مقام‌های امنیتی در ولایت سرپل می‌گویند که گروه طالبان یک اکادمی بزرگ نظامی را در ولسوالی کوهستانات این ولایت ایجاد کرده‌اند، مربیان ازبکستانی 300 کودک زیر سن را آموزش نظامی می‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، خلیل الله دستیار فرمانده پولیس ولایت سرپل به آریانا نیوز گفته است که این اکادمی نظامی دو ماه پیش در منطقه سنگ سوراخ ولسوالی کوهستانات ایجاد شده است.
آقای دستیار بیان داشت که هم اکنون دو مربی ازبکستانی بیش از 300 کودک زیر سن را در این اکادمی نظامی آموزش‌های نظامی می‌دهند.
به گفته وی، مقام‌‌های امنیتی سرپل این موضوع را با مقام‌های امنیتی در مرکز در جریان گذاشته و قرار شده که به زودی عملیاتی برای نابود سازی این آغاز خواهد شد

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

نشست تشریفاتی اندونیزیا یا فریب سیاسی بنام علما

در نشست اندونیزیا فقط علمای درباری از هرسه کشور دعوت شده بودند تا عمدا به موضوع تحریم و تکفیر طالبان و داعش نپردازند و فقط بر صلح تاکید کنند و از اشرف غنی تمجید نمایند

نشست علمای سه کشور افغانستان، پاکستان و اندونیزیا در شهر بوگور اندونیزیا برگزار شد.

به گزارش  سایت همایون بنقل ازشبکه اطلاع رسانی افغانستان، در این نشست که سه روز بطول انجامید، سران سیاسی هرسه کشور بجای علما شرکت کرده بودند که البته سران سیاسی بیشتر در حاشیه مشغول نظارت بر عملکرد و هدایت مصوبات شورای علما بودند. در این میان علمایی البته مطیع و تابع سیاست های حکومتی از هر سه کشور در این نشست شرکت داشتند که بیشتر جلوی دوربین رسانه ها قرار گرفتند تا رسیدگی به وضعیت صلح و اعلام فتوای جامع جهت محکومیت هراس افکنی و انتحاری یا خود ترقانی در افغانستان.

علمای سفارشی و فرمایشی هر سه کشور، با سردادن شعارهای صلح و دوستی و امنیت با قرائت های متعدد از آیات قرآنکریم، روز مقدماتی، جلسه اصلی و اختتامیه را به پایان رساندند.

این علما در قطعنامه پایانی نشست از اشرف غنی رییس جمهور افغانستان بخاطر تلاش برای صلح و آرامش و دعوت مخالفان به صلح تشکر کردند و از جامعه جهانی بخاطر امنیت در افغانستان سپاسگذاری نمودند.

این علما در بند پنجم از قطعنامه پایانی این نشست، خود را وارثین پیامبر معرفی کردند و اعلام نمودند که ما نقش اساسی در جامعه اسلامی داریم و به همه توصیه نمودند که از آنان پیروی کنند.

در نشست علما بجای اینکه راه های دستیابی به صلح و امنیت در افغانستان جستجو شود و همه با اجماع کامل تروریزم را محکوم نموده و حملات انتحاری را حرام اعلام کنند، به تعریف و تمجید از مقام شامخ علمای افغانستان و پاکستان پرداختند و فقط بر آوردن صلح تاکید کردند.

آنچه در این نشست به چشم می آمد و کاملا واضح بود، یک فریب سیاسی پنهان که مشخص بود از قبل طراحی شده و دقیق اجرا گردیده است و آن نبود علمایی بود که در دوطرف فتواهای حملات انتحاری قرار داشتند. یعنی در این نشست فقط علمای درباری از هرسه کشور دعوت شده بودند تا عمدا به موضوع تحریم و تکفیر طالبان و داعش نپردازند و فقط بر صلح تاکید کنند آنهم بدون هیچ راهکار مشخص و برنامه مدون.

