جهان منتظر بدترین بحران اقتصادی خواهد بود
———————————————-
برگرادن بفارسی – دکتر صفوی
پوتین امروز درنشست اقتصادی بین الملی پتربورگ روسیه که رهبران ونمایندگان اضافتر از 45 کشور جهان درآن اشتراک کرده بودند گفت : ” خارج شدن یکی از طرفین از میدان قواعد حقوقی درقرارد داد های بین الملی به معنی از دست دادن اعتماد است که این رفتار دولتها وضعیت غیر قابل پیش بینی را به بوجود می آورد که درحقیقت این نوع رفتار دولتها به ویژه مرکز قدرت دقیقآ خطرات جدی ومملو از پیامدهای منفی را دربرخواهد داشت وجهان به تهدیدات غیرقابل پیش بینی تصادم خواهد نمود واین بحران خصوصا بحران اقتصادی که جهان تا حال ندیده است به آن مواجهه خواهند شد.”
وی افزود : هر چهارسال بعد درامریکا رییس جمهور جدیدی انتخاب میشود و اینکه هرکدام شان به نوبه خود بیایند امضا و قرار داد های بین المللی را که رییس جمهور قبلی امضا کرده است لغو اعلان کنند، واقعآ این برای ما غیر قابل پزیرش است ، درحقیقت این مشکل خودسری یک قطبی درجهان است ، وقتی من درنشست مونشین درسال 2007 هشدار دادا بودم : ” ايالات متحده امریکا با فراتر نهادن پا از سرحدات خود، امنيت جهاني را به معرض خطر مواجهه ساخته است وسایر کشورها با این نوع اعمال خطرناک احساس امنيت و مصؤنيت نمي کنند وامریکا درتلاش است تاقوانین خود را به سایر جهان گسترش وتحمیل نمایید … ولی امریکای ها و اروپایی ها درآنوقت از من آزورده شدند وشروع به تبلیغات علیه من وموضعگیری های منفی ونادرست علیه روسیه نمودند ، ولی حالا بفرمایید بخورید درجهان چه میگزر وامریکا چه میکند…. واین دقیقا همان چیزی است که من هشدار داده بودم……!
پوتین به غرب توصیه نمود : هرچیز به خود یک حد مرزی دارد وما به هیچوجهه به کسی اجازه نخواهیم داد که از خط قرمز ما عبور کند وغرب باید به منافع روسیه احترام بگزارد .
منبع- ریانوستی

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پوتین خطاب به رهبران ژاپن و فرانسه

امریکا می خواهد فوتبال را

با قوانین “جودو” بازی کند

در دومین شهر بزرگ روسیه “سن پترز بورگ” یک کنفرانس اقتصاد جهانی تشکیل شد که در آن نخست وزیر ژاپن و رئیس جمهور فرانسه نیز شرکت کردند. بخش مهمی از کنفرانس به مسئله لغو برجام از سوی امریکا و حربه “تحریم” ها از سوی امریکا علیه کشورهای جهان اختصاص یافت و در همین ارتباط پوتین گفت:

تحریم ها به بازی فوتبال با قوانین جودو می ماند و نتیجه آن هرج و مرج جهانی است. در مورد روسیه تحریم های امریکا برای آنست که پیشرفت های تکنیکی در همه زمینه ها، از جمله در عرصه نظامی در روسیه فلج شود، اما کشورما در این زمینه از خیلی از کشورها جلو افتاده است.

در پاسخ “ماکرون” رئیس جمهور فرانسه نیز گفت: من به پایبندی همکار روس خود به عنوان بهترین ورزشکار جودو می کنم. ورزشکار با رقیب مقابل خود با احترام و با اخلاق رفتار می کند و من از آقای پوتین می خواهم در کنار هم در صحنه جهانی تاثیر گذار باشند. من هم شخصا خیلی به فوتبال علاقمند هستم و بیائید دسته جمعی بازی کنیم و به هم اتکا و به اعتماد کنیم.

در ادامه کنفرانس، پوتین درباره برجام و یکسویه آن توسط امریکا گفت: ایران به همه بندهای برجام متعهد بوده و دلیلی برای تحریم و تهدید این کشور وجود ندارد. ما از تعهدات بین المللی که وضع شده دفاع میکردیم و از ایران میخواستیم که همه موارد برجام را اجرا کند و باید گفت که ایران با تفاهم بسیار این تعهدات را اجرا کرد. امروز می توان گفت که همه موارد را ایران رعایت کرد. نقص برجام به ضرر همه منطقه است و همان مشکل کره شمالی را بوجود خواهد آورد. آیا ما همین مشکل و یا بزرگتر از آن را خواهانیم؟ منظورم انفجار منطقه میباشد. فکر می کنم پاسخ منفی است. نقص برجام از سوی ایران برای آن کشور قابل فهم نخواهد بود و ریسک های دیگری می تواند پیش بیآید و به پیچیدگی مسئله بیافزاید. روسیه همیشه از فعالیت قانونی سازمان ملل حمایت میکند و معتقد است همه مشکلات جهانی باید از طریق سازمان طرح و حل شود.