گلب الدین حکمتیار امیر حزب اسلامی در جریان سفر خودبه عربستان سعودی با مسئولان امنیتی آن کشور به توافق رسیده است که برای جنگ در یمن 2 هزار جنگجو بفرستد   ‎

به گزارش خبرگزاری مرکزی، خبرگزاری آریانا نیوز گزارش داده است، «گلبدین حکمتیار» ماه گذشته پس از دیدار از ترکیه به عربستان سعودی سفر کرده کرده و این توافق انجام شده است.

بر اساس این گزارش، رهبر حزب اسلامی در تفاهم با عربستان سعودی قرار است حدود 2 هزار نیروی خود را برای جنگ یمن به این کشور اعزام کند.

همچنین به منظور تسهیل اعزام جنگ‎جویان حزب اسلامی به عربستان سعودی برای مشارکت در جنگ یمن، حکمتیار با سفارت عربستان سعودی در کابل و برخی از مقامات حج اوقاف توافق کرده است.

پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره اعزام 1300 نفر از جنگ‎جویان حزب اسلامی به عربستان سعودی منتشر شده بود.

سفر حکمتیار به عربستان سعودی پس از سفرش به ترکیه، آن هم با دعوت رسمی «بن‌سلمان» ولیعهد عربستان سعودی باعث شده است تا گمانه‌زنی‌ها درباره مداخله حکمتیار در جنگ یمن افزایش یابد.

این در حالی است که وابستگی حکمتیار به عربستان موضوعی انکارناپذیر نیست زیرا در گذشته نیز وی برای اعزام جنگ‎جویان حزب اسلامی به یمن با هدف حمایت از حکومت ریاض اعلام آمادگی کرده بود.

رهبر حزب اسلامی پیش از این نیز بارها با موضوع‎گیری علیه برخی از کشورها موضع خود را درباره جنگ یمن، سوریه، داعش در حمایت از عربستان سعودی اعلام کرده بود.