در این نشست نه از علمای طرفدار انتحاری از پاکستان و افغانستان دعوت شده بود و نه از علمای دینی که عملیات انتحاری را حرام اعلام کرده بودند.
نه از مولانا سمیع الحق خبری بود و نه از مفتی فضل الرحمان. اینها از جمله حامیان اصلی طالبان بوده و تا کنون عملیات انتحاری و انفجاری در افغانستان را فرض می دانند.
از افغانستان هم نه عبدالرب رسول سیاف بود و نه شیخ آصف محسنی که همیشه عملیات انتحاری و انفجاری را محکوم کرده و ناجایز دانسته اند.
در واقع هیچ چهره مشخصی که در اجماع علما خارج از حکومت مورد تایید باشد نه از پاکستان و نه از افغانستان و نه از اندونیزیا در این نشست حضور نداشت.

گویا این نشست با تمام هزینه هایی که از جیب این ملت بیچاره و بدبخت خرج می شود برای این برگزار شده بود تا از اشرف غنی تمجید و تقدیر شود، نه برای حرام دانستن عملیات انتحاری و ناامنی در کشورهای اسلامی.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

سقوط چهار پاسگاه امنیتی و جان باختن 22 سرباز پولیس در زابل

در ادامه حملات شدید طالبان در ولایت زابل، شورای ولایتی زابل می‌گوید که در تازه‌ترین درگیری‌ها، چهار پاسگاه امنیتی در ولسوالی ارغنداب این ولایت سقوط کرده و 22 سرباز پولیس جان باخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، عطاجان حق‌بیان، رییس شورای ولایتی با بیان این خبر به آریانا نیوز، هشدار داده که اگر نیروهای کمکی به این ولایت فرستاده نشوند، برخی مناطق دیگر نیز سقوط خواهند کرد.

به گفته وی، در این حملات طالبان ۷ پولیس دیگر زخمی شده‌اند.

آقای حق بیان هم‌چنان تصریح کرد که در ولسوالی‌های دای‌چوپان، ارغنداب و نوبهار نیز مخالفان مسلح برخی پاسگاه را سقوط داده‌اند.

این در حالی است که شب گذشته نیز در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی با طالبان در ولسوالی دای‌چوپان، بادام گل، فرمانده پولیس پیشین ولسوالی ارغنداب که به گونه خدمتی در درگیری با جنگجویان طالبان به دای‌چوپان رفته بود، کشته شد.

اما به گفته سخنگوی والی زابل، طالبان در درگیری‌های ولسوالی دای چوپان بیش از 100 کشته و زخمی داده‌اند.

فرمانده پولیس زابل از 17 روز به این‌سو مصروف رهبری نبرد با مخالفان در ولسوالی دای‌چوپان این ولایت است، با این وجود، هنوز درگیری‌ها در این منطقه فروکش نکرده است.

این در حالی است که فرید بختور، رئیس شورای ولایتی ولایت فراه نیز می‌گوید که در پی سقوط دو پاسگاه امنیتی و درگیری‌ها در ولسوالی بالابلوک و اطراف شهر فراه، 43 سرباز امنیتی کشته و بیش از 10 تن دیگرشان زخمی شده‌اند

++++++++++++++++++++++++++++++++

منطقه استراتژیک قره شیخی در فاریاب به دست طالبان افتاد

گروه طالبان مدعی اند که احوالی ساعت 10 شب گذشته منطقه استراتیژیک قره شیخی ولسولی خواجه سبز پوش ولایت فاریاب را تصرف نموده اند.

به گزارش  سایت همایون بنقل ازاسپوتنیک، گروه طالبان مدعی اند که احوالی ساعت 10 شب گذشته منطقه استراتیژیک قره شیخی ولسولی خواجه سبز پوش ولایت فاریاب را تصرف نموده اند.

با انکه باشنده گان قره شیخی تسلط طالبان را در این منطقه تائید می‌نمایند اما مقامات رسمی هنوز در مورد سقوط قره شیخی اظهار نظر نکرده اند

Advertisements