سومین انفجار مرگبار در قندهار در میان شاگردان مکتب
بعد از دو انفجار مرگبار امروز در کابل، وقوع انفجار سومی در میان شاگردان مکتب در قندهار، ارگ و حامیان خارجی شأن را به خنده درآورد.
ببینید با این همه جنایات بشری طالب و داعش، فردا سر وکله ی یک جنرال غربی در برابر کمره ها نمایان شده، بالای خون های گرم مردم مظلوم پا نهاده و تروریستان آشتی ناپذیر را به صلح، مذاکره و مصالحه دعوت و ترغیب می کند. این خود زشت تر از جنایت طالب و داعش  است.
نمک پاشی بالای زخمهای خونین مردم و کشور اشغال شده ی ما محسوب می شود.
در سوریه با یک فیلم جعلی تولید انگریز، به نام حمله شیمیایی ، دنیا را از تبلیغات و اراجیف دروغین پر کرده به حملات نظامی دست یازیدند.، این در حالیست که جویبار خونین را در کشور مان نمی بینند!؟. دیموکراسی و حقوق بشر غربی خود، خود را تعریف می کند.
ادامه جنگ و خونریزی در کشور ما زمینه را برای غارتگری و تاراج مساعد می سازد. جنگ و اشغال باید ادامه یابد…
مردم بیدار شوید!!!
مردم بیدار شوید!!
کاخ استبداد آدرسش روشن است.
به گزارش تلویزیون طلوع…

حملۀ انتحاری در کندهار جان یازده دانش‎آموز را گرفت

مقام‎های محلی در این ولایت می‎گویند که این رویداد حوالی ساعت یازده پیش از چاشت روز دوشنبه در قریه حاجی عبدالله ولسوالی دامان این ولایت رخ داده است.

در یک حملۀ انتحاری در ولایت کندهار، یازده دانش‌آموز یک مدرسه جان باختند و شانزده تن دیگر زخمی شده اند.

مقام‎های محلی در این ولایت می‎گویند که این رویداد حوالی ساعت یازده پیش از چاشت روز دوشنبه در قریه حاجی عبدالله ولسوالی دامان این ولایت رخ داده است.

مطیع الله، معاون سخن گوی والی کندهار می‌گوید که مواد انفجاری جاسازی شده در یک موتر هنگامی در برابر کاروان نیروهای رومانیایی در این منطقه انفجار داده شد که این نیروها برای گشت زنی به این منطقه رفته بودند.

وی، تأیید می‌کند که دو سرباز پولیس، پنج سرباز رومانیایی و ۹غیرنظامی دیگر – مشمول زنان و کودکان – در این رویداد زخمی شده اند.

تاکنون گروهی، مسؤولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

این در حالی است که پیش از چاشت امروز، در دو انفجار پی هم در کابل، دست کم ۲۹ تن جان باختند و ۴۹ تن دیگر زخمی شده اند.

++++++++++++++++++++++++++++

رهبران جعلی و تقلبی عامل اصلی تباهی و بدبختی!

وقتی یک متفکر جعلی، آدم روانی و رهبر تقلبی مانند اشرف غنی، ریس ارگ باشد، وقتی گوسفند چران های سُست عنصر، بی اراده و مجهول الهویت مانند ستانکزی، بهرامی و برمک، وزیران امنیت، دفاع و داخله کشور باشند، وقتی تعداد زیادی از نمایندگان مجلس، بدتر از درندگان نَّجس باشند، نه تنها که تأمین صلح و امنیت به مثابه یک خواب و خیال باقی خواهدماند، بلکه برادران، هم فکران و هم نظران ایشان از طریق حملات انتحاری و انفجاری، شهرها و جاده های کشور مان را به کُشتارگاه های دایمی هموطنان مظلوم مان مبدل خواهندکرد.

محمدجواد رحیمی

++++++++++++++++++++++++++++++++

 
اگر این انفجار ها در وقت داکتر نجیب اتفاق می افتاد؟
حامد علمی یک تن از خبرنگاران دوران جهاد میگوید: هر چند من از مخالفان داکتر نجیب بودم اما اگر همین حادثه در زمان داکتر نجیب اتفاق می افتاد وزیر داخله و وزیر امنیت در ارگ خواسته میشد و در برابر کمره ها از انها پرسان میشد که چرا این وضعیت است؟
اما حالا خون مردم ارزش ندارد و مقامات مصروف مسایل شخصی و گروهی خود برای تقسیم قدرت است.
مشوره من اینست تا مسوولین امنیتی فعلی از کادرهای مجرب امنیت ملی زمان داکتر نجیب بخاطر کار موثر استخباراتی استفاده کنند.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انفجارهای کابل: هشت خبرنگار در میان ۲۵ کشته

دو انفجار انتحاری که صبح امروز (دوشنبه ۱۰ ثور/ اردیبهشت) در منطقه “شش درک” کابل رخ داد، دست‌کم ۲۵ نفر کشته و ۴۹ زخمی به جا گذاشت؛ ۸ نفر از کشته شدگان خبرنگاران رسانه‌ها هستند. گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این حلمه را بر عهده گرفته است.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت کشور/ داخله افغانستان می‌گوید که در این حمله ۲۵ نفر کشته و ۴۹ نفر زخمی شده که چهار سرباز پلیس و حدود ۸ خبرنگار و تصویر بردار نیز در میان کشته شدگان هستند.

