قمرالدین شکیب معاون والی لوگر بعد از ظهر امروز پنجشنبه 26 آوریل از سوی گروه طالبان در ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر در جنوب افغانستان کشته شد.

، فرماندهی پولیس ولایت لوگر با تایید این خبر گفت، قمرالدین شکیب معاون والی لوگر بعد از ظهر امروز پنجشنبه در منطقه “کلنگار” در نزدیکی مرکز این ولایت در یک کمین گروه طالبان کشته شد.

در همین حال، اکبر ستانکزی، نماینده مردم ولایت لوگر در مجلس نمایندگان با تایید این خبر گفت، معاون والی لوگر می خواست به کابل بیاید.

این نماینده مردم لوگر در مجلس نمایندگان علاوه کرد، قمرالدین شکیب، معاون والی لوگر می خواست بخاطر سپری کردن روزهای رخصتی اش به کابل بیاید که از سوی طالبان کشته شد.

شماری از منابع خبری افغانستان به نقل از مقام های امنیتی گزارش دادند که در این رویداد سخنگوی والی لوگر و چهار محافظ امنیتی معاون والی لوگر زخمی شده اند.

++++++++++++++++++++++++

یک دختر جوان در فاریاب با ضربات چاقوی برادرش به قتل رسید

مقامات محلی در ولایت فاریاب از قتل یک دختر جوان توسط ضربات چاقوی برادرش در این ولایت خبر دادند.

به گزارش سایت همایون بنقل از خبرگزاری صنا؛ این رویداد پیش از چاشت روز گذشته(چهارشنبه، ۵ ثور) در یک خانه امن در ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب صورت رخ داده است.

به گفته سلطان محمد سنجر ولسوال اندخوی، «دو روز پیش رعنا(مقتول) با پسری از خانه فرار و به قصد ازدواج به محکمه مراجعه می‌کنند و محکمه غرض محافظت رعنا او را به خانه امن دفتر زنان برای زنان می‌سپارد».

وی افزود: «دفتر زنان برای زنان، رعنا را با دو خواهرش به خاطر مصاحبه از خانه امن به دفتر این نهاد می‌طلبد و در این هنگام برادر دختر وارد دفتر شده، خواهرش را دست کم ۷ چاقو زده و می‌کشد».

پولیس بلافاصله قاتل را دستگیر کرده است. در سال جاری این ۱۴مین قضیه قتل و خودکشی زنان است که در ولایت فاریاب ثبت می‌شود

+++++++++++++++++++++++++++++++

کشته شدن «قومندان شاخ‌دار» در ولایت جوزجان

یک فرمانده مشهور طالبان در ولایت جوزجان افغانستان به نام «قومندان شاخ‌دار» کشته شده است.

قومندان شاخ‌دار و سه نیروی زیر امرش در نتیجه یک حمله توپ‌خانه‌یی نیروهای امنیتی افغانستان بر مواضع طالبان در روستای «قبچاق عربیه» شهرستان فیض‌آباد ولایت جوزجان کشته شدن است.

در این حمله توپ‌خانه‌یی برخی از سلاح‌های سبک و سنگین طالبان نیز نابود شده است.

.