اجلاس سران دو کره آغاز شد

اجلاس سران دو کره دقایقی پیش با حضور “مون جائه این” رییس جمهور کره جنوبی و “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی در بخش کره جنوبی روستای مرزی “پانمونجوم” موسوم به خانه صلح آغاز شد.

یک ساعت بعد از آنکه ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی در ساعت 9 و 30 دقیقه صبح از مرز عبور کرد و مورد استقبال ستاد تشریفات و رییس جمهوری کره جنوبی قرار گرفت، مذاکرات دو کره در قالب اجلاس سران دقایقی پیش آغاز شد.

قرار است گفت و گوی رهبران دو کره در این دیدار به بحث عاری سازی هسته ای و تضمین صلح پایدار و رفاه در منطقه منحصر شود.

‘کیم جونگ اون’ در این سفر 9 همراه داشت که «کیم یو جونگ» خواهر او و «کیم یونگ نام» مرد شماره دو کره شمالی از آن جمله بودند.

رئیس پیشین اداره اطلاعات، رئیس اداره ورزش، یکی از اعضای پولیتبورو، رئیس ستاد ارتش، وزیر دفاع، وزیر امور خارجه و مسئول امور اتحاد دو کره، دیگر مقام های کره شمالی هستند که رهبر این کشور را همراهی کردند.

‘سونگ مونگ یو’ وزیر وحدت کره جنوبی، ‘کانک کیونگ وا’ وزیر خارجه، ‘جیونگ کیونگ دو’ رییس ستاد کل ارتش، ‘سونگ یونگ مو’ وزیر دفاع و ‘چونگ یویی یونگ’ مشاور امنیت ملی هم از اعضای هیات ‘مون جائه این’ رییس جمهور کره جنوبی بودند.

همچنین پس از این دیدار یک درخت کاج در منطقه مرزی دو کره به نشانه صلح و شکوفایی کاشته شده و سران دو کشور آن را آبیاری خواهند کرد

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

از زمان جنگ میان دو کره
ورود اولین رهبر کره شمالی به خاک کره جنوبی+تصاویر

رهبر کره شمالی و رئیس‌جمهور کره جنوبی برای نخستین بار پس از جنگ میان دو کره در منطقه حائل نظامی با یکدیگر دیدار کردند.

«مون جائه این» رئیس‌جمهور کره جنوبی و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در منطقه حائل نظامی با یکدیگر دیدار کرده و با یکدیگر دست دادند

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از منطقه غیرنظامی میان دو کره عبور کرد و وارد خاک کره جنوبی شد تا اولین رهبر کره شمالی باشد که از زمان جنگ دو کره (۱۹۵۰-۱۹۵۳) پا به خاک همسایه جنوبی می گذارد

این دیدار مطابق با آنچه قبلا اعلام شده بود رأس ساعت ۰۰:۳۰ بامداد جمعه ۲۷ آوریل (۰۵:۰۰ بامداد به وقت تهران) در منطقه حائل نظامی برگزار شد. «اون» اولین رهبر کره شمالی است که از زمان جنگ میان دو کره (۱۹۵۰-۱۹۵۳) پا به خاک همسایه جنوبی می‌گذارد

رسانه‌های بین‌المللی دقایقی قبل از زمان مقرر گزارش دادند رئیس‌جمهور کره جنوبی وارد روستای «پانمونجوم»، واقع در منطقه حائل مرزی میان دو کره شد.

خبرگزاری رویترز گزارش داده، انتظار می‌رود سران دو کشور درباره عاری‌سازی شبه جزیره کره از سلاح‌های هسته‌ای و مراودات میان دو طرف گفت‌وگو کنند

++++++++++++++++++++++++++

.

دو کشور کره شمالی و جنوبی برای خلع سلاح اتمی کنفرانس مشترک تشکیل می‌دهند

مقامات کره جنوبی روز پنجشنبه 12 آوریل 2018، اعلام کردند، که «مون.جیه.ان» رئیس جمهوری این کشور، روز جمعه 27 آوریل از کیم جونگ اون، رهبر کوره شمالی در یک منطقه مرزی استقبال خواهد کرد.

این دیدار پس از 10 سال میان مقامات عالی رتبه دو کشور انجام می‌گیرد.

یانگ جونگ سئوک، رئیس دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی، گفت، گارد تشریفات کره جنوبی دو رهبر را تا پایان مراسم استقبال در میدان روستای مرزی «پانمون جوم» که در آن نشست دو کره برگزار می‌شود، همراهی خواهد کرد.

قرار است گفتگوهای رسمی میان کیم و مون ساعت (10:30) صبح به وقت محلی ساعت 01:30 ( GMT) به وقت گرینیتش، آغاز شود.

رهبر کره شمالی ساعت 9.30 از مرز کره شمالی به داخل خاک کره جنوبی وارد می‌شود و گفتگوها یک ساعت پس از آن آغاز خواهد شد.

رئیس دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی، روز پنجسنبه گفته بود، گفتگوی دو رهبر کره شمالی و جنوبی بیشتر بر سر خلع سلاح اتمی کره شمالی و رسیدن به صلح دائم میان دو کره، متمرکز خواهد شد.

وی گفت: «فکر کنم، کره شمالی مقامات ارشد نظامی خود را به اجلاس سران بفرستد، زیرا آنها نیز به اهمیت خلع سلاح هسته‌ای و صلح اعتقاد دارند».

خواهر رهبر کره شمالی و نه مسئول بلندپایه این کشور نیز کیم جونگ اون را در این نشست همراهی خواهند کرد. خواهر كيم جونگ در فوریه سال جاری ریاست تیم شرکت کننده کره شمالی در دوره بازی‌های زمستانی المپیاد که در کره جنوبی برگزار شد را به عهده گرفته بود.

از جمله وزرای شرکت کننده در هیات کره شمالی، پاک یونگ ساک وزیر دفاع و ری یونگ هو، وزیر امور خارجه و ری سان جون، شخصیت کره‌ای که تلاش‌های متحد کردن دو کره را رهبری و هدایت می‌کند.

مقام رسمی کره جنوبی افزود:« قرار است یک درخت کاج بر روی خط مرزی میان دو کشور کاشته شود. این درخت نمادی برای برقراری «صلح» و ایجاد «رفاه» برای کره شمالی و کره جنوبی خواهد شد.

رئیس دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی گفت، کیم و مون این درخت را از دو رودخانه «تیدونگ» در شمال و رودخانه «هان» در جنوب آبیاری خواهند کرد و سپس هر دو رهبر برای آغاز گفتگوهایشان به روستای «پانموجوم» خواهند رفت.

وی افزود:«دو رهبر پس از پایان گفتگوها معاهده‌ای را امضا خواهند کرد در باره محتوای آن معاهده نیز خبر خواهند داد

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

از سوی کاخ سفید
انتشار تصویر دیدار رهبر کره شمالی و پامپئو برای اولین بار

کاخ سفید برای نخستین بار تصویر کیم جون اون رهبر کره شمالی و مایک پامپئو که دیروز با رای سنا دیروز به عنوان وزیر خارجه امریکا انتخاب شد، منتشر کرد.
کاخ سفید در صفحه توئیتر خود نوشت: مایک پامپئو رئیس سابق سیا و وزیر خارجه جدید آمریکا نقش ویژه ای را در خلع شبه جزیره کره از سلاح هسته ای ایفا خواهد کرد

.