مجیب خلوتگر، رئیس حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان(نی) نیز تایید کرد که در حمله امروز ۸ خبرنگار و تصویر بردار رسانه‌های مختلف کشته و ۴ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

شاه مری، یکی از کشته‌شدگان این رویداد عکاس خبرگزاری فرانسه است

این حمله حوالی ساعت ۸ صبح به وقت محلی در این ناحیه که دفاتر ریاست امنیت ملی، فرماندهی ناتو و سفارت آمریکا قرار دارد صورت گرفته است.

حشمت استانکزی، مشاور فرماندهی پلیس کابل، به بی‌بی‌سی گفت که حمله اول انتحاری بوده و حمله کننده با استفاده از یک موتور این حمله را انجام داده است.

انفجار دوم نیز حدود نیم ساعت بعد از انفجار اول در محلی که خبرنگاران برای پوشش حادثه تجمع کرده بودند، رخ‌داد.

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این حمله را به دوش گرفته‌است.


پرتلفاتترین حادثه برای خبرنگاران

حمله امروز یکی از مرگبارترین حمله برای خبرنگاران افغانستان بود. در این حمله ۸ خبرنگار کشته و ۴ نفر دیگر زخمی شدند که تلفات خبرنگاران افغانستان در یک حادثه به این اندازه تاکنون بی‌سابقه بوده‌است. قبل از این حمله انتحاری خونین دیگر در سال ۲۰۱۶ به مینی‌بوس حامل کارمندان گروه رسانه‌ای موبی در کابل شده بود، در این حادثه هفت نفر از کارمندان آن کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند.

سال ۲۰۱۷ نیز خونین ترین سال برای خبرنگاران خوانده شد. کمیته مصونیت خبرنگاران افغانستان اعلام کرد که در این سال ۲۰ نفر از کارمندان رسانه‌ها کشته و بیش از ۶۰ نفر دیگر زخمی‌شدند.

همچنین قبل از این حمله دفترحمایت از خبرنگاران آزاد افغانستان( نی) گزارش داده بود که از سال ۱۳۸۰ تااکنون بیش از ۸۰ خبرنگار در افغانستان کشته شده‌اند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان با ابراز نگرانی از حمله امروز آنرا “افزایش سیستماتیک حملات بر افراد غیر نظامی” اعلام کرده‌است.

منطقه شش درک از مناطق سبز کابل است و در ماه‌های گذشته چندین بار حمله انتحاری توسط افراد پیاده در این منطقه انجام شده است.

منطقه شش درک در حوزه نهم امنیتی شهر کابل قرار دارد و یکی از مناطق به شدت محافظت شده کابل به حساب می‌آید.

در اواخر ماه فوریه امسال نیز یک حمله انتحاری در همین منطقه دو کشته و هفت زخمی به جا گذاشت. چند هفته قبل از آن نیز حمله‌ای دیگر در این ناحیه چند کشته و مجروح بجای گذاشت.

Wahida Faizi

خدایا !!!!
چی سخت است از دست دادن این همه جوانان که هیچ گناهی را مرتکب نشده بودند 😢
یعنی چطور می شود باور کرد که دیگر عباد و سلیم را نخواهم دید😢😢😢
فیضی ،غازی محرم همه و همه فقط برای عدالت مبارزه می کردند مبارزه اینها با قلم بود نه تفنگ 😭

Image may contain: 1 person, close-up
Image may contain: 1 person, outdoor
Image may contain: 1 person
Image may contain: 1 person, standing and outdoor
Image may contain: 1 person, camera

سه خبرنگار رادیو آزادی در حملات انتحاری امروز کابل جان باختند

سباوون کاکر و عبادالله حنانزی

در نتیجه انفجارات امروز در شهر کابل ۲۹ تن به شمول ۸ خبرنگار که سه خبرنگار رادیو آزادی نیز بین آن‌ها شامل اند کشته و ۴۹ تن زخمی شدند.

عبادالله حنانزی، محرم درانی و سباوون کاکر سه خبرنگار رادیو آزادی اند که در نتیجه انفجارت امروز در کابل کشته شدند.

وحید مجروح سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان گفته است، در نتیجه این حملات ۲۹ تن کشته و ۴۹ تن زخمی شده‌اند، ولی این رقم نهایی نیست.

ریاست جمهوری افغانستان با نشر یک اعلامیه انفجارات امروز در کابل را محکوم کرده آنرا در مغایرت با ارزش‌های اسلامی و انسانی خوانده‌است.

نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) این انفجارات را کار دشمنان پیشرفت و آزادی افغانستان خوانده می‌گوید، حکومت در جلوگیری از همچو رویداد‌ها کوتاه آمده‌است.

سازمان مستقل حقوق بشر افغانستان نیز حملات امروز را نکوهش کرده‌است.

