

گروه طالبان از طریق رادیو شریعت به نشر ترانه‌ها در وصف جنگجویان خویش و اعلام دستاوردهای این گروه می‌پرداخت.

گروه طالبان تاکنون در این مورد اظهارنظری نکرده است.

>