سایت همایون - HOMAYUN.ORG

سایت مستقل وغیر وابسته به احزاب وگروه های سیاسی

صفحات ویزه

جديدترين اخبار لحظه به لحظه سوریه وجهان

حمایت عربستان از تجاوز آمریکا به سوریه

یک مقام وزارت خارجه عربستان عملیات نظامی در سوریه را تایید کرد.

به گزارش سایت همایون، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، یک مقام در وزارت خارجه عربستان امروز اعلام کرد، عربستان عملیات نظامی که آمریکا و دو متحدش علیه مواضع نظامی در سوریه ترتیب دادند، تایید می‌کند.

عربستان ضمن اعلام “تایید کامل” عملیات نظامی سه گانه توسط آمریکا، فرانسه و انگلیس نظام سوریه را مسؤول چنین حملاتی دانست!

این وزارتخانه ادعا کرد، این عملیات در پاسخ به استفاده سلاح‌ شیمیایی توسط نظام سوریه علیه غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان و در ادامه تجاوزات نظام سوریه علیه ملت سوریه از سال‌های گذشته بود.

وزارت خارجه عربستان افزود، دمشق مسؤول این عملیات نظامی در سایه ضعف جامعه جهانی از اتخاذ تدابیر جدی علیه نظام سوریه است

++++++++++++++++++++++. ​

لاشه موشک شلیک شده به سمت سوریه

تسنیم با انتشار تصویر زیر در توضیح آن نوشت: لاشه موشک شلیک شده به سمت سوریه که توسط پدافند ارتش سوریه ساقط شده است

+++++++++++++++++.

حرکت تانک های اسرائیلی به سمت سوریه

رسانه های خبری از حرکت تانکهای اسرائیلی به سمت بلندی های «جولان» سوریه خبر دادند

.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری “مهر”، نشریه الیوم السابع می نویسد تعدادی از تانکهای اسرائیلی از نوع «مرکاوا ام کی۴» امروز به سمت بلندی های اشغالی جولان سوریه حرکت کردند.
این اقدام نظامیان اسرائیلی بعد از تجاوز نظامی صبح امروز آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه سوریه به بهانه حمله شیمیایی نظام بشار اسد علیه شهر دوما صورت می گیرد.
ارتش روسیه اعلام کرد که این تجاوز نظامی نتوانست اهداف خود را محقق کند. رسانه های اسرائیلی نیز نسبت به نتایج این تجاوز ابراز یأس و ناامیدی کرده اند

+++++++++++++++++++++++++++.

بمباران عربستان و اسرائیل بهترین پاسخ به آمریکا

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با محکوم کردن حمله نظامی صبح امروز به سوریه خواهان بمباران اسرائیل و عربستان در واکنش به آن شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در پست توئیتری خود نوشت: این تجاوز بیانگر عدم پایبندی و احترام به قوانین بین المللی و تجاوز آشکار به این قوانین است.

وی در ادامه افزود: آمریکا با قلدری بسیار زیاد در قبال قوانین بین المللی و احترام به حاکمیت کشورها رفتار می کند که ملت یمن نیز از این مسأله در جریان تجاوز ادامه دار علیه کشور رنج می برد.

الحوثی تاکید کرد: بهترین پاسخ به این تجاوز بمباران عربستان است که از این تجاوز حمایت مالی به عمل می آورد و بمباران اسرائیل که در این تجاوز مشارکت دارد.

در نیمه های شب 14 آپریل چندین مرکز مرتبط با ظرفیت‌های شیمیایی سوریه از سوی آمریکا، انگلیس و فرانسه مورد حملات موشکی قرار گرفت. طی این حملات بیش از 100 موشک کروز شلیک شد که براساس اعلام وزارت دفاع روسیه بیش از نیمی از آنها پیش رسیدن به هدف منهدم شده اند.

++++++++++++++++++++++++++

حمایت عربستان و بحرین از حمله آمریکا به سوریه

وزارت خارجه عربستان و بحرین در بیانیه‌ های جداگانه ای از عملیات نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه سوریه حمایت کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه‎ای اعلام کرد که «ما از عملیات نظامی صورت گرفته علیه اهداف نظامی سوریه به طور کامل حمایت می‏‌کنیم.»

در ادامه بیانیه آمده است که حملات هوایی آمریکا و دو متحد غربی آن علیه پایگاه‎های سوریه در پاسخ به استفاده از حملات شیمیایی در دوما صورت گرفته است.

وزارت خارجه بحرین نیز در بیانیه ای اعلام کرد که از حملات نظامی علیه مواضع نظامی دولت سوریه حمایت می کند. این حملات برای توقف استفاده از حملات شیمایی ضرورت دارد.

سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس به بهانه حملات ادعایی شیمیایی در دومای سوریه، بامداد امروز شنبه به تعدادی از پایگاه های سوریه در اطراف دمشق و حمص حمله کردند.

یک مقام ارشد وابسته به ائتلاف حامی دولت سوریه خبر داد که به دنبال هشدار اولیه روسیه، دمشق چند روز قبل مراکزی که بامداد روز شنبه توسط آمریکا و متحدانش هدف قرار گرفت را خالی کرده بود.

تلویزیون رسمی سوریه همچنین اعلام کرد که این «تجاوز سه گانه [آمریکا، انگلیس و فرانسه] نقض آشکار قانون بین‌الملل و نشان‌دهنده بی‌اعتنایی کشورهای متجاوز به قانون بین‌الملل است. سوریه با همان عزمی که با تروریسم مقابله کرد با این تجاوز سه‌جانبه نیز مقابله خواهد کرد. آمریکا و محور حامی تروریسم که مدعی حمایت قوانین بین‌الملل هستند، بار دیگر این قوانین را زیر پا گذاشتند.

+++++++++++++++++++++++++++

پنتاگون: پدافند سوریه هیچکدام از موشک‌ها را ساقط نکرد

 

وزارت دفاع آمریکا روز شنبه 14 آوریل اعلام کرد، پدافند سوریه هیچکدام از موشک‌های کشورهای غربی را نتوانست رهگیری یا ساقط کند.

به گزارش سایت همایون بنقل از خبرنگار العربیه از آمریکا، منبع پنتاگون این اظهارات را در پاسخ به ادعاهای روسیه و رژیم اسد بیان کرده است.

وزارت دفاع روسیه روسیه در بیانیه ای ادعا کرد که پدافند سوریه از 103 موشک کروز شلیک شده 71 موشک را رهگیری و ساقط کرد

+++++++++++++++++++++++++++++++++

بریتانیا: یک پایگاه موشکی در غرب حمص را منهدم کردیم

وزارت دفاع بریتانیا روز شنبه ۱۴ آوریل ۲۰۱۸ با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در واکنش به استفاده تسلیحات شیمیایی از سوی بشار اسد٬ یک مجتمع نظامی در نزدیکی حمص در غرب سوریه را بمباران کرده است.

این حملات در ساعت ۱ بامداد به وقت گرینویچ روز شنبه صورت گرفت. وزارت دفاع برتانیا گفت که مشارکت نیروهای این کشور در یک اقدام هماهنگ با فرانسه و آمریکا انجام شده و چهار فروند جنگنده تورنادو جی ۴ نیروهای هوایی پادشاهی بریتانیا این عملیات را انجام داده اند.

در ادامه بیانیه بریتانیا آمده: «این جنگنده ها موشک های استورم شادو را به سمت یک مجتمع نظامی که یک پایگاه موشکی قدیمی در ۲۴ کیلومتری غرب حمص است شلیک کردند. براساس تحلیل های علمی دقیق گمان می رود که رژیم اسد تسلیحات شیمیایی خود را در این پایگاه نگهداری می کند. این حملات برای انهدام زرادخانه شیمایی رژیم اسد صورت گرفت.»

وزیر دفاع بریتانیا گفت: «جامعه جهانی به شکلی جدی و با استفاده از نیروی نظامی به شکل قانونی به [استفاده از تسلیحات شیمیایی از سوی اسد] پاسخ داد.»

او با تاکید بر موفقیت عملیات جنگنده های این کشور گفت که کماکان بررسی نتایج ادامه دارد.

ترزا می٬ نخست وزیر بریتانیا روز شنبه به عملیات نظامی کشورش در سوریه اشاره کرد و گفت که «هیچ جایگزینی برای استفاده از زور… برای منع رژیم سوریه از استفاده از تسلیحات شیمیایی وجود نداشت.»

این اولین بار نیست که ترزا می دستور حمله نظامی می دهد. او در تابستان ۲۰۱۶ نیز چنین دستوری صادر کرد و در آن زمان گفت: «این کار را می کنم زیرا که اعتقاد دارم این کار به سود امنیت ملی بریتانیا است

>+++++++++++++++++++++

شورای امنیت درباره سوریه نشست برگزار می‌کند

شورای امنیت سازمان ملل متحد، امروز نشستی به درخواست روسیه برای بررسی تجاوز نظامی مثلث غربی به سوریه، برگزار می‌کند.

به گزارش سایت همایون به نقل از رویترز، منابع دیپلماتیک اعلام کردند که شورای امنیت سازمان ملل متحد، عصر ساعت ۳ عصر امروز ( به وقت گرینویچ)، به درخواست روسیه نشستی فوق‌العاده برای بررسی تجاوز آمریکا، بریتانیا و فرانسه علیه سوریه، برگزار می‌کند.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه به خبرگزاری «نووستی» گفت، روسیه در نشست امروز شورای امنیت ارزیابی اولیه درباره این تجاوز را درخواست خواهد کرد.

طبق این گزارش، پس از نزدیک به یک هفته خط و نشان آمریکا و چند کشور همپیمانش، بامداد امروز- شنبه- حمله موشکی و محدود آمریکا با همراهی انگلیس و فرانسه به اهدافی در سوریه صورت گرفت. این تجاوز نظامی به بهانه استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در شهر «دوما»

واقع در غوطه شرقی دمشق انجام شد در حالی‌که هیچ منبع مستقلی تاکنون موضوع استفاده از سلاح شیمیایی را تایید نکرده است

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

حمایت بحرین از عملیات نظامی علیه سوریه

به دنبال واکنش کشورهای مختلف به حمله متجاوزانه آمریکا و متحدانش به سوریه، بحرین هم در طرف آمریکا درآمد و اعلام کرد از این حمله حمایت می‌کند.

به گزارش سایت همایون ، به نقل از الیوم السابع، نبیل الاحمر، مشاور رسانه‌ای حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین اعلام کرد، این کشور از حمله آمریکا و متحدانش علیه دولت سوریه به خاطر “استفاده‌اش از سلاح شیمیایی” حمایت می‌کند.

الاحمر در پیامی در توئیتر خود نوشت: بحرین تمام قد از عملیات نظامی آمریکا و هم‌پیمانانش حمایت می‌کند که به دنبال حمله شیمیایی دمشق به دوما برنامه سلاح شیمیایی و پایگاه‌های نظامی سوریه را مورد هدف قرار داد.

بامداد امروز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد، کشورش عملیات نظامی را با مشارکت فرانسه و انگلیس علیه اهداف دولت سوریه در واکنش به ادعاها مبنی بر استفاده دمشق از سلاح شیمیایی در دوما اجرایی می‌کند، ادعاهایی که مقامات سوریه آن را رد کردند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: