« هنر جنگ »

کارزار تازه روسیه

نوشته مانلیو دینوچی، برگرفته از تارنمای شبکه ولتر، برگردان: فرهاد بارکزوی

.
کارزار کنونی ضد روسیه در عین زمان؛ هم از فورمولبندی های عنعنوی پروپاگند نازی در جنگ دوم جهانی و هم از شیوه تبلیغات ضد شوروی در جنگ سرد نفع می برد. همان کلیشه های سابق « جنایتکار جلوه دادن یهودیان » و « کمونیست ها » با ارایه دلایل و اثباتیه ها، این بار بر ضد روسیه مورد استفاده قرار گرفته اند.
.
شرح عکس نخست: در آغاز سرمقاله یک روزنامه بریتانیا بنام « دی گاردین »، که با تقلید از یک پوستر نازی سالهای چهل، روسیه را به شکل یک عنکبوت عظیم الجثه یی تمثیل کرده است که با سر پوتین مزین شده و جهان را در چنگال خود کشیده است.
.
« پوتین مانند هیتلر،‌ که از المپیای جهانی سال ۱۹۳۶ استفاده کرده بود، فوتبال جهانی را برای پنهان کردن رژیم بی رحم و پر از فساد زیر اداره خویش استفاده می کند ». این اعلامیه رسمی بوریس جانس وزیر خارجه بریتانیا نشان می دهد که تبلیغات ضد روسیه [۱] به کدام سطح رسیده است.
این روسیه است که به مسموم ساختن یک افسر سابق خویش در انگلستان، که ۱۲ سال پیش زندانی و ۸ سال پیش از امروز دوباره رها گردیده بود (به این معنا که در حال حاضر اطلاعات مهم در اختیار ندارد) متهم گردیده، که برای مسموم ساختن اجنت نامبرده و دخترش از ماده مخدر اعصاب بنام نوویچوک، تولید شده در شوروی، استفاده کرده است. (البته این به منظور تثبیت رد پای مسکو در این جنایت می باشد).
روسیه متهم می باشد که با مهارت استثنایی در شبکه اطلاعات دیجیتالی ایالات متحده آمریکا نفوذ کرده و حتا انتخابات ریاست جمهوری آن کشور را دستکاری نموده است. به قول جان بولتن مشاور جدید اداره امنیت ملی آمریکا (این یک « عمل جنگی » است).
و حالا روسیه از جانب اداره امنیت ملی و اف بی آی به شکل خصومت آمیز متهم به گرفتن آماده گی برای تخریب دستگاه های تولید برق، حتا مراکز هسته یی،‌ بندهای آب و میدان های هوایی (فرودگاه ها)ی ایالات متحده و اروپا، به هدف فلج کردن کشورها بطور کل، می باشد.
به این شکل یک دشمن بسیار خطرناک را به تصویر کشیده اند که باید در برابر آن از خود دفاع کرد.
آقای ینس ستولتنبرگ منشی عمومی ناتو در یک کنفرانس مطبوعاتی با جانسن (وزیر خارجه بریتانیا، م.) روسیه را به استعمال نخستین بار مواد مخدر اعصاب در قلمرو پیمان اتلانتیک متهم ساخت، یعنی « بطور واقعی یک عمل جنگی برای تضعیف نهادهای دموکراتیک ما »، یعنی اجرای یک عمل تخریب کاری در درون دموکراسی غربی، با نقض تمامیت ارضی اوکراین، یعنی آغاز حمله بر اروپا. ستولتنبرگ اذعان داشت که ناتو در حال ارایه پاسخ در برابر « برخورد غیر مسئوولانه روسیه می باشد ». [۲]
به این ترتیب افکار عمومی را برای تقویت آینده ماشین جنگی پیمان اتلانتیک، زیر فرماندهی ایالات متحده، آماده می کنند، که شامل نصب بمب های هسته یی B61-12 و شاید موشک های جدید هسته یی آمریکا در اروپا می شود.
پنتاگون اعلام داشت که هدف نخستین ستراتیژی ملی ایالات متحده عبارت از « افزایش سرعت عمل و ارتقای قدرت مرگبار نیروهای ایالات متحده در اروپا می باشد ». برای همین منظور مبلغ ۶،۵ میلیارد دالر، به اضافه مبلغ ۱۶،۵ میلیارد، برای سالهای مالیاتی ۱۹-۲۰۱۵ اختصاص داده شده است.
این تخصیص تنها یک بخش از مصارف عملیات (راه حل اتلانتیک) است که در سال ۲۰۱۴ به منظور نمایش قبول مسئوولیت ایالات متحده آمریکا برای امنیت متحدان اروپایی راه اندازی شده بود. مسئوولیتی که با ارسال متواتر نیروهای زمینی،‌ هوایی و بحری از خاک ایالات متحده به اروپای شرق، جایی که این نیروها با قوت های نظامی کشورهای بزرگ، به شمول ایتالیا، هماهنگ می شوند، نمایش داده می شود.
در عین زمان ناتو نیروهای خود را با ایجاد یک مرکز فرماندهی مشترک جدید در اوقیانوس اتلس، با راه اندازی حکایت زیردریایی روسیه که حاضر است کشتی های تجارتی در راه های بحری اوقیانوس اتلس را نابود کند، و ایجاد یک فرماندهی لوژیستیکی، با راه اندازی افسانه سناریوی یک ناتویی که برای مقابله با تجاوز روسیه؛ ناگزیر به انتقال سریع نیروهای خویش به شرق اروپا می باشد، افزایش می بخشد.
به این شکل سعی بعمل می آید تا تیره شدن مناسبات ایالات متحده و ناتو با روسیه را با ضعیف جلوه دادن امکانات خویش، در زمانی که طناب در گلو است و باید اقدامی صورت گیرد، توجیه کنند.
جانسن که پوتین را با هیتلر مقایسه می کند، باید به یاد بیاورد که ارتش هیتلر با حمله بر روسیه با چی سرنوشتی دچار گردید.
.
مانلیو دینوچی، منبع: ایل مانیفستو (ایتالیا)
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
[۱] « شواهد شفاهی بوریس جانسن در برابر مجلس عوام »، بوریس جانسن، شبکه ولتر، ۲۱ مارچ ۲۰۱۸.
[۲] «

کنفرانس مشترک مطبوعاتی بوریس جانسن و ینس ستولتنبرگ »، بوریس جانسن و ینس ستولتنبرگ، شبکه ولتر، ۱۹ مارچ2018

ارسالی  محمدی

Advertisements