ناتو، سفارت امریکا در کابل و مأموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان نیز حملات امروز را نکوهش کرده‌اند.

مأموریت حمایت قاطع ناتو گفته‌است، همچو حملات صرف مقاومت مردم افغانستان را در برابر شورشیان تقویت می‌کند.

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این رویدادها را به عهده گرفته‌است.

جزیات قبلی:

عبادالله حنانزی و محرم درانی دو تن از کارمندان رادیو آزادی در حملات انتحاری امروز کابل کشته شدند.

عبادالله حنانزی تازه عروسی کرده بود و محرم درانی محصل سال چهارم پوهنزی شرعیات پوهنتون کابل بود.

هم‌چنان سباوون کاکر ویدیو ژورنالیست رادیو آزادی در این حملات زخمی شده و در شفاخانه تحت معالجه قرار دارد.

وزارت صحت عامه افغانستان گفته‌است که در اثر حملات انتحاری امروز در منطقه شش درک شهر کابل ۲۹ تن کشته و بیش از ۴۹ تن زخمی شده‌اند.

مسئولیت این دو حمله را گروه موسوم به دولت اسلامی “داعش” بعهده گرفته‌است.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان با نشر یک اعلامیه حملات امروز در منطقه شش درک را محکوم کرده و حملات بالای خبرنگاران و دیگر افراد ملکی را کار وحشیانه، غیر انسانی و غیر قانونی خوانده‌است.

کمیسیون مستقل حقوق بشر از گروه‌هایی‌که افراد ملکی را هدف قرار می‌دهند خواسته‌است تا به چنین جنایات‌شان پایان داده و به اصول حقوق بشری احترام بگذارند.

ادارۀ حمایت از رسانه‌های آزاد در افغانستان “نی” می‌گوید که ۷ تن از خبرنگاران که برای آژانس‌های خبری مختلف کار می‌کردند در حملات انتحاری امروز کشته شده‌اند.

مجیب خلوتگر رئیس این اداره به رادیو آزادی گفت که ۴ تن دیگر از خبرنگاران در این حملات زخمی شده‌اند.

نی حملات امروز را کار دشمنان مردم و آزادی افغانستان خوانده و آنرا را محکوم کرده‌است.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز حملات انتحاری امروز را محکو کرده‌است.

معلومات قبلی:

با تأسف اطلاع حاصل کردیم که در حملات انتحاری امروز در منطقه شش درک مربوط حوزه نهم شهر کابل عبادالله حنانزی یکی از خبرنگاران موفق رادیو آزادی جان باخت است.

عبادالله حنانزی در بخش برنامه کاروان زهر در رادیو آزادی همکاری داشت اما صبح امروز زمانی‌که بسوی وظیفه روان بود هدف حمله انتحاری قرار گرفته و در جمع دیگر خبرنگاران شهید گردید.

هم‌چنان در این حمله سباوون کاکر تصویربردار بخش ویدیو نیز زخم برداشته‌است.

قرار گزارش‌ها در این رویداد ۲۱ تن کشته و ۴۱ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

++++++++++++++++++++++++++++++
متاسفانه سباوون کاکر نیز جان به حق سپرد

+++++++++++++++++++++++++++++++

خبر تازه :وقوع انفجار در کابل

براساس تازه ترین گزارشها از افغانستان انفجاری در کابل و در منطقه “شش درک” این شهر رخ داده است.

همین گزارشها حاکیست که این حمله حوالی ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی در این ناحیه که دفاتر ریاست امنیت ملی، فرماندهی ناتو و سفارت آمریکا قرار دارده صورت گرفته است.

حشمت استانکزی، مشاور فرماندهی پلیس کابل، به بی بی سی گفت که این حمله انتحاری بوده و حمله کننده با استفاده از یک موتور این حمله را انجام داده است.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفته است که در این انفجار ۴ نفر کشته و ۵ نفر دیگر زخمی شده اند. همچنین هنوز شخص و یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

صدای انفجار دومی نیز از محل شنیده شده ولی تاکنون جزئیات این مشخص نیست.

منطقه شش درک از مناطق سبز کابل است و در ماه های گذشته چندین بار حمله انتحاری توسط افراد پیاده انجام شده است.

منطقه شش درک در حوزه نهم امنیتی شهر کابل قرار دارد و یکی از مناطق به شدت محافظت شده کابل به حساب می‌آید. بیشتر نهادهای امنیت ملی و فرماندهی ناتو نیز در این محل هستند.

در اواخر ماه فوریه امسال نیز یک حمله انتحاری در همین منطقه دو کشته و هفت زخمی به جا گذاشت. چند هفته قبل از آن نیز حمله‌ای دیگر در این ناحیه چند کشته و مجروح بجای گذاشت.

++++++++++++++++++++
بر اساس گزارش ها، انفجاری در منطقۀ شش درک واقع در حوزه نهم امنیتی شهر کابل رخ داده‌است.
پولیس کابل انفجار را تأیید می کند اما تا کنون جزئیات ارایه نکرده